Opracowanie ekofizjograficzne dla gminy Trzebnica

Gmina Trzebnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00614110
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00614110/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-25 13:50
Lokalizacja
Trzebnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-59c97465-37ef-4bd3-b68d-a23edd742cb9
Identyfikator
9151603770
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi planowania przestrzennego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00614110 z dnia 2024-11-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie ekofizjograficzne dla gminy Trzebnica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Trzebnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935135

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. M. J. Piłsudskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Trzebnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.trzebnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.trzebnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.trzebnica.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie ekofizjograficzne dla gminy Trzebnica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59c97465-37ef-4bd3-b68d-a23edd742cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00614110

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031216/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Opracowanie ekofizjograficzne dla gminy Trzebnica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00584447

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.27.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, w tym w szczególności z :
1) rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 września 2002 r. w sprawie opracowań ekofizjograficznych (Dz. U. 2002 r., Nr 155, poz. 1298)
2) ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U z 2024 r., poz. 54 ze zm.),
3) ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. 2024 r. , poz. 1112),
4) innymi przepisami wynikającymi z odpowiednich aktów prawnych, mających odniesienie do przedmiotu zamówienia, m.in. dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony zabytków, prawa wodnego, ochrony gruntów rolnych i leśnych, dróg.
2. Przedmiot umowy swoim merytorycznym zakresem obejmuje:
1) rozpoznanie i charakterystykę stanu oraz funkcjonowania środowiska, w tym źródeł zagrożeń, ze szczególnym uwzględnieniem budowy geologicznej, rzeźby terenu, przepuszczalności gruntów, warunków gruntowo-wodnych, w tym warunków budowlanych, wód powierzchniowych i podziemnych, warunków topoklimatycznych, gleb, walorów krajobrazowych, struktury przyrodniczej obszaru, obiektów i obszarów objętych formami ochrony przyrody, powiązań przyrodniczych gminy z jej szerszym otoczeniem oraz głównych barier ekologicznych, zasobów i struktury przestrzennej środowiska biotycznego, w tym miejsc ostoi zwierząt, ich szlaków migracyjnych - z prezentacją wyników w formie graficznej;
2) diagnozę stanu i funkcjonowania środowiska - z prezentacją wyników w formie graficznej;
3) wstępna prognozą dalszych zmian zachodzących w środowisku, które może powodować dotychczasowe użytkowanie i zagospodarowanie oraz ograniczenia wynikające np. z objęcia formami ochrony przyrody, występowania obszarów szczególnego zagrożenia powodzią, gruntów chronionych (gleb, lasów) itp.;
4) przyrodniczą predyspozycję do kształtowania struktury funkcjonalno-przestrzennej - z prezentacją wyników w formie graficznej;
5) ocenę przydatności środowiska;
6) określenie uwarunkowań ekofizjograficznych, w tym przydatność poszczególnych terenów dla rozwoju funkcji użytkowych, wskazanie terenów rekomendowanych do zagospodarowania podporządkowanego potrzebom środowiska, określenie ograniczeń wynikających z ochrony środowiska lub zagrożeń środowiska - z prezentacją wyników w formie graficznej.
3. Na potrzeby opracowania ekofizjograficznego należy :
1) przeprowadzić wstępną inwentaryzację przyrodniczą oraz waloryzację przyrodniczą dla całego obszaru gmin y- z prezentacją wyników w formie graficznej, w tym fotograficznej;
2) przeprowadzić waloryzację krajobrazu dla całego obszaru gminy mającą na celu rozpoznanie i charakterystykę najcenniejszych krajobrazowo fragmentów gminy oraz elementów krajobrazu, świadczących o tożsamości krajobrazowej gminy, w tym elementów przyrodniczych, jak i panoram, otwarć, punktów i osi widokowych oraz dominant - z prezentacją wyników w formie graficznej, w tym fotograficznej;
3) wynikiem tej analizy powinno być również wskazanie ewentualnych propozycji dopuszczalnych form zagospodarowania dla najcenniejszych krajobrazowo terenów, jak i określenie terenów wskazanych do podjęcia działań naprawczych;
4) przeprowadzić analizę odporności środowiska na zagrożenia wynikające ze zmian klimatu, wraz ze wskazaniem obiektów i obszarów szczególnie cennych dla mitygacji i adaptacji do zmian klimatu, a zwłaszcza służących utrzymaniu prawidłowych stosunków wodnych, oraz wyznaczeniem terenów o niskiej odporności na przedmiotowe zagrożenia i określeniem rekomendowanych kierunków działań zaradczych;
5) wynikiem powyższych analiz powinno być również określenie systemu przyrodniczego gminy wraz z wytypowaniem dopuszczalnych sposobów zagospodarowania i użytkowania, a także wskazanie mniejszych siedlisk i obiektów przyrodniczych oraz krajobrazowych, których ochrona powinna być ustalona w ramach dokumentów planistycznych na całym obszarze gminy, w tym np. wartościowych drzew, zieleni śródpolnej i grup drzew, zbiorników i oczek wodnych, form ukształtowania terenu itp.
4. Opracowanie należy uzupełnić grafikami (zwłaszcza mapami poglądowymi), schematami, wykresami, tabelami oraz dokumentacją fotograficzną prezentującymi opisywane zagadnienia, a także obrazującymi zarówno pozytywne jak i negatywne zjawiska zaobserwowane na terenie gminy.
5. Wynikiem opracowania powinno być sformułowanie rekomendacji w zakresie przyrodniczych predyspozycji do kształtowania struktury funkcjonalno-przestrzennej oraz innych ustaleń, które powinny być włączane do treści dokumentów planistycznych gminy z uwagi na utrzymanie, ochronę lub naprawę środowiska przyrodniczego.
6. Opracowanie ekofizjograficzne winno być opracowanie w sposób jednoznaczny i wyczerpujący za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz planu ogólnego lub innych opracowań planistycznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2024-11-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi