Usługa odbioru, transportu i utylizacji odpadów weterynaryjnych i chemicznych na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi.
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00609649
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00609649/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-22 08:31
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-524bed18-aaeb-4b44-920e-71041f8e3273
- Identyfikator
- 7251105668
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie odpadów medycznychUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadówUsługi spalania odpadów
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00609649 z dnia 2024-11-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa odbioru, transportu i utylizacji odpadów weterynaryjnych i chemicznych na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7251105668
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Proletariacka 2/6
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 93-569
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lodz.wiw@wetgiw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiw.bip.lodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wiw-lodz.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Działalność administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa żywności, pasz, utylizacji, nadzoru farmaceutycznego, bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zwierząt oraz w zakresie wykonywania badań lab.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa odbioru, transportu i utylizacji odpadów weterynaryjnych i chemicznych na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-524bed18-aaeb-4b44-920e-71041f8e3273
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00609649
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00252079/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Usługa odbioru, transportu i utylizacji odpadów weterynaryjnych i chemicznych na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00589468
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIW-Adm-zpz.272.1.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i utylizacji odpadów weterynaryjnych i chemicznych na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi.
Szczegółowe informacje zawarto w Rozdziale VI. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513300-9 - Usługi spalania odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 256 PZP: „Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione”,
w związku z art. 266: „Do przygotowania i prowadzenia przez zamawiających publicznych postępowania o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne stosuje się przepisy działu II, z wyjątkiem przepisów art. 83, art. 86, art. 87 ust. 3, art. 88-90, art. 97 ust. 2, art. 124, art. 125 ust. 2 i 6, art. 126, art. 127 ust. 1, art. 129, art. 130, art. 132-188, art. 220, art. 227 ust. 1, art. 257, art. 264 i art. 265, chyba że przepisy niniejszego działu stanowią inaczej.”;
Art. 91 ust. 1 i 2 PZP:
„1. Zamawiający może udzielić zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia, lub dopuścić możliwość składania ofert częściowych w ramach jednego postępowania o udzielenie zamówienia, określając zakres
i przedmiot części oraz wskazując, czy ofertę można składać w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia.
2. Zamawiający wskazuje w dokumentach zamówienia powody niedokonania podziału zamówienia na części.”;
Art. 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (dalej: ustawa o odpadach).
Uzasadnienie faktyczne:
W toku analizowania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ otrzymanych od Wykonawców w terminie określonym w art. 284 ust. 2 PZP, zamawiający powziął wątpliwość co do swojej decyzji o niepodzieleniu niniejszego zamówienia na części.
W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 20 ust. 6 ustawy
o odpadach, czyli w przypadku odstąpienia od „zasady bliskości” określonej w art. 20 ustawy o odpadach Zamawiający w przypadku braku mocy przerobowych w instalacjach unieszkodliwiających zakaźne odpady weterynaryjne znajdujących się na terenie województwa łódzkiego będzie zobowiązany do unieszkodliwienia wymienionych odpadów w najbliżej położonej instalacji.
Ze względu na dwie różne lokalizacje Zamawiającego, które wytwarzają wspomniane odpady (czyli: Zakład Higieny Weterynaryjnej w Łodzi ul. Proletariacka 2/6, 93-569 Łódź
oraz Zakład Higieny Weterynaryjnej w Łodzi Oddział Terenowy Piotrków Trybunalski ul. Rzemieślnicza 26, 97-300 Piotrków Trybunalski) istnieje konieczność podziału zamówienia na części, ponieważ w przypadku braku mocy przerobowych unieszkodliwienie rzeczonych odpadów musi odbyć się w instalacji najbliżej położonej od miejsca wytworzenia odpadów (czyli zgodnie z art. 20 ust. 6 ustawy o odpadach).
W związku z powyższym może wystąpić sytuacja, w której po ziszczeniu się przesłanki do odstąpienia od unieszkodliwienia niniejszych odpadów na terenie województwa łódzkiego ze względu na brak mocy przerobowych instalacji znajdującej się na jego terenie, Zamawiający będzie zobligowany do unieszkodliwiania odpadów w instalacji znajdującej się najbliżej od miejsca ich wytworzenia. Powyższa sytuacja może doprowadzić do stanu, w którym Zamawiający będzie musiał unieszkodliwiać odpady weterynaryjne w dwóch różnych spalarniach, które będą zlokalizowane najbliżej miejsca ich wytworzenia. Hipotetycznie będzie skutkowało to koniecznością zawarcia umów z dwoma różnymi Wykonawcami.
Zamawiający zamierza ogłosić ponownie unieważnione postępowanie dokonując podziału na 2 części, czyli osobnych dla każdej lokalizacji.
Zamawiający informuje, że o wszczęciu postępowania dotyczącego tego samego przedmiotu zamówienia lub obejmującego ten sam przedmiot zamówienia zostaniecie Państwo poinformowani osobnym pismem.
| 2024-11-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |