Opracowanie dokumentacji technicznej dla projektu - uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulic: Siewnej, Rataja, Sądowej na osiedlu mieszkaniowym Grunwald w Brodnicy

Gmina Miasta Brodnicy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00613095
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00613095/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-25 10:59
Lokalizacja
Brodnica, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-946244e0-7b59-4615-bd70-76184a7ea4b8
Identyfikator
8741740467
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRóżne usługi inżynieryjneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi geologiczneGeotechniczne usługi inżynieryjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00613095 z dnia 2024-11-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji technicznej dla projektu - uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulic: Siewnej, Rataja, Sądowej na osiedlu mieszkaniowym Grunwald w Brodnicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Brodnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118371

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kamionka 23

1.5.2.) Miejscowość: Brodnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umb@brodnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.brodnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-946244e0-7b59-4615-bd70-76184a7ea4b8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji technicznej dla projektu - uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulic: Siewnej, Rataja, Sądowej na osiedlu mieszkaniowym Grunwald w Brodnicy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-946244e0-7b59-4615-bd70-76184a7ea4b8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00613095

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029043/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.9 Opracowanie dokumentacji technicznej dla projektu uzbrojenia terenów inwestycyjnych w rejonie ulic: Siewnej, Rataja, Sądowej na osiedlu mieszkaniowym Grunwald w Brodnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00574367

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR-BI.271.14.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji budowlanej dla projektu - uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulic: Siewnej, Rataja, Sądowej na osiedlu mieszkaniowym Grunwald w Brodnicy wraz z połączeniami z drogą krajową. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności opracowanie: - Materiałów środowiskowych wraz z uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego ostatecznej DŚU, Projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, - Projektu Technicznego, - Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót, - Projektu docelowej organizacji ruchu, oraz pełnienie nadzoru autorskiego, oraz udzielanie odpowiedzi na pytania Wykonawców na etapie procedury przetargowej na realizację inwestycji.
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia: zgodnie z załącznikiem nr 6

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71351910-5 - Usługi geologiczne

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 15.11.2024r. zamieścił na stronie postępowania informację o kwocie:
1) Kwota, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia to:
600.000,00 zł (słownie: sześćset tysięcy złotych).

Następnie w tym samym dniu Zamawiający zamieścił na stronie postępowania informację z sesji otwarcia ofert:
2) Wykonawcy, których oferty zostały otwarte to:
a) Oferta Nr 1 – Retbud mgr inż. Damian Retel, ul. Gdańska 10c 1/3, 14-200 Iława;

Cena oferty brutto: 633.327,00 zł (słownie: sześćset trzydzieści trzy tysiące trzysta dwadzieścia siedem złotych);

b) Oferta Nr 2 – DM-PROJ Mariusz Majewski, Ostrowite 172, 87-522 Ostrowite;

Cena oferty brutto: 683.880,00 zł (słownie: sześćset osiemdziesiąt trzy tysiące osiemset osiemdziesiąt złotych).


W związku z powyższym, działając na podstawie przepisu art. 255 ustawy Pzp, należy stwierdzić, iż zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w powyższym przepisie. Zamawiający jest zmuszony unieważnić postępowanie.

W związku z powyższym, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia na mocy art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, tj. cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie znalazł środków, aby zwiększyć kwotę, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający musi mieć zabezpieczone środki w chwili zawarcia umowy z wykonawcą wybranym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 633327,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 683880,00 PLN

2024-11-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi