Dostawa wraz z montażem agregatu oraz urządzenia UPS w ramach realizacji projektu pn.: „Cyberbezpieczny samorząd Gminy Kępice"
GMINA KĘPICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00610463
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00610463/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-11-22 11:04
- Lokalizacja
- Kępice, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6c4395da-ecfa-4189-bcca-167c32062885
- Identyfikator
- 8391003595
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00610463 z dnia 2024-11-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wraz z montażem agregatu oraz urządzenia UPS w ramach realizacji projektu pn.: „Cyberbezpieczny samorząd Gminy Kępice"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KĘPICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979826
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Niepodległości 6
1.5.2.) Miejscowość: Kępice
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-230
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@kepice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kepice.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wraz z montażem agregatu oraz urządzenia UPS w ramach realizacji projektu pn.: „Cyberbezpieczny samorząd Gminy Kępice"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c4395da-ecfa-4189-bcca-167c32062885
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00610463
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00014360/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 „Dostawa wraz z montażem agregatu oraz urządzenia UPS w ramach realizacji projektu pn.: „Cyberbezpieczny samorząd Gminy Kępice””
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytetu II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działania 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00580025
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Prawo Zamówień Publicznych zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
CD w Informacjach DODATKOWYCH
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia polega na:
1) Zakupie, dostawie i montażu urządzenia podtrzymującego zasilanie UPS.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji.
2) Zakupie, dostawie i montażu agregatu prądotwórczego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do Zaproszenia do negocjacji
Wykonawca pokrywa wszelkie koszty związane z dostawą, rozładunkiem i montażem przedmiotu zamówienia do siedziby użytkownika.
6. Zakupiony, dostarczony i zamontowany sprzęt ma być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny, bez wad fizycznych, ma być gotowy do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem bez dokonywania dodatkowych zakupów części i akcesoriów.
7. Dostarczony i zamontowany sprzęt ma posiadać niezbędne dokumenty, instrukcje i gwarancje w języku polskim. Dokumenty, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi Wykonawca dostarczy Zamawiającemu wraz z przedmiotem zamówienia.
8. W okresie gwarancji Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego usuwania wszelkich zaistniałych wad i uszkodzeń przedmiotu umowy, które w okresie gwarancji okażą się wadliwe, tj. niepełnowartościowe lub uszkodzone na skutek zastosowania wadliwych materiałów, błędnej konstrukcji, niepełnej sprawności, wadliwego wykonania lub z innych przyczyn. Gwarancją objęte są wady Przedmiotu umowy wynikające z wad materiałowych oraz wad wykonania.
9. Wykonawca winien rozpocząć czynności zmierzając do usunięcia awarii w czasie nie dłuższym niż 24 godziny (liczone w dni robocze) od momentu zgłoszenia.
10. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na dostarczone i zamontowane sprzęty stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia na okres 60 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego całego zadania objętego niniejszym zamówieniem.
11. Zamawiający informuje, że niniejsze zamówienie będzie realizowane w ramach projektu pn. „Cyberbezpieczny Samorząd” współfinansowanego w ramach środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytetu II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działania 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa i w przypadku narażenia Zamawiającego na utratę dofinansowania spowodowanym przez niedotrzymanie obowiązków umownych, z winy Wykonawcy, Zamawiający będzie dochodził pełnych roszczeń.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne
30237280-5 - Akcesoria zasilające
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Socjalna „Zielony punkt”
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8393200710
7.3.3) Ulica: Niepodległości 6
7.3.4) Miejscowość: Kępice
7.3.5) Kod pocztowy: 77-230
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 229200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
CD Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki :a) zamawiający wspólnie z innymi zamawiającymi, o których mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, sprawuje nad daną osobą
prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli, która odpowiada kontroli sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami, przy czym wspólne sprawowanie kontroli ma miejsce, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
- w skład organów decyzyjnych kontrolowanej osoby prawnej wchodzą przedstawiciele wszystkich uczestniczących zamawiających, z zastrzeżeniem, że poszczególny przedstawiciel może reprezentować więcej niż jednego zamawiającego,
- uczestniczący zamawiający mogą wspólnie wywierać dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje
kontrolowanej osoby prawnej,
- kontrolowana osoba prawna nie działa w interesie sprzecznym z interesami zamawiających sprawujących nad nią kontrolę
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez
zamawiających sprawujących kontrolę lub przez inne osoby prawne, kontrolowane przez tych zamawiających,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
W zaistniałym stanie faktycznym wszystkie powyższe warunki zostały spełnione ponieważ:
Zamawiający zamierza udzielić zamówienia na „Dostawa wraz z montażem agregatu oraz urządzenia UPS w ramach realizacji projektu pn.: „Cyberbezpieczny samorząd Gminy Kępice”” Spółdzielni Socjalnej „Zielony punkt” z siedzibą przy ul. Niepodległości 6, 77-230 Kępice. Spółdzielnia Socjalna „Zielony punkt” jest osobą prawną, nad którą Gmina Kępice i Gmina Sławno sprawują kontrolę i posiadają dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami spółdzielni. Jedynymi udziałowcami spółdzielni są jednostki samorządu terytorialnego tj., Gmina Kępice i Gmina Sławno, które pełnią funkcję zgromadzenia członków założycieli Spółdzielni Socjalnej „Zielony punkt”. Spółdzielnia Socjalna „Zielony punkt” nie działa w interesie sprzecznym z interesami Gminy Kępice i Gminy Sławno. Średni procent przychodu z działalności Spółdzielni Socjalnej „Zielony punkt”, za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia, ustalono na podstawie przedstawionych współczynników sprzedaży, z których jednoznacznie wynika iż Spółdzielnia Socjalna „Zielony punkt” ze sprzedaży usług na rzecz Gminy Kępice osiągnęła przychód z działalności na poziomie powyżej 90% netto. W Spółdzielni Socjalnej „Zielony punkt” nie ma udziału kapitału prywatnego. W związku z powyższym Zamawiający jest uprawniony do zawarcia umowy po przeprowadzeniu postępowania prowadzonego w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
| 2024-11-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |