Dostawa i dystrybucja paliwa gazowego do kotłowni przy ul. kpt. Leopolda Janiego 57D/B w Rybniku
ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00616101
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00616101/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-11-26 12:00
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-790554a8-e994-42e6-908d-7105c39f371f
- Identyfikator
- 6423147363
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00616101 z dnia 2024-11-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i dystrybucja paliwa gazowego do kotłowni przy ul. kpt. Leopolda Janiego 57D/B w Rybniku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505550
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 17
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 42 94 865
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zgm.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zgm.rybnik.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i dystrybucja paliwa gazowego do kotłowni przy ul. kpt. Leopolda Janiego 57D/B w Rybniku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-790554a8-e994-42e6-908d-7105c39f371f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00616101
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00002276/34/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.8 Dostawa i dystrybucja paliwa gazowego do budynku przy ul. Kpt. Leopolda Janiego 57D/B w Rybniku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00573886
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień
publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki jeżeli dostawy, usługi lub roboty
budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze,
jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem
celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiotowe zamówienie może zrealizować tylko jeden Wykonawca tj.
właściciel sieci na terenie Rybnika PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w Warszawie. Nie istnieje rozsądne rozwiązanie
alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężania parametrów zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.2120.0052.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 342106,56 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 171053,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i dystrybucja paliwa gazowego do kotłowni oraz na potrzeby bytowe w budynku przy ul. kpt. Leopolda Janiego 57D/B w Rybniku w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, w tym w szczególności:
1) transport paliwa gazowego siecią dystrybucyjną Wykonawcy w celu dostarczenia paliwa do kotłowni zasilającej 9 mieszkań w budynku przy ul. kpt. Leopolda Janiego 57D/B,
2) transport paliwa gazowego siecią dystrybucyjną Wykonawcy w celu dostarczenia paliwa do 9 mieszkań do celów bytowych w budynku przy ul. kpt. Leopolda Janiego 57D/B,
3) utrzymanie ciągłości dostawy paliwa gazowego oraz niezawodności jego dostarczania,
4) utrzymanie parametrów jakościowych paliwa gazowego.
Planowane roczne zużycie paliwa gazowego na poziomie 170 280,00 kWh na rok dla kotła gazowego o mocy 30,0 kW oraz do celów bytowych do 9 kuchenek czteropalnikowych o mocy urządzenia 8 kW.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGNIG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272706082
7.3.3) Ulica: Jana Kaziemierza 3
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-248
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 210395,53 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa została zawarta na czas nieoznaczony| 2024-11-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |