Remont zabytkowej Kaplicy Cmentarnej w Prochowicach – wymiana ławek, remont posadzki, remont elewacji
Gmina Prochowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00617022
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00617022/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-26 14:31
- Lokalizacja
- Prochowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-01fa8960-d315-409a-8e5a-c89ef38b8dd6
- Identyfikator
- 6911004980
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00617022 z dnia 2024-11-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont zabytkowej Kaplicy Cmentarnej w Prochowicach – wymiana ławek,
remont posadzki, remont elewacji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Prochowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647512
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Prochowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-230
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: e.rogos@prochowice.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.prochowice.com/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.prochowice.com1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont zabytkowej Kaplicy Cmentarnej w Prochowicach – wymiana ławek,remont posadzki, remont elewacji
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01fa8960-d315-409a-8e5a-c89ef38b8dd6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00617022
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00056443/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Remont zabytkowej Kaplicy Cmentarnej w Prochowicach - wymiana ławek, remont posadzki, remont elewacji
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00510544
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGP.271.10.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont zabytkowej Kaplicy Cmentarnej w Prochowicach - wymiana ławek, remont posadzki, remont elewacji.
Kaplica cmentarna jest obiektem zabytkowym, wzniesionym na miejscu dawnego kościoła cmentarnego pw. św. Ducha, w stylu neogotyckim w 2 połowie XIX w. Obiekt na planie prostokąta, o prostej bryle, z wyodrębnioną wieżą od strony wejściowej. Kaplica zlokalizowana jest na zabytkowym cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Prochowicach, na którym sprawowane są ceremonie pogrzebowe. W latach 2017 – 2021 wykonano prace remontowe mające na celu poprawę stanu technicznego obiektu oraz jego estetykę, a należały do nich: remont zabytkowego ołtarza, remont wnętrza kaplicy wraz z wymianą okien oraz remont wieży. Celem planowanej inwestycji jest przeprowadzenie remontu elewacji Kaplicy Cmentarnej oraz jej wyposażenia.
Zakres inwestycji obejmuje :
1.
Wykonanie nowych ławek wraz z klęcznikami. Dotychczasowe zostaną zdemontowane i usunięte. Ławki zostaną zaimpregnowane środkami grzybobójczymi i pomalowane.
2.
Remont posadzki polegający na przełożeniu posadzki wraz z wymianą uszkodzonych elementów, oczyszczeniu za pomocą środków na bazie kwasów organicznych, zaimpregnowaniu impregnatami do klinkieru i kamienia naturalnego oraz malowaniu.
3.
Remont elewacji budynku polegający na wykonaniu pionowej izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych wraz z drenażem opasowym, wykonaniu opasek z użyciem bruku kamiennego, reprofilacji terenu przyległego bezpośrednio do kaplicy umożliwiającej odpływ wód opadowych od ścian, naprawie lica ścian w części cokołowej, wymianie uszkodzonych, odspojonych tynków elewacyjnych wraz z zastosowaniem w pasie przyziemia tynków renowacyjnych, naprawie i konserwacji stolarki okiennej i drzwiowej.
Podstawowe założenia do kalkulacji podano w przedmiarach robót, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Zał. Nr 6 do SWZ tj.: dokumentacja pn. „Projekt remontu budynku Kaplicy Cmentarnej w Prochowicach” w tym: projekt zagospodarowanie terenu zatwierdzony decyzją pozwolenia na budowę, projekt techniczny, projekt zatwierdzony decyzją Konserwatora Zabytków – pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych, przedmiary robót oraz Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
Wszystkie roboty budowlane opisane dokumentacją stanowiącą SWZ Wykonawca zobowiązany jest wykonać zgodnie z dokumentacją i zasadami wiedzy technicznej, sztuką budowlaną, obowiązującymi norami i przepisami prawa, na warunkach określonych w projekcie umowy stanowiącej Zał. nr 1 do SWZ.
Dokumentacja budowlana dotycząca zamówienia:
Projekt zagospodarowanie terenu zatwierdzony decyzją pozwolenia na budowę – Decyzja nr 216/24 Starosty Legnickiego z dnia 29 kwietnia 2024r pn. „Projekt remontu budynku Kaplicy Cmentarnej w Prochowicach” oraz projekt zatwierdzony pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków – Decyzja Nr 347/2024 Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu z dnia 16 kwietnia 2024r,
1)
Projekt techniczny,
2)
Projekt zagospodarowania terenu,
3)
Projekt zatwierdzony decyzją DZK Nr 347/2024
4)
Przedmiary robót,
5)
Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
6)
Załączniki formalne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 922450,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1638223,26 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 922450,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Rybka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 492018504
7.3.3) Ulica: ul. Szczęśliwa 9, Ziemnice
7.3.4) Miejscowość: Kunice
7.3.5) Kod pocztowy: 59-216
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 922450,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
| 2024-11-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |