Termomodernizacja budynków komunalnych na terenie gminy Jaworzyna Śląska

GMINA JAWORZYNA ŚLĄSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00604625
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00604625/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-20 10:43
Lokalizacja
Jaworzyna Śląska, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f061028d-847a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
8842365203
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty elewacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie stacji rozdzielczychPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychOchrona odgromowaInne instalacje elektryczneTynkowanieRoboty malarskie

Wykonawcy

2 przyznane

MICHAŁ DZIUBEKDomaszowice, PL · lot 0
747 421,99 PLN
PRO-ECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W UPADŁOŚCIGdynia, PL · lot 1
860 090,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00604625 z dnia 2024-11-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków komunalnych na terenie gminy Jaworzyna Śląska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAWORZYNA ŚLĄSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718350

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Powstańców 3

1.5.2.) Miejscowość: Jaworzyna Śląska

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-140

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@jaworzyna.net

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.jaworzyna.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynków komunalnych na terenie gminy Jaworzyna Śląska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f061028d-847a-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00604625

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00043057/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Termomodernizacja budynków komunalnych na terenie gminy Jaworzyna Śląska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku, Działanie 9.5 Transformacja środowiskowa, Typ projektów: 9.5.A Renowacja zwiększająca efektywność energetyczną istniejących budynków mieszkalnych (subregion wałbrzyski)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00499248

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGK.271.16.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1286929,47 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest wykonanie robót termomodernizacyjnych budynku komunalnego mieszkalnego przy ul. Wolności 6 w Jaworzynie Śląskiej.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
1) przygotowanie terenu pod wykonanie robót termomodernizacyjnych oraz remontowych;
2) prace rozbiórkowe
3) wykonanie izolacji ścian fundamentowych
4) wykonanie opaski drenażowej wokół budynku
5) ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem o grubości 15 cm
6) wykonanie nowych tynków elewacyjnych i malarskich
7) ocieplenie stropu wełna mineralną o grubości 20 cm
8) wymiana konstrukcji i pokrycia dachu
9) tynkowanie kominów attyki
10) wykonanie nowych czap kominowych
11) wymiana obróbek blacharskich oraz rur spustowych i rynien na nowe
12) remont klatki schodowej w zakresie uzupełniania ubytków, tynkowania i malowania ścian
13) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej
14) elewacje do wysokości parapetów pierwszego rzędu okien zabezpieczyć poprzez zastosowanie środków anty-graffiti
15) wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku
16) wykonanie nowej skrzynki rozdzielczej zasilania
17) wykonanie instalacji wyłączenia ppoż.
18) wykonanie instalacji odgromowej budynku
19) wykonanie instalacji uziemiającej
Powyższy zakres jest szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej załączonej do niniejszego SWZ (projekt remontu, projekt wykonawczy branża architektura, branża konstrukcja, branża elektryczna, audyt energetyczny).
UWAGA: Prace termomodernizacyjne muszą być wykonane z uwzględnieniem zachowania trwałych warunków siedliskowych dla ptaków i/lub nietoperzy zamieszkujących dany obiekt. Przed przystąpieniem do prac należy we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem dokonać przeglądu budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt (ptaków i nietoperzy). W przypadku potwierdzenia ich obecności prace należy prowadzić w terminach wyznaczonych przez ww. specjalistów. Ponadto, w przypadku, gdy konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, a także miejsc rozrodu nietoperzy, należy uzyskać stosowne zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt – zgodnie z zapisami art. 56 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz przewidzieć właściwe działania kompensujące np. instalacja budek lęgowych dla ptaków lub schronień dla nietoperzy. Zakres i sposób wykonania kompensacji winni ustalić specjaliści wykonujący przegląd budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt. Wykonawca zobligowany jest wskazać, w jaki sposób chronione są ptaki i nietoperze lub że nie stwierdzono ich obecności.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto:
- zapewnienie kierownika robót w każdej z branż;
- zapewnienie ornitologa oraz chipopterologa
- pełną obsługę geodezyjną w tym wytyczenie obiektów w terenie oraz inwentaryzację powykonawczą z pomiarem ilościowym wykonanego zakresu rzeczowego;
- organizację terenu robót;
- dostawę materiałów, sprzętu i narzędzi niezbędnych do wykonania robót budowlanych;
- wykonanie niezbędnych badań, sprawdzeń i pomiarów;
- wykonanie operatu kolaudacyjnego w tym dokumentacji powykonawczej (w dwóch egzemplarzach dla Zamawiającego) zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa;
i inne, niezbędne do pełnego wykonania przedmiotu zamówienia.
5. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o załączoną do SWZ dokumentację projektową w zakresie termomodernizacji budynku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

4.5.5.) Wartość części: 622163,83 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia dla części 2 jest wykonanie robót termomodernizacyjnych budynku komunalnego mieszkalnego przy ul. Świdnicka 32 w Jaworzynie Śląskiej.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
1) przygotowanie terenu pod wykonanie robót termomodernizacyjnych oraz remontowych;
2) prace rozbiórkowe
3) wykonanie izolacji ścian fundamentowych
4) wykonanie opaski drenażowej wokół budynku
5) ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem o grubości 15 cm
6) wykonanie nowych tynków elewacyjnych i malarskich
7) ocieplenie stropu wełna mineralną o grubości 20 cm
8) wymiana pokrycia dachu
9) tynkowanie kominów i attyki
10) wykonanie nowych czap kominowych
11) wymiana obróbek blacharskich oraz rur spustowych i rynien na nowe
12) remont klatki schodowej w zakresie uzupełniania ubytków, tynkowania i malowania ścian
13) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej
14) elewacje do wysokości parapetów pierwszego rzędu okien zabezpieczyć poprzez zastosowanie środków anty-graffiti
15) wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku
16) wykonanie nowej skrzynki rozdzielczej zasilania
17) wykonanie instalacji wyłączenia ppoż.
18) wykonanie instalacji odgromowej budynku
19) wykonanie instalacji uziemiającej
Powyższy zakres jest szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej załączonej do niniejszego SWZ (projekt remontu, projekt wykonawczy branża architektura, branża elektryczna, audyt energetyczny).
UWAGA: Prace termomodernizacyjne muszą być wykonane z uwzględnieniem zachowania trwałych warunków siedliskowych dla ptaków i/lub nietoperzy zamieszkujących dany obiekt. Przed przystąpieniem do prac należy we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem dokonać przeglądu budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt (ptaków i nietoperzy). W przypadku potwierdzenia ich obecności prace należy prowadzić w terminach wyznaczonych przez ww. specjalistów. Ponadto, w przypadku, gdy konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, a także miejsc rozrodu nietoperzy, należy uzyskać stosowne zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt – zgodnie z zapisami art. 56 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz przewidzieć właściwe działania kompensujące np. instalacja budek lęgowych dla ptaków lub schronień dla nietoperzy. Zakres i sposób wykonania kompensacji winni ustalić specjaliści wykonujący przegląd budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt. Wykonawca zobligowany jest wskazać, w jaki sposób chronione są ptaki i nietoperze lub że nie stwierdzono ich obecności.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto:
- zapewnienie kierownika robót w każdej z branż;
- zapewnienie ornitologa oraz chipopterologa
- pełną obsługę geodezyjną w tym wytyczenie obiektów w terenie oraz inwentaryzację powykonawczą z pomiarem ilościowym wykonanego zakresu rzeczowego;
- organizację terenu robót;
- dostawę materiałów, sprzętu i narzędzi niezbędnych do wykonania robót budowlanych;
- wykonanie niezbędnych badań, sprawdzeń i pomiarów;
- wykonanie operatu kolaudacyjnego w tym dokumentacji powykonawczej (w dwóch egzemplarzach dla Zamawiającego) zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa;
i inne, niezbędne do pełnego wykonania przedmiotu zamówienia.
5. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o załączoną do SWZ dokumentację projektową w zakresie termomodernizacji budynku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

4.5.5.) Wartość części: 664765,64 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 747421,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 877507,26 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 747421,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COMPLIDO Michał Dziubek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 657-286-21-54

7.3.3) Ulica: Walerego Przyborowskiego 91

7.3.4) Miejscowość: Domaszowice

7.3.5) Kod pocztowy: 25-351

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

część robót sanitarnych, elektrycznych i budowlanych

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 747421,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-15

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 860090,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 893295,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 860090,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRO-ECO Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 586-229-69-81

7.3.3) Ulica: ul. Al. Zwycięstwa 245/7

7.3.4) Miejscowość: Gdynia

7.3.5) Kod pocztowy: 81-525

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Przedsiębiorstwo usługowo-handlowe EKOSUN Paweł Czupajło, ul. Bohaterów Warszawy 4, 75-211 Koszalin, NIP: 499-02-09-622 w zakresie wykonania robót elewacyjnych oraz wymiany stolarki okiennej

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 860090,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-15
2024-11-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane