Dostawa wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej dla Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na rok 2025

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00604306
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00604306/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-20 09:44
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a9754407-e837-4d12-978e-09b9a0ce7966
Identyfikator
5540240549
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaElektrycznośćPrzesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA SPÓŁKA AKCYJNAPoznań, PL · lot 0
285 186,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00604306 z dnia 2024-11-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej dla Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na rok 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000279077

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Andrzeja Szwalbego 6

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-080

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@filharmonia.bydgoszcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.filharmonia.bydgoszcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/filharmonia_bydgoszcz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Samorządowa instytucja kulturalna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej dla Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na rok 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9754407-e837-4d12-978e-09b9a0ce7966

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00604306

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00039628/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa wraz z usługą dystrybcji energii elektrycznej na rok 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00542836

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1-PN-2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 251525,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej dla Filharmonii Pomorskiej w
Bydgoszczy.
2. Zamawiający informuje, iż standardy jakościowe energii elektrycznej odnoszące się do wszystkich istotnych cech
przedmiotu zamówienia opisane są w:
􀀀 Ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku – Prawo energetyczne (Dz. U.
z 2024 r., poz. 266 z późn. zm.),
􀀀 Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków
funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023 r. poz. 819),
􀀀 Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji
taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. 2022, poz. 2505 z późn. Zm.)
􀀀 szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ.
3. Standardy dotyczące dystrybucji energii elektrycznej zawarte są w Taryfie Operatora.
4. Wskazana poniżej oraz w załączniku Nr 1 do SWZ wartość zapotrzebowania na energię elektryczną, jest wartością
szacunkową, która nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania
umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia
odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej
zgodnie
z ofertą Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia za dystrybucję odbywać
się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej Enea Operator Sp. z o.o.
5. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać
się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne
z dnia 10 kwietnia 1997 roku (t.j. Dz. U. 2024 r., poz. 266 z późn. zm.),
oraz w zgodzie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami.
6. Wykonawca jest zobowiązany do podpisania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy zOperatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są do Zamawiającego, umożliwiającej świadczenie
usługi kompleksowej świadczonej
dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem.
7. Planowana (szacowana) do pobrania średnioroczna ilość energii elektrycznej wynosi: 146 330 kWh
8. Zamawiający zastrzega, że każdorazowa zmiana przepisów prawa umożliwiająca w szczególności "zamrożenie" stawek
cen energii elektrycznej, będzie skutkowało zastosowaniem się do tych przepisów prawa.
9. Zamawiający oświadcza, że spełnia kryteria Odbiorcy uprawnionego, o którym mowa w art. 2 pkt 2 Ustawy o cenach
maksymalnych - Ustawa z dnia 27 października 2022r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie
wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (Dz.U. 2022, poz. 2243 ze zm.).

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09310000-5 - Elektryczność

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 285186,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 285186,69 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 285186,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enea S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7770020640

7.3.3) Ulica: ul. Pastelowa 8

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-198

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 285186,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2024-11-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy