Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.”Budowa Centrum Kultury na działce nr ewid. 3158/4 przy ul. Ks. J.Ożoga w Dynowie”.
Gmina Miejska Dynów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00608909
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00608909/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-21 14:29
- Lokalizacja
- Dynów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e1a99a2c-d1d9-4e21-a96c-4c7e881d091d
- Identyfikator
- 8133339463
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00608909 z dnia 2024-11-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.”Budowa Centrum Kultury na działce nr ewid. 3158/4 przy
ul. Ks. J.Ożoga w Dynowie”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Dynów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900269
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek, 2
1.5.2.) Miejscowość: Dynów
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-065
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.dynow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.dynow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1a99a2c-d1d9-4e21-a96c-4c7e881d091d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.”Budowa Centrum Kultury na działce nr ewid. 3158/4 przyul. Ks. J.Ożoga w Dynowie”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1a99a2c-d1d9-4e21-a96c-4c7e881d091d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00608909
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00535502
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SG.271.14.2924
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Centrum Kultury na działce nr ewid. 3158/4 przy ul. Ks. J. Ożoga w Dynowie”.
2. Zakres przedmiotu obejmuje:
1) sprawdzenie opracowanej przez Zamawiającego dokumentacji badań podłoża gruntowego oraz ewentualne wykonanie dodatkowych badań;
2) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń;
3) uzyskanie potwierdzenia zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci, warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia kolidującego z projektowaną inwestycją;
4) wykonanie projektów budowlanych ( projektu zagospodarowania działki i projektu architektoniczo-budowlanego) w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia
na budowę;
5) uzyskanie pozwolenia na budowę;
6) wykonanie projektów technicznych w zakresie wymaganym prawem budowlanym;
7) opracowanie kosztorysów inwestorskich wraz z przedmiarami robót,
8) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), który stanowi załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty znacznie przewyższyła kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający asygnował na realizację zamówienia kwotę w wysokości 150 000,00 zł brutto. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła: 282.900,00 zł bruttoi przekroczyła kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
Brak możliwości Zamawiającego w zwiększeniu kwoty spowodowało konieczność unieważnienia postępowania.
Zamawiający, podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi. Zgodnie z art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny.
Zgodnie z orzecznictwem KIO, nie ma obowiązku zwiększania kwoty przeznaczonej na sfinansowanie konkretnego zadania, tak aby obowiązkowo dokonać wyboru. Możliwość zwiększenia budżetu warunkowana jest z pewnością wieloma czynnikami, a wykonawca nie ma prawnych możliwości domagać się zwiększenia budżetu, ponieważ takie zachowanie w pewnych przypadkach mogłoby narazić zamawiającego na zarzuty niegospodarnego zarządzania środkami publicznymi (wyrok KIO
z dnia 24 maja 2012 r. sygn. Akt KIO 964/12 – wyrok aktualny w bieżącym stanie prawnym).
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty, w sytuacji, gdy cena wszystkich ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2024-11-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |