Wykonanie dokumentacji projekt-kosztorys przebudowy, remontu oraz zmiany sposobu ogrzewania bud mieszk przy ul. Przemysłowej 27 w Rybniku w zakresie dostosowania go do obowiązujących warunków technicz
ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00606921
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00606921/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-21 08:46
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e242df04-a733-41a9-8754-7e4be76ee8ee
- Identyfikator
- 6423147363
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00606921 z dnia 2024-11-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projekt-kosztorys przebudowy, remontu oraz zmiany sposobu ogrzewania bud mieszk przy ul. Przemysłowej 27 w Rybniku w zakresie dostosowania go do obowiązujących warunków technicz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505550
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 17
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 42 94 865
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zgm.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zgm.rybnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e242df04-a733-41a9-8754-7e4be76ee8ee1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projekt-kosztorys przebudowy, remontu oraz zmiany sposobu ogrzewania bud mieszk przy ul. Przemysłowej 27 w Rybniku w zakresie dostosowania go do obowiązujących warunków technicz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e242df04-a733-41a9-8754-7e4be76ee8ee
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00606921
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00002276/33/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.33 Wykonanie dokumentacji projekt-kosztorys przebudowy, remontu oraz zmiany sposobu ogrzewania bud mieszk przy ul.Przemysłowej 27 w Rybniku w zakresie dostosowania go do obowiązujacych warunków technicz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00565379
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.2120.0047.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 442265,17 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 135177,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej przebudowy, remontu oraz zmiany sposobu ogrzewania budynku mieszkalnego przy ul. Przemysłowej 27 w Rybniku w zakresie dostosowania go do obowiązujących warunków technicznych. Dokumentacja jest niezbędna Zamawiającemu do zorganizowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz uzyskania pozwolenia na budowę bądź zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.
Charakterystyka obiektu:
Budynek wielorodzinny (tak zwany familok) wolnostojący wraz z budynkiem gospodarczym usytuowany prostopadle do ulicy Przemysłowej w Rybniku na części działki o numerze 2563/260. Budynek wybudowany w roku 1906 ubiegłego stulecia w technologii tradycyjnej murowanej (cegła pełna). Konstrukcja dachu drewniana z poszyciem z papy. Budynek posiada 3 kondygnacje nadziemne mieszkalne, 1 kondygnację podziemną (piwnica) oraz poddasze nieużytkowe, nieogrzewane. Znajduje się w rejestrze zabytków Województwa Śląskiego 1/588/2019 z dnia 18.12.2019 r.
Budynek wyposażony jest w instalacje wodno-kanalizacyjną, elektryczną, teletechniczną. W budynku istnieje ogrzewanie węglowe (piece kaflowe).
Powierzchnia użytkowa - 1658,70 m2
Kubatura - 7914,00 m3
Wymagany zakres opracowania:
1. Projekt zagospodarowania terenu powinien obejmować:
1) inwentaryzację zagospodarowania terenu i istniejącej infrastruktury technicznej,
2) koncepcję zagospodarowania terenu sporządzoną w terminie zadeklarowanym przez Wykonawcę w ofercie,
3) remont schodów zewnętrznych przy wejściach do budynku wraz z naprawą murków oporowych schodów,
4) wymianę lub remont zadaszeń nad wejściami do budynku,
5) zagospodarowanie wód opadowych z dachu budynku.
Wykonawca opracuje projekt zagospodarowania terenu wyłącznie na podstawie koncepcji spełniającej oczekiwania Zamawiającego i zatwierdzonej przez Zamawiającego.
2. Projekt architektoniczno - budowlany i projekt techniczny powinien obejmować:
1) inwentaryzację budowlaną budynku, w tym inwentaryzację instalacji: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną i teletechniczną,
2) koncepcję architektoniczno-budowlaną sporządzoną w terminie zadeklarowanym przez Wykonawcę w ofercie,
3) termomodernizację budynku na podstawie aktualnych warunków technicznych wraz z hydroizolacją ścian fundamentowych do głębokości posadowienia oraz likwidacją pieców węglowych. W przypadku braku zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dotyczącej możliwości ocieplenia budynku od zewnątrz należy zaprojektować ocieplenie od wewnątrz mieszkań,
4) wymianę stolarki okiennej i drzwi wejściowych z dostosowaniem do aktualnych wymagań warunków technicznych,
5) drenaż opaskowy,
6) remont, wzmocnienia, ewentualne wymiany części uszkodzonych elementów więźby dachowej wraz z usunięciem przyczyny uszkodzenia,
7) przebudowę i remont klatki schodowej obejmujący m.in. wymianę instalacji elektrycznej, niskoprądowych oraz malowanie,
8) zapewnienie sieci internetowo-telewizyjnej w budynku - jedno lub dwa gniazda teleinformatyczne w każdym mieszkaniu, w zależności od liczby pokoi,
9) zapewnienie prawidłowej wentylacji w mieszkaniach,
10) dostosowanie wszystkich mieszkań do aktualnych warunków technicznych,
11) wewnętrzną instalację centralnego ogrzewania zasilaną z odnawialnego źródła energii, np. pompy ciepła wraz z obliczeniami zapotrzebowania ciepła,
12) wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w technologii rur stalowych łączonych systemem zaciskowym,
13) zapewnienie możliwości przygotowywania ciepłej wody użytkowej w każdym mieszkaniu (elektryczny, pojemnościowy podgrzewacz wody typu bojler o pojemności dostosowanej do liczby mieszkańców w lokalu),
14) instalację elektryczną uwzględniającą zabudowę urządzenia do przygotowywania ciepłych posiłków dla każdego mieszkania (kuchnia elektryczna),
15) wewnętrzną instalację wodno-kanalizacyjną,
16) wewnętrzną instalację niskoprądową.
Wykonawca opracuje projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny wyłącznie na podstawie koncepcji spełniającej oczekiwania Zamawiającego i zatwierdzonej przez Zamawiającego.
3. Uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z opieczętowaną dokumentacją lub zaświadczenia z Wydziału Architektury Urzędu Miasta Rybnika o braku sprzeciwu do wniesionego zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w oryginale).
Szczegółowy zakres usługi określa Specyfikacja Warunków Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 162900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 162900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 162900,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Projektowa STRUKTURA Łukasz Zgliński Sp. komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 635-187-12-78
7.3.3) Ulica: Wyzwolenia 27/213
7.3.4) Miejscowość: Mikołów
7.3.5) Kod pocztowy: 43-190
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 162900,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 365 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dotyczy sekcji VIII 8.3.) - Okres realizacji zamówienia:Termin wykonania przedmiotu umowy wynosi 365 dni od dnia zawarcia umowy, w tym:
1) termin przedstawienia wstępnej koncepcji do 14 dni od dnia zawarcia umowy,
2) termin przedstawienia sporządzonej koncepcji do 60 dni od dnia zawarcia umowy.
| 2024-11-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |