Przebudowa i rozbudowa odcinków nawierzchni dróg gminnych i wewnętrznych w tym: zad. 1 „Przebudowa drogi ul. Sosnowa w m. Chwalęcice.” zad. 2 „Rozbudowa drogi ul. Diamentowej w m. Kłodawa.”
Gmina Kłodawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00617189
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00617189/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-26 15:01
- Lokalizacja
- Kłodawa, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-23cd90ce-6b8f-4aff-83ed-133fe23dce73
- Identyfikator
- 5991011288
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowę
Wykonawcy
2 przyznane
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-USŁUGOWE "DROMAX" RYSZARD KOBIERSKI I KAROL KOBIERSKI SPÓŁKA CYWILNAStrzelce Krajeńskie, PL · lot 0
118 602,01 PLNPRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-USŁUGOWE "DROMAX" RYSZARD KOBIERSKI I KAROL KOBIERSKI SPÓŁKA CYWILNAStrzelce Krajeńskie, PL · lot 1
461 617,16 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00617189 z dnia 2024-11-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i rozbudowa odcinków nawierzchni dróg gminnych i wewnętrznych w tym: zad. 1 „Przebudowa drogi ul. Sosnowa w m. Chwalęcice.” zad. 2 „Rozbudowa drogi ul. Diamentowej w m. Kłodawa.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kłodawa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gorzowska 40
1.5.2.) Miejscowość: Kłodawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-415
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@klodawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.klodawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_klodawa/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i rozbudowa odcinków nawierzchni dróg gminnych i wewnętrznych w tym: zad. 1 „Przebudowa drogi ul. Sosnowa w m. Chwalęcice.” zad. 2 „Rozbudowa drogi ul. Diamentowej w m. Kłodawa.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-23cd90ce-6b8f-4aff-83ed-133fe23dce73
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00617189
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00012766/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Przebudowa i rozbudowa odcinków nawierzchni dróg gminnych i wewnetrznych w tym: Przebudowa drogi ul. Sosnowa w m. Chwalęcice i Rozbudowa drogi ul. Diamentowej w m. Kłodawa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00564385
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RDK.271.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 471722,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi ul. Sosnowa w miejscowości Chwalęcice. Przebudowywany odcinek rozciąga się na długości około ~243 m. W pierwszym etapie realizacji objętym niniejszym zamówieniem planuje się wykonanie odcinka o długości od 0+000.00 do 0+128.00 to jest odcinek o długości 128 mb od skrzyżowania z ul. Leśną w Chwalęcicach Projekt obejmuje wykonanie odcinka prostego, z minimalnymi załamaniami w planie nie przekraczającymi kąta zwrotu 3 stopni.Projektuje się wykonanie drogi jednojezdniowej jednopasowej przeznaczonej do ruchu w obu kierunkach. Projektowana szerokość pasa ruchu o szerokości 3,5m. Na włączeniu do istn. ul. Leśnej wykonać wyokrąglenia z łuków o promieniu podstawowym R=7m.
Dane ogólne:
Stopień dostępności : droga ogólnodostępna,
Kategoria drogi : D,
kategoria ruchu KR1,
Prędkość projektowa: 30 km/h,
szerokość jezdni: 3,5 m (jednopasowa),
pochylenie jezdni: 2,0% daszkowe,
szerokość poboczy: 0,75 m,
Podstawowy spadek poprzeczny jezdni na prostej wynosi 2,0% daszkowy. Pobocza szerokości 0,75 m z kruszywa naturalnego ze spadkiem do 8,0%. Nie przewiduje się obramowania drogi krawężnikami.
Poszczególne warstwy konstrukcji jezdni przedstawiają się następująco:
Konstrukcja nawierzchni jezdni drogi gminnej – poszerzenia:
• beton asfaltowy warstwa wiążąco-ścieralna - gr. 6 cm.
• podbudowa zasadnicza – mieszanka niezwiązana z kruszywem C90/3; 0/31,5mm - gr. 20 cm.
• podbudowa pomocnicza – mieszanka niezwiązana z gruntów niewysadzonych o wskaźniku CBR>25% - gr. 15 cm.
Konstrukcja nawierzchni jezdni drogi gminnej – nakładka:
• beton asfaltowy warstwa wiążąco-ścieralna - gr. 6 cm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.5.) Wartość części: 118602,01 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa odcinka drogi, która rozciąga się na długości około ~345 m. Początek znajduje się na połączeniu z istniejącą nawierzchnią bitumiczną ul. Turkusową. Zakończenie na istniejącej nawierzchni bitumicznej ul. Bursztynowej.Projektuje się wykonanie rozbudowy po istniejącej trasie nawierzchni żwirowej w granicach istniejącego pasa drogowego. Docelowo droga będzie posiadać nawierzchnię z betonu asfaltowego oraz przekrój drogowy dwukierunkowy 1/2. Projektowana szerokość pasa ruchu o szerokości 2,5m, szerokość jezdni 5,0m.
Dane ogólne:
Stopień dostępności : droga ogólnodostępna,
kategoria drogi : D,
kategoria ruchu KR0,
przekrój 1/2 dwukierunkowy,
prędkość projektowa: 30 km/h,
szerokość jezdni: 5,0m,
nawierzchnia jezdni beton asfaltowy,
pobocze szerokość 0,75m,
pochylenie jezdni: 2,0% jednostronne,
Istniejąca nawierzchnia tłuczniowa z kruszyw przewidziana jest do wyrównania, powinna zostać przed układaniem warstwy wyrównawczej zoskardowana na głębokość do 7 cm.
Poszczególne warstwy konstrukcji jezdni przedstawiają się następująco:
Konstrukcja nawierzchni jezdni drogi gminnej – poszerzenia:
. beton asfaltowy warstwa wiążąco-ścieralna - gr. 7 cm.
. podbudowa zasadnicza – mieszanka niezwiązana z kruszywem C90/3; 0/31,5mm - gr. 20 cm.
. podbudowa pomocnicza – mieszanka niezwiązana z gruntów niewysadzonych o wskaźniku CBR>25% - gr. 15 cm.
Konstrukcja nawierzchni jezdni drogi gminnej – nakładka:
. beton asfaltowy warstwa wiążąco-ścieralna - gr. 7 cm.
. wyrównanie mieszanka kruszywa niezwiązanego C90/3, 0/31,5 - gr. śr. 10cm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.5.) Wartość części: 461617,16 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 118602,01 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 128436,23 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 118602,01 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo Usługowe DROMAX Ryszard Kobierski i Karol Kobierski s.c.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2810084283
7.3.3) Ulica: Gorzowska 36
7.3.4) Miejscowość: Strzelce Krajeńskie
7.3.5) Kod pocztowy: 66-500
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 118602,01 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 461617,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 538467,56 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 461617,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo Usługowe DROMAX Ryszard Kobierski i Karol Kobierski s.c.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2810084283
7.3.4) Miejscowość: Strzelce Krajeńskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 461617,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni
| 2024-11-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |