Zakup i montaż windy w Ośrodku Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy ul. Kościelnej 13 w Pyskowicach

Gmina Pyskowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00602879
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00602879/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-19 13:22
Lokalizacja
Pyskowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-834e2d34-bb81-4123-ba4c-8bedc48971af
Identyfikator
9691573512
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweTynkowaniePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeWindy mechaniczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00602879 z dnia 2024-11-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zakup i montaż windy w Ośrodku Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy ul. Kościelnej 13 w Pyskowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyskowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 3

1.5.2.) Miejscowość: Pyskowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-120

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmpyskowice@pyskowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pyskowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.pyskowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i montaż windy w Ośrodku Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy ul. Kościelnej 13 w Pyskowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-834e2d34-bb81-4123-ba4c-8bedc48971af

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00602879

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00011379/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Zakup i montaż windy w Ośrodku Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy ul. Kościelnej 13 w Pyskowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00546862

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.028.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowe zadanie to I etap inwestycji pn. Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania piętra budynku z przeznaczeniem na pomieszczenia socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży przy ul. Kościelnej 13 w Pyskowicach”.
2. Zakres prac I etapu:
- prace związane z adaptacją budynku pod wykonanie szybu dźwigu osobowego wraz z jego dostawą i montażem
a) demontaż warstw podłogowych do poziomu konstrukcji stropu drewnianego
b) zabezpieczenie stropu istniejącego i wykonanie prefabrykowanego stropu gęstożebrowego
c) wymiana podłóg wraz z podłożami i warstwami izolacyjnymi.
W tym etapie nie będą wykonywane roboty wykończeniowe z wyjątkiem części korytarzowej parteru i pietra przy windzie
UWAGA: Dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 5a-5d do SWZ zawiera całość inwestycji (I i II etap), natomiast przedmiotem postępowania jest tylko etap I, który szczegółowo został wydzielony w załączniku nr 5e do SWZ pn. opis techniczny-etapowanie inwestycji
Szczegółowy zakres robót określają:
• dokumentacja projektowa wraz z rysunkami stanowiąca załączniki nr 5a- 5d
• opis techniczny-etapowanie inwestycji stanowiąca załącznik nr 5e
• przedmiar robót dla wydzielonego etapu prac stanowiący załącznik nr 6
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik nr 4

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

42416130-5 - Windy mechaniczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 7) ustawy pzp, który stanowi, że „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263”.
Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy pzp Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 265 792,22 zł brutto.
Do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 31.10.2024r., do godziny 8.00 zostały złożone trzy oferty.
1. PLAWIA Sp. zo.o., ul. Z. Krasińskiego 29, 40-019 Katowice, cena- 264 450,00 zł
2. Firma A.S. Świderek Michał, ul. Plebańska 9/3, 44-100 Gliwice, cena-422 000,00 zł
3. Liftprojekt Rafalik spółka komandytowa ul. Pawia 51/72, 01-030 Warszawa, cena- 342 924,00 zł.
Po badaniu ofert najkorzystniejszą okazała się oferta Wykonawcy PLAWIA Sp. zo.o., ul. Z. Krasińskiego 29, 40-019 Katowice i w dniu 7 listopada 2024 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty. W dniu 15.11.2024r. Wykonawca poinformował pisemnie Zamawiającego, że rezygnuje z wykonania kontraktu, dlatego na podst. art. 255 ust 7) ustawy pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.
Zamawiający informuje, iż nie skorzystał z przesłanki art. 263 ustawy pzp tj. powtórzenia czynności badania i oceny ofert złożonych w przedmiotowym postępowaniu, gdyż wszystkie pozostałe oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2024-11-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane