Przebudowa / modernizacja wskazanych dróg i ciągów komunikacyjnych na Osiedlu Krasickiego w Dzierzgoniu (postępowanie 3)
Gmina Dzierzgoń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00609160
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00609160/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-21 15:15
- Lokalizacja
- Dzierzgoń, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-46ef044b-eac5-481b-a412-1b70d473e401
- Identyfikator
- 5792069701
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00609160 z dnia 2024-11-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa / modernizacja wskazanych dróg i ciągów komunikacyjnych na Osiedlu Krasickiego w Dzierzgoniu (postępowanie 3)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dzierzgoń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747833
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Dzierzgoń
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-440
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 55 276 25 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dzierzgon.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dzierzgon.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_dzierzgon1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa / modernizacja wskazanych dróg i ciągów komunikacyjnych na Osiedlu Krasickiego w Dzierzgoniu (postępowanie 3)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46ef044b-eac5-481b-a412-1b70d473e401
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00609160
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029562/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa / modernizacja wskazanych dróg oraz ciągów i stref komunikacyjnych w Gminie Dzierzgoń
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00581482
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W 2-krotnie przeprowadzonym uprzednio postępowaniu w trybie podstawowym - nr referencyjny: TI.271.130.2024 oraz TI.271.160.2024 (zgodnie z zamieszczonymi w BZP - Ogłoszeniami o zamówieniu publicznym nr 2024/BZP 00412997 z dn. 15.07.2024r. oraz nr 2024/BZP 00465314 z dn. 21.08.2024r.) – nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-a133b95d-2085-4120-8c00-1d6c2e00e929 oraz ocds-148610-73a35aa6-253f-4e0e-86c6-ea81f87e44e6
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TI.271.221.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 173855,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa / modernizacja wskazanych dróg i ciągów komunikacyjnych na Osiedlu Krasickiego w Dzierzgoniu, realizowana w technologii mieszanek mineralno-bitumicznych lub/i kostki betonowej - według parametrów określonych w załączonych dokumentach opisowych i przedmiarach robót (odpowiednio dla każdej z części zamówienia). Przedmiotowe zadanie winno być wykonane w zakresie niezbędnym do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu oraz prawidłowych funkcji komunikacyjnych w strefach objętych przebudową (modernizacją), zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami.
2) W ramach niniejszego postępowania, przewidziano do wykonania zadanie składające się z 2-ch n/w części:
- część 1 – Droga i ciągi komunikacyjne przy budynku nr 4
- część 2 – Droga i ciągi komunikacyjne przy budynku nr 1
3) Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają dokumenty opisowe wraz z przedmiarami robót, stanowiące Załącznik nr 1 do niniejszego zaproszenia.
4) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36-miesięcznej gwarancji jakości, na zastosowane technologie i wykonane roboty budowlano-montażowe, na wbudowane wyroby i materiały oraz na zainstalowane urządzenia. Niezależnie od uprawnień wynikających z udzielonej gwarancji jakości, Zamawiający może realizować uprawnienia z tytułu rękojmi za wady. Termin rękojmi jest równy terminowi ustawowemu zastrzeżonemu w art. 568 ust. 1 KC.
5) Wykonawca może powierzyć wykonanie wskazanych przez siebie części niniejszego zamówienia podwykonawcom. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, Wykonawca będzie zobowiązany do zawarcia i realizacji umów z podwykonawcami, zgodnie z postanowieniami art. 463 - 465 ustawy PZP.
6) Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy PZP związane z realizacją zamówienia, w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2023r. poz. 1465 ze zm.), obejmujące następujące rodzaje czynności:
- obsługa maszyn i sprzętu transportowego
- roboty ziemne i drogowe
Dopuszcza się w zakresie powyższych czynności możliwość korzystania z podwykonawców, którzy mogą działać w różnych formach prawnych.
7) Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP.
8) Zgodnie z art. 310 pkt 2 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Możliwość unieważnienia postępowania na w/w podstawie, została przewidziana w Zaproszeniu do negocjacji (pkt. 4 ppkt. 9). W trakcie przeprowadzonych negocjacji, Wykonawca zaoferował cenę przewyższającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z przeprowadzoną analizą obowiązującego planu budżetowego, Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny przedstawionej oferty. Uwzględniając powyższe zaistniała uzasadniona podstawa, aby w myśl art. 310 pkt. 2 ustawy PZP – przedmiotowe postępowanie unieważnić.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 409813,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 409813,66 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
| 2024-11-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |