Dostawa energii elektrycznej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00605570
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00605570/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-20 13:20
Lokalizacja
Augustów, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7bf10197-b8d7-4d77-94b0-c578f731f54e
Identyfikator
8461375707
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Elektryczność

Wykonawcy

1 przyznane

PGE OBRÓT SPÓŁKA AKCYJNARzeszów, PL · lot 0
650 602,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00605570 z dnia 2024-11-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790317038

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szpitalna 12

1.5.2.) Miejscowość: Augustów

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-300

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 876444284

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.liszewska@spzoz.augustow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spzoz.augustow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7bf10197-b8d7-4d77-94b0-c578f731f54e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii elektrycznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bf10197-b8d7-4d77-94b0-c578f731f54e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00605570

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00403748/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa energii elektrycznej dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00558287

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 23/ZP/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie.
2. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić sprzedaż energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej wskazanych w OPZ.
3. Łączne szacowane zapotrzebowanie na energię elektryczną dla wszystkich PPE objętych zamówieniem na cały okres jego realizacji wynosi ok. 1057,890 MWh.
4. Szacowane zapotrzebowanie na energię elektryczną ma jedynie charakter orientacyjny i nie stanowi zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości.
5. Ostateczna ilość zakupionej energii będzie zależeć od rzeczywistego zużycia. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie w przypadku nawet znacząco mniejszego lub większego zużycia energii w okresie umownym.
6. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana, wskazana w Załączniku nr 2 do SWZ- Opis przedmiotu zamówienia, co może być spowodowane w szczególności zwiększeniem lub zmniejszeniem ilości PPE.
7. Zamawiający gwarantuje zużycie energii na poziomie minimum 50% w stosunku do podanych ilości.
8. Zamówienie nie obejmuje świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej.
9. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do OSD.
10. Zamawiający zawrze odrębną umowę na świadczenie usług dystrybucyjnych
z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD).
11. Zamawiający po wyborze najkorzystniejszej oferty upoważni i zobowiąże Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana do złożenia w imieniu Zamawiającego, zgłoszenia o wyborze Sprzedawcy energii elektrycznej Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego oraz do dopełnienia wszelkich formalności związanych z przeprowadzeniem procedury zmiany sprzedawcy.
12. Wykonawca zobowiązany będzie do zgłoszenia OSD o wyborze Sprzedawcy energii elektrycznej, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 grudnia 2024 r.
13. Sprzedaż rozpocznie się po skutecznym zgłoszeniu umowy do Operatora Sieci Dystrybucyjnej w zakresie każdego punktu poboru energii elektrycznej, w terminie
od dnia 01 stycznia 2025 r.
14. Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia liczby punktów poboru energii maksymalnie o 1 punkt poboru energii elektrycznej, przy czym zwiększenie ilości punktów poboru energii elektrycznej odbywać się będzie tylko w obrębie wskazanych w ofercie grup taryfowych.
15. Zamawiający oświadcza, iż dysponuje tytułem prawnym do nieruchomości, do których ma być dostarczona energia elektryczna na podstawie niniejszej umowy.
16. Rozliczenie będzie odbywać się według faktycznego zużycia energii elektrycznej na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych.
17. Zamawiający informuję, że będzie korzystał z uprawnień ograniczenia wysokości cen energii elektrycznej w okresie realizacji zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ograniczeniu cen energii elektrycznej.
18. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, sposób realizacji dostawy został opisany w Załączniku nr 6 do SWZ- Projekt umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 650602,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 970698,71 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 650602,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGE Obrót S.A

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 690254559

7.3.3) Ulica: ul. 8 – go Marca 6

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 35-959

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 650602,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2024-11-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy