Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg, chodników i placów na terenie Miasta Jordanowa w sezonie zimowym 2024/2025
Miasto Jordanów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00613259
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00613259/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-25 11:25
- Lokalizacja
- Jordanów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-69b2ff20-b427-4ce4-af74-b9af4abcd3aa
- Identyfikator
- 5521579821
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00613259 z dnia 2024-11-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg, chodników i placów na terenie Miasta Jordanowa w sezonie zimowym 2024/2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Jordanów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893227
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Jordanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-240
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 18 26 91 707
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miasto@jordanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.jordanow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-69b2ff20-b427-4ce4-af74-b9af4abcd3aa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg, chodników i placów na terenie Miasta Jordanowa w sezonie zimowym 2024/20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69b2ff20-b427-4ce4-af74-b9af4abcd3aa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00613259
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00062199/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg, chodników i placów na terenie Miasta Jordanowa w sezonie zimowym 2024/2025
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00555875
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IRG.271.1.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zadania: Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg, chodników i placów na terenie Miasta Jordanowa w
sezonie zimowym 2023/2024.
2. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
90620000-9; opis: usługi odśnieżania,
90630000-2: opis: usługi usuwania oblodzeń,
90610000-6: opis: usługi sprzątania i zamiatania ulic.
3. Opis przedmiotu zamówienia:
1) przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg, placów i chodników na terenie
Miasta - odśnieżanie i usuwanie gołoledzi na drogach, zgodnie z załącznikami nr 1,2,5 do projektowanych postanowień
umowy a w sytuacji kryzysowej także wykonanie w/w usług na drogach wskazanych przez Zamawiającego.
2) w zależności od warunków atmosferycznych - rozpoczęcie i zakończenie akcji czynnej, na operatywne (telefon, fax inny
skuteczny sposób powiadamiania) zlecenie Zamawiającego.
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował do wykonania przedmiotu zamówienia, w pełni sprawnym sprzętem
w następującej (minimalnej) ilości:
a) piaskarka i pług lekki na samochodzie ciężarowym – 1 szt.
b) pług na ciągniku z posypywarką „rozrzutnikiem” – 2 szt.
c) koparko-ładowarka – 1szt.
d) równiarka – 1 szt.
e) samochód samowyładowczy – 1 szt.
f) szczotka mechaniczna – 1 szt.
g) zamiatarka - 1 szt.
4) przedmiot zamówienia obejmuje dostarczanie materiałów sypkich, służących do posypywania nawierzchni dróg,
chodników i placów w okresie zimy, składowanych w wyznaczonych miejscach - zgodnie z załącznikiem nr 4 do wzoru
umowy . Ilość materiału sypkiego będzie dostosowana do rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Przewidywana ilość
materiału sypkiego około – 80 ton.
5) w zakres usługi wchodzi również w sytuacjach szczególnych (wymagających interwencji) usuwanie śniegu poprzez jego
załadunek odpowiednim sprzętem z placów gminnych, parkingów, placów manewrowych, chodników i poboczy. W tym
przypadku usługa sprzętowa odbywać się będzie na telefoniczne wezwanie Zamawiającego. Zamawiający wskaże
Wykonawcy miejsce składowania śniegu.
6) na Wykonawcy spoczywa obowiązek:
- utrzymania bezpiecznej przejezdności dróg przez 24 godziny na dobę, ze szczególnym uwzględnieniem godzin od godziny
4.00 do 10.00 i od godziny 13.00 do 19.00, Wykonawca zobowiązany jest nie dopuścić do powstania kolein na drogach, a w
sytuacji kryzysowej niezwłocznie po ustaniu opadów śniegu koleiny usunąć;
- utrzymania właściwego stanu nawierzchni placów obejmujących Strefę Płatnego Parkowania-zgodnie z załącznikiem nr 5
do wzoru umowy ;
- uwzględnienia godzin funkcjonowania strefy tj.8.00-18.00 przy podejmowaniu działań związanych z prowadzeniem akcji.
7) w ramach wykonywania usługi należy stosować środki chemiczne i niechemiczne zgodne z Rozporządzeniem Ministra
Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na
drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U.230 poz.1960) w celu zapobiegania tworzeniu się oblodzenia.
8) Wykonawca zobowiązuję się do pozimowego posprzątania dróg, ulic, placów oraz studzienek wodnościekowych
Ogłoszenie nr 2023/BZP 00451665 z dnia 2023-10-19
2023-10-19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
wykazanych w załączniku nr 3 do projektowanych postanowień umowy. Sprzątanie polega na uprzątnięciu zalegającego na
jezdni materiału uszorstniającego pozostałego po miałowaniu dróg podczas zimowego utrzymania i obejmuje sprzątanie
jezdni na całej szerokości, zalegający przy krawężnikach i na chodnikach, mostach materiał uszorstniający musi być
uprzątnięty. Zatkane kratki ściekowe, studzienki wodnościekowe (wskazane w załączniku) oraz przykanaliki muszą być
oczyszczone należy tez oczyścić zatoki autobusowe, parkingi, elementy odwodnienia liniowego zlokalizowane w jezdni
pomiędzy krawężnikami oraz odwodnienia przykrawężnikowego. Miejsce składowania uprzątniętego materiału zapewni
Wykonawca. Szczegółowy wykaz ulic, dróg oraz placów i studzienek do pozimowego sprzątania na terenie miasta
Jordanowa zawiera załącznik nr 3 do wzoru umowy .
9) pozimowe sprzątanie należy wykonać na terenie miasta Jordanowa w ciągu 14 dni kalendarzowych od zakończenia akcji
zimowego utrzymania dróg potwierdzonego pismem przekazanym przez Zamawiającego.
10) sprzątanie Wykonawca musi rozpocząć w terminie maksimum 2 dni roboczych od zakończenia akcji zimowego
utrzymania dróg.
11) Zamawiający zaleca szczegółowe zapoznanie się w terenie z warunkami wykonania zamówienia.
12) zakres świadczonych usług może być uściślony przez Zamawiającego do jego potrzeb z uwzględnieniem warunków
terenowo - pogodowych i możliwości finansowych.
13) Zamawiający wymaga zamontowania przez Wykonawcę w pojeździe odśnieżającym urządzenia GPS przekazanego
przez Zamawiającego, przy czym dopuszczalne są dwie wersje:
a) Wersja dla lokalizatorów pod gniazdo zapalniczki.
Wykonawca otrzyma od Zamawiającego do montażu w pojeździe odśnieżającym urządzenie GPS montowane do gniazda
zapalniczki samochodowej. Wykonawca zapewni/zabezpieczy w pojeździe sprawne gniazdo zapalniczki samochodowej.
Wykonawca odpowiada za zabezpieczenie napięcia w gnieździe celem poprawnego działania przekazanego przez
Zamawiającego urządzenia GPS co stanowi podstawę do rozliczenia czasu pracy pojazdu. Podstawą rozliczenia usługi
odśnieżania będzie raport generowany na podstawie pomiaru GPS pracującego pojazdu w terenie (w obszarze określonym
do odśnieżania). Raport pracy wykonawcy będzie przedkładany koordynatorowi odśnieżania do zatwierdzenia. Po okresie
na jaki zostanie zawarta umowa na Zimowe utrzymanie Wykonawca zda lokalizatory wydane przez Zamawiającego w
terminie do 7 dni.
b) Wersja dla lokalizatorów montowanych do instalacji pojazdu.
Każdy Wykonawca musi udostępnić pojazdy odśnieżające w celu montażu lokalizatorów do instalacji elektrycznej w
pojeździe w umówionym terminie przed pierwszym dniem rozpoczęcia pracy przy zimowym utrzymaniu dróg. Wykonawca
odpowiada za prawidłowe działanie zamontowanego, zabezpieczonego przez Zamawiającego urządzenia GPS co stanowi
podstawę do rozliczania czasu pracy pojazdu. Podstawą rozliczenia usługi odśnieżania będzie raport generowany na
podstawie pomiaru GPS pracującego pojazdu w terenie ( w obszarze określonym do odśnieżania). Raport pracy wykonawcy
będzie przedkładany koordynatorowi odśnieżania do zatwierdzenia. Po okresie na który została zawarta umowa
Wykonawca w umówionym terminie udostępni pojazd w którym zamontowano urządzenie w celu demontażu lokalizatora w
terminie nie przekraczającym 14 dni.
UWAGA:
4. Ewentualne podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 99 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605ze zm.), a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań
jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem
spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego. Wszystkie ewentualne nazwy
własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażania zawarte w SWZ zostały użyte w celu
sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający informuje, że dopuszcza
składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji postępowania mogą być
zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy
rozumieć materiały gwarantujące realizację zamówienia zgodnie z umową oraz zapewniające uzyskanie parametrów
technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji postępowania . Równoważne produkty i urządzenia muszą być
dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz
urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w
imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie
zamówienia w terminie wynikającym z SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez
Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi spełniają wymagania określone
przez Zamawiającego. Obowiązek Wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z
ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność
oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert
zawierających produkty równoważne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 359113,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 359113,15 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 359113,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FUB TRANSCO Adam Miernik
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7351444878
7.3.3) Ulica: Łętownia 625
7.3.4) Miejscowość: Łętownia
7.3.5) Kod pocztowy: 24-242
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 359113,15 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-04-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-11-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |