PZP.8.2024 Sprzedaż energii elektrycznej do budynku mieszczącego się przy ul. Aleje Jerozolimskie 87 w Warszawie w okresie 01.01.2025-31.12.2025
Polski Instytut Ekonomiczny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00612405
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00612405/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-25 08:37
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1c14c9d6-5043-465d-9755-2f70b734d551
- Identyfikator
- 7010867879
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Elektryczność
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00612405 z dnia 2024-11-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
PZP.8.2024 Sprzedaż energii elektrycznej do budynku mieszczącego się przy ul. Aleje Jerozolimskie 87 w Warszawie w okresie 01.01.2025-31.12.2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Polski Instytut Ekonomiczny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 381375093
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Jerozolimskie 87
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-001
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 226285585
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@pie.net.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pie.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1c14c9d6-5043-465d-9755-2f70b734d5511.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PZP.8.2024 Sprzedaż energii elektrycznej do budynku mieszczącego się przy ul. Aleje Jerozolimskie 87 w Warszawie w okresie 01.01.2025-31.12.20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c14c9d6-5043-465d-9755-2f70b734d551
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00612405
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00175390/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Sprzedaż energii elektrycznej do budynku przy ul. Al. Jerozolimskie 87 w Warszawie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00588001
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 160000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej do budynku mieszczącego się przy ul. Aleje Jerozolimskie 87 w Warszawie w okresie od 01 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r., w łącznej ilości szacunkowej 196 000 kWh.
2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach:
A. Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do SWZ,
B. Wzór umowy - Załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy z dnia 19 sierpnia 2024 r. Prawo zamówień publicznych1 unieważnił postępowanie nr PZP.8.2024 o udzielenie zamówienia publicznego na sprzedaż energii elektrycznej do budynku mieszczącego się przy ul. Aleje Jerozolimskie 87 w Warszawie w okresie 01.01.2025-31.12.2025. Postępowanie PZP.8.2024 obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Postępowanie prowadzone było na Platformie e-Zamówienia, projekcie realizowanym przez Urząd Zamówień Publicznych (dalej: UZP). W dniu 20 listopada 2024 r. przed terminem składania ofert Zamawiający został powiadomiony przez dwóch Wykonawców o braku możliwości skutecznego złożenia oferty w podmiotowym postępowaniu. Dodatkowo Zamawiający nie był w stanie prawidłowo przeprowadzić procesu otwarcia ofert. Powyższe problemy techniczne zgłoszone zostały do UZP za pomocą Systemu Obsługi Zgłoszeń Platformy e-Zamówienia. W odpowiedzi Zamawiający otrzymał wiadomość od Zespołu Platformy e-Zamówienia UZP z informacją, że w dniu 20 listopada 2024 r. międzygodziną 00:00 a 11:00 wykonawcy nie mieli technicznej możliwości złożenia oferty.
W zawiązku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie PZP.8.2024 o udzieleniu zamówienia. Mając na uwadze powyższe okoliczności a w szczególności brak możliwości złożenia ofert
przez niektórych Wykonawców, unieważnienie postępowania staje się konieczne, aby zapobiec dyskryminacji Wykonawców, których oferta mogłaby zostać uznana za najkorzystniejszą i zapewnić równą konkurencję
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
| 2024-11-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |