Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy
GMINA STRZELCE OPOLSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00608230
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00608230/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-21 12:54
- Lokalizacja
- Strzelce Opolskie, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6545edde-6cd9-4247-a131-174659e8cde8
- Identyfikator
- 7561858899
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00608230 z dnia 2024-11-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZELCE OPOLSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413277
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Myśliwca 1
1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Opolskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-100
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@strzelceopolskie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzelceopolskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6545edde-6cd9-4247-a131-174659e8cde81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6545edde-6cd9-4247-a131-174659e8cde8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00608230
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045193/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach
1.1.7 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej placu zabaw w Rozmierzy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie pn. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy uzyskało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zamawiający zawarł w dniu 15 maja 2024 roku Umowę o przyznaniu pomocy Nr 00019-65170-UM0820023/23 z Samorządem Województwa Opolskiego.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00562789
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, a następnie realizacja robót budowlanych w ramach zadania: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach oraz placu zabaw w Rozmierzy”. Przedmiot zamówienia realizowany będzie na nieruchomości gminnej oznaczonej działką ewidencyjną nr 101 obręb 0035 Kalinowice oraz nr 302 obręb 0067 Rozmierz.
Część przedmiotu zamówienia realizowana będzie na obszarze, który stanowi fragment zabytkowego Parku w Kalinowicach wpisanego do rejestru zabytków województwa opolskiego decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 138/86 z dnia 20 maja 1986 r.
Zakres zamówienia obejmuje realizację dwóch zadań, tj.:
1) Zagospodarowanie przestrzeni publicznej parku w Kalinowicach,
2) Zagospodarowanie przestrzeni publicznej placu zabaw w Rozmierzy.
Zadania są dofinansowane na podstawie umowy zawartej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wykonawcy składają jedną ofertę na realizację obu zadań, na które zostanie zawarta jedna umowa wykonawcza.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
03452000-3 - Drzewa
03120000-8 - Produkty ogrodnicze i szkółkarskie
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71500000-3 - Usługi związane z budownictwem
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
71540000-5 - Usługi zarządzania budową
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający odrzucił dwie najwyżej ocenione oferty. Natomiast najniższa cena z pozostałych ofert niepodlegających odrzuceniu (1 829 010,00 zł) znacznie przewyższa środki, jakimi dysponuje Zamawiający, tj. 948 346,00 zł (kwota udostępniona na stronie prowadzonego postępowania, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy PZP).Zamawiający nie ma możliwości zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 901344,00
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2114370,00
| 2024-11-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |