Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu apecjalistycznego do odbioru odpadów
Gminna Spółka Komunalna Bierkom Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00613301
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00613301/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-11-25 11:32
- Lokalizacja
- Bierutów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4a169faa-a758-43a8-80b3-747eac9e6299
- Identyfikator
- 9112033529
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00613301 z dnia 2024-11-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu apecjalistycznego do odbioru odpadów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminna Spółka Komunalna Bierkom Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 385345829
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zielona 4a
1.5.2.) Miejscowość: Bierutów
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-420
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@bierkom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bierkom.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10126281.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Zamawiający udzielający zamówień, o których mowa w art. 4 pkt 3 ustawy Pzp
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu apecjalistycznego do odbioru odpadów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a169faa-a758-43a8-80b3-747eac9e6299
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00613301
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00589138
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu specjalistycznego do odbioru odpadów – śmieciarki zgodnie ze specyfikacją: Pojazd ciężarowy śmieciarka 3-osiowy z zabudową jednokomorową dedykowany do odbioru odpadów.
2.Zakres zamówienia obejmuje dostawę w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu pojazdu specjalistycznego do odbioru odpadów: pojazdu specjalistycznego typu śmieciarka o pojemności zabudowy od 20 m3 do 23 m3.
3.Pojazd wyposażone zgodnie z wymaganiami Zamawiającego opisanymi szczegółowo w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
4.Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć pojazd na koszt i ryzyko Wykonawcy, na teren Gminnej Spółki Komunalnej Bierkom Sp. z o.o.
5.Wykonawca oświadcza, że dostarczony przez niego w wykonaniu niniejszej umowy przedmiot zamówienia posiada wszelkie niezbędne atesty i spełnia wymogi wynikające z odpowiednich przepisów, a także wolny jest od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych.
6.Wykonawca oświadcza, że dostarczony przez niego przedmiot zamówienia jest zgodny z wymogami Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), a w szczególności z Opisem przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 66114000-2 - Usługi leasingu finansowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 950.000,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu oferty złożyli niżej wymienieni Wykonawcy:
Konsorcjum Firm: Lider: Europejski Fundusz Leasingowy S.A.
ul. Legnicka 48, bud. C-D, 54-202 WROCŁAW
Partner: STT Trading Sp .z o.o., ul. Dowborczyków 30/34, 90-019 Łódź
Cena: 976.090,85 zł brutto.
Okres gwarancji: 36 miesięcy.
Czas reakcji serwisu: 24 godz.
Termin płatności raty leasingowej: 30 dni.
Zgodnie z Rozdziałem XXVII Specyfikacji Warunków Zamówienia jednym z kryteriów decydujących o wyborze oferty w niniejszym postępowaniu była cena (60%). Oferta złożona przez w/w Wykonawcę przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po analizie możliwości finansowych jednostki, Zamawiający stwierdził, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 976090,85 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 976090,85 PLN
| 2024-11-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |