Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Drezdenko

Gmina Drezdenko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00607824
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00607824/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-21 12:00
Lokalizacja
Drezdenko, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e0b9c77c-6a5b-4e75-9451-c67ca1a67f02
Identyfikator
5950007025
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00607824 z dnia 2024-11-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Drezdenko

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Drezdenko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966757

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 1

1.5.2.) Miejscowość: Drezdenko

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-530

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@drezdenko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.drezdenko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drezdenko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Drezdenko

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0b9c77c-6a5b-4e75-9451-c67ca1a67f02

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00607824

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033008/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Drezdenko

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00562754

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RP.271.1.15.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta
4. Przedmiot części I zamówienia obejmuje:
a) odśnieżanie ulic na terenie miasta,
b) odśnieżanie wraz z posypywaniem mieszanką piaskowo-solną ulic na terenie miasta,
c) odśnieżanie wraz z posypywaniem solą ulic na terenie miasta,
d) posypywanie ulic na terenie miasta mieszanką piaskowo-solną,
e) posypywanie ulic na terenie miasta solą,
f) odśnieżanie placów, parkingów, zatok oraz przystanków autobusowych na terenie miasta,
g) posypywanie placów, parkingów, zatok oraz przystanków autobusowych mieszanką piaskowo-solną,
h) posypywanie placów, parkingów, zatok oraz przystanków autobusowych solą,
i) odśnieżanie mechaniczne chodników na terenie miasta i ścieżki rowerowej Drezdenko-Gościm,
j) posypywanie mechaniczne chodników na terenie miasta i ścieżki rowerowej Drezdenko-Gościm mieszanką piaskowo-solną,
k) posypywanie mechaniczne chodników na terenie miasta i ścieżki rowerowej Drezdenko-Gościm solą,
l) mechaniczne odśnieżanie wraz z posypywaniem ścieżki rowerowej Drezdenko-Gościm i chodników na terenie miasta mieszanką piaskowo-solną,
m) mechaniczne odśnieżanie wraz z posypywaniem ścieżki rowerowej Drezdenko-Gościm i chodników na terenie miasta solą,
n) wywóz śniegu na odległość do 5 km, w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
5. Szczegółowy opis wykonywania przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 229861,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II – Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy I (sołectwa Kijów, Goszczanowo, Duraczewo, Goszczanówko, Goszczanowiec, Zielątkowo, Gościm, Bagniewo, Trzebicz, Trzebicz Nowy, Osów, Lubiatów)
8. Przedmiot części II zamówienia obejmuje:
a) odśnieżanie dróg wraz z zatokami oraz przystankami autobusowymi na terenie gminy,
b) odśnieżanie wraz z posypywaniem dróg mieszanką piaskowo-solną lub solą wraz z zatokami oraz przystankami autobusowymi na terenie gminy,
c) posypywanie dróg wraz z zatokami oraz przystankami autobusowymi na terenie gminy mieszanką piaskowo-solną lub solą,
d) odśnieżanie chodników oraz terenu przy salach wiejskich,
e) posypywanie mieszanką piaskowo-solną chodników oraz terenu przy salach wiejskich,
f) odśnieżanie wraz z posypywaniem mieszanką piaskowo-solną chodników oraz terenu przy salach wiejskich.
Zakres prac opisanych w lit. d, e, f obejmuje chodniki i teren przy salach wiejskich w Goszczanowie – 40 m2, Goszczanowcu – 30 m2, Gościmiu – 30 m2, Trzebiczu – 3 m2 i Osowie – 120 m2. Zamawiający na bieżąco będzie określał dokładny teren do odśnieżenia/posypywania przy w/w salach wiejskich. Zamawiający dopuszcza możliwość zlecenia do odśnieżania/posypywania dodatkowego terenu.
9. Zamawiający dopuszcza możliwość zlecenia do odśnieżania / posypywania dodatkowego terenu.
10. Szczegółowy opis wykonywania przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 185325,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III. Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy II (sołectwa Górzyska, Modropole, Zagórze, Lubiewo, Przeborowo, Drawiny, Stare Bielice, Kosin, Lipno, Niegosław, Marzenin, Karwin, Grotów, Rąpin, Klesno)
13. Przedmiot części III zamówienia obejmuje:
a) odśnieżanie dróg wraz z zatokami oraz przystankami autobusowymi na terenie gminy,
b) odśnieżanie wraz z posypywaniem dróg mieszanką piaskowo-solną lub solą wraz z zatokami oraz przystankami autobusowymi na terenie gminy,
c) posypywanie dróg wraz z zatokami oraz przystankami autobusowymi na terenie gminy mieszanką piaskowo-solną lub solą,
d) odśnieżanie chodników oraz terenu przy salach wiejskich,
e) posypywanie mieszanką piaskowo-solną chodników oraz terenu przy salach wiejskich,
f) odśnieżanie wraz z posypywaniem mieszanką piaskowo-solną chodników oraz terenu przy salach wiejskich.
Zakres prac opisanych w lit. d, e, f obejmuje chodniki i teren przy salach wiejskich w Niegosławiu – 120 m2 i Drawinach – 30 m2. Zamawiający na bieżąco będzie określał dokładny teren do odśnieżenia/posypywania przy w/w salach wiejskich. Zamawiający dopuszcza możliwość zlecenia do odśnieżania/posypywania dodatkowego terenu.
14. Zamawiający dopuszcza możliwość zlecenia do odśnieżania / posypywania dodatkowego terenu.
15. Szczegółowy opis wykonywania przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 216900,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania przed otwarciem ofert wskazał, że zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 166 000,00 zł.
W postępowaniu złożono jedną ofertę, z ceną 222 139,80 zł.
Ponieważ cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) postępowanie unieważniono.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania przed otwarciem ofert wskazał, że zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 134 000,00 zł.
W postępowaniu złożono jedną ofertę, z ceną 226 260,00 zł.
Ponieważ cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) postępowanie unieważniono.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania przed otwarciem ofert wskazał, że zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 157 000,00 zł.
W postępowaniu złożono jedną ofertę, z ceną 249 912,00 zł.
Ponieważ cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) postępowanie unieważniono.

2024-11-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi