Usługi związane z serwisowaniem technicznym, remontami pomp na terenie ZZ Poznań
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00616099
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00616099/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-26 12:00
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5f52a300-a7cd-4775-8992-b777020289d7
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00616099 z dnia 2024-11-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi związane z serwisowaniem technicznym, remontami pomp na terenie ZZ Poznań
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.poznan@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r20932,Uslugi-zwiazane-z-serwisowaniem-technicznym-remontami-pomp-na-terenie-ZZ-Poznani.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługi związane z serwisowaniem technicznym, remontami pomp na terenie ZZ Poznań2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f52a300-a7cd-4775-8992-b777020289d7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00616099
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00225727/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.179 Przeglądy techniczny i konserwacja pomp na terenie NW: Gostyń, Oborniki, Kościan
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00531450
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P.ROZ.2710.55.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 258744,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie serwisów technicznych i remonty pomp na pompowniach Kąty, Wojnowice, Wonieść, Drzeczkowo, Nielęgowo, Separowo na terenie działania Nadzoru Wodnego w Kościanie, Zbęchy Pole Nadzoru Wodnego w Gostyniu, Orłowo-Ludomy Nadzoru Wodnego w Obornikach, Zaborowo Nadzoru Wodnego w Śremie.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z załącznikiem do OPZ – Zestawienie prac.
Zamówienie nie jest podzielone na części.
Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia, z podaniem ich lokalizacji określają:
Opis przedmiotu zamówienia – zgodnie z zał. do SWZ wraz z załącznikiem do OPZ - Zestawienie prac,
Wzór umowy – zgodnie z zał. do SWZ,
Szczegóły w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50511000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający pismem o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 29.10.2024r. wezwał Wykonawcę: KSB Polska Sp. z o.o - do siedziby Zamawiającego w celem podpisania umowy. Następnie pismem z dnia 07.11.2024r. zamawiający wezwał ponownie Wykonawcę do zawarcia umowy. W odpowiedzi na powyższe Wykonawca pismem z dnia 12.11.2024r. zrezygnował z zawarcia umowy z zamawiającym w przedmiotowej sprawie. Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w związku z czym Zamawiający unieważnił postepowanie - na podstawie art. 255 pkt 7) z uwzględnieniem art. 263 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.).Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263;
Art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych:
Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 460967,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 460967,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-11-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |