Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach wraz z kaplicą św. Kazimierza.
Gmina Dobczyce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00611195
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00611195/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-22 13:06
- Lokalizacja
- Dobczyce, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ec5619a-5241-4740-81e6-ed805a4e2d1f
- Identyfikator
- 6811004443
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00611195 z dnia 2024-11-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach wraz z kaplicą św. Kazimierza.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobczyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555424
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 26
1.5.2.) Miejscowość: Dobczyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-410
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@dobczyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobczyce.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0ec5619a-5241-4740-81e6-ed805a4e2d1f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach wraz z kaplicą św. Kazimierza.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ec5619a-5241-4740-81e6-ed805a4e2d1f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00611195
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00038016/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach wraz z kaplicą św. Kazimierza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00429881
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.24.2024.ANGI
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Zadanie pn. „Odbudowa fragmentów ruin zamku w Dobczycach wraz z kaplicą św. Kazimierza” obejmującego roboty budowlane obejmujące następujący zakres:
Podwyższenie murów skrzydła południowego wraz z budową pomieszczeń użytkowych (w tym: nad Kaplicą św. Kazimierza ora pomieszczeniami przyległymi) i podwyższeniem attyki z przebudową dachu.
Nadbudowa dotyczy pomieszczeń znajdujących się na poziomie zamku górnego skrzydła południowego tj. sali tarasowej, kaplicy, sali hutniczej, sali kominkowej. Przewidziane działania mają na celu uwidocznienie charakteru ruiny zamku od strony południowej, a także podkreślenie układu poszczególnych elementów istotnych dla historii zamku. Wiąże się to z likwidacją istniejących zadaszeń.
Narożne pomieszczenie (sala tarasowa) pierwotnie stanowiło dolną kondygnację narożnej wieży mieszczącej arsenał zamkowy. Projektuje się podwyższenie istniejących ścian o ok. 3,5 m. Od stronu jeziora dobczyckiego przewiduje się otwór w formie wyłomu w istniejącej strukturze muru w celu uzyskania doświetlenia i widoku na zamek. Wyłom będzie stanowił przeszklenie w ścianie południowej. W sali tarasowej projektuje się schody umożliwiające dostęp do projektowanego pomieszczenia nad kaplicą.
Kolejny fragment nadbudowy, to podwyższenie murów nad dawną bramą południową, obecnie kaplicą. Ze względu na znaczne różnice poziomów dawnej bramy i pomieszczenia narożnego, projektuje się pomieszczenie nad dawną bramą. Nadbudowa murów wynosi ok. 4 m. Ze względu na całkowity brak dostępu nad ten fragment bramy, szczegółowe rozwiązania tego elementu będą możliwe po rozpoczęciu prac.
Projektuje się nadbudowę murów nad salą kominkową oraz hutniczą. Nadbudowa murów wynosi ok. 1.5 m.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45454100-5 - Odnawianie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1404560,58 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1768465,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1404560,58 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe BUDMEX Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7341002400
7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1404560,58 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
| 2024-11-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |