Wycinka samosiewów drzew i krzewów z terenu części działki nr 6/1, obręb 318 zlokalizowanej na Górze św. Marcina w Tarnowie
Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00613039
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00613039/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-25 10:51
- Lokalizacja
- Tarnów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-49923d67-027a-4d8d-97b6-eac640490d28
- Identyfikator
- 8731011086
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00613039 z dnia 2024-11-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wycinka samosiewów drzew i krzewów z terenu części działki nr 6/1, obręb 318 zlokalizowanej na Górze św. Marcina w Tarnowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661323
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2
1.5.2.) Miejscowość: Tarnów
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.kalita@umt.tarnow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/umtarnow
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10024271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wycinka samosiewów drzew i krzewów z terenu części działki nr 6/1, obręb 318 zlokalizowanej na Górze św. Marcina w Tarnowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49923d67-027a-4d8d-97b6-eac640490d28
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00613039
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033537/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.38 Wycinka samosiewów drzew i krzewów z terenu części działki nr 6/1 obrębu 318 zlokalizowanej na Górze św. Marcina w Tarnowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00562439
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WGN.271.25.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 184012,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wycinki samosiewów drzew i krzewów z terenu działki nr 6/1, obręb 318, zlokalizowanej na Górze św. Marcina w Tarnowie. Na ww. działce znajdują się ruiny zamku Tarnowskich wpisane indywidualnie do rejestru zabytków pod nr A-119 z dnia 05.10.1976 r.
Szczegółową lokalizację i granice prac przedstawia załącznik nr 1 (Granice wycinki drzew i krzewów na Górze św. Marcina w Tarnowie) do Projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ. W załączniku nr 2 (Obszar bez wycinki) do Projektowanych postanowień umowy przedstawiono orientacyjnie teren nieporośnięty samosiewami, który zlokalizowany jest na szczycie wzniesienia. Prace będą wykonywane na powierzchni 3,0973 ha w trudnym terenie (szczególnie w ruinach zamku i ich bezpośrednim sąsiedztwie).
Zakres prac obejmuje m.in.:
1) geodezyjne wyznaczenie w terenie granic planowanej wycinki zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy,
2) usunięcie wszystkich krzewów znajdujących się na zaznaczonym terenie,
3) wycinkę wszystkich drzew, na które zgodnie z art. 83f ustawy o ochronie przyrody nie wymagane jest uzyskanie zezwolenia, czyli drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza:
a) 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
b) 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
c) 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.
Drzewa przekraczające ww. wymiary należy pozostawić na działce w stanie nieuszkodzonym.
4) zebranie urobku, usunięcie go z terenu działki i zutylizowanie we własnym zakresie (zgodnie z przepisami prawa),
5) przesmarowanie (pędzlem, mazakiem, itp.) wszystkich pni (pozostałych po wycince drzew i krzewów) na całej powierzchni przekroju środkiem chemicznym (o odpowiednim stężeniu), zawierającym w składzie glifosat, w celu zapobieżenia pojawiania się młodych odrostów,
6) uprzątniecie terenu - zebranie i wywóz wszystkich zanieczyszczeń komunalnych (śmieci) z terenu prac.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakościowe związane z wycinką samosiewów zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ), stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77313000-7 - Usługi utrzymania parków
77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 146000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 269000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 146000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo Produkcyjno Usługowa Sekwoja Dawid Sutkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9930401100
7.3.4) Miejscowość: Łowczówek
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 146000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-11-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |