Zakup 2 szt. samochodów służbowych

POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00615349
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00615349/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-26 09:39
Lokalizacja
Grodzisk Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-996482bc-42f5-408a-8ac6-d0c88840887c
Identyfikator
9950042822
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osobowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00615349 z dnia 2024-11-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup 2 szt. samochodów służbowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631282429

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rakoniewicka 42a

1.5.2.) Miejscowość: Grodzisk Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-065

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 61 442 10 78

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: piwgrodzisk@wiw.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://piwgrodzisk.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-996482bc-42f5-408a-8ac6-d0c88840887c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup 2 szt. samochodów służbowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-996482bc-42f5-408a-8ac6-d0c88840887c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00615349

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00562373/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup 2 szt. samochodów służbowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00570833

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AD.262.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 218983,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup 2 szt. samochodów osobowych dla Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Grodzisku Wlkp., spełniających normę emisji spalin EURO 6, wyprodukowanych w 2024 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej także „OPZ”.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik B do SWZ.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przygotować samochody do odbioru przez Zamawiającego wraz ze wszystkimi dokumentami niezbędnymi do ich rejestracji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 w/w ustawy PZP postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie: 260 000 zł /brutto/ jako ilość środków jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 2 oferty z następującymi cenami : 235 600,00 zł i 267 648,00 zł brutto. Oferta z niższą cena została odrzucona, natomiast druga ze złożonych ofert przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania w oparciu o ww. podstawę prawną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 267648,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 267648,00 PLN

2024-11-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy