Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2024 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów
Gmina Borkowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00617644
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00617644/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-27 08:00
- Lokalizacja
- Borkowice, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-49266252-92fd-4255-9bf1-b4a883330871
- Identyfikator
- 6010085857
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00617644 z dnia 2024-11-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2024 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Borkowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223540
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ks.Jana Wiśniewskiego 42
1.5.2.) Miejscowość: Borkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-422
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.7.) Numer telefonu: +486757910
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gminaborkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: borkowice.bip.gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-49266252-92fd-4255-9bf1-b4a8833308711.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2024 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49266252-92fd-4255-9bf1-b4a883330871
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00617644
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00039813/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2024 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00491571
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.11/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są następujące usługi: udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2024 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów.
1.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) Kwota kredytu: 1 300 000 zł (słownie: jeden milion trzysta tysięcy złotych)
b) Dyspozycja uruchomienia kredytu nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego pisemnego zapotrzebowania na środki przesłane w formie elektronicznej (mail), a oryginał zostanie niezwłocznie dostarczony do banku.
c) Okres spłaty kredytu od 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2030 r.
d) Pierwsza spłata raty kapitału wraz z odsetkami płatna w ostatnim dniu każdego miesiąca począwszy od 01.01.2025 r.
e) Spłata ostatniej raty nastąpi do 31.12.2030 r.
f) Kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marże banku.
g) Stawkę referencyjną stanowi stawka WIBOR 3M oznaczającą stopę procentową dla międzybankowych depozytów 1- miesięcznych, wyliczonej jako średnia z ostatniego miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczane jest oprocentowanie. Punktem wyjścia przy opracowaniu oferty jest stawka WIBOR 3M na dzień 02.09.2024 r. w wysokości 5,85 %
h) Marża banku jest stała w umownym okresie kredytowania.
i) Formą zabezpieczenia kredytu - będzie weksel „In blanco„
j) W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania.
k) Odsetki naliczane będą od rzeczywistego salda zadłużenia kredytowego, przy założeniu, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni, a rok 365/365 oraz 366/366 w roku przestępnym.
l) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kapitału w dogodnych dla niego terminach, po uprzednim zawiadomieniu Wykonawcy o zamiarze dokonania spłaty w terminie 3 dni przed jej dokonaniem. W takiej sytuacji odsetki od kredytu naliczane będą wyłącznie od aktualnego zadłużenia i za faktyczny okres jego występowania, a zamawiający nie będzie ponosił żadnych opłat i prowizji z tego tytułu na rzecz Wykonawcy. W takim przypadku Strony ustalą nowy harmonogram spłat w formie aneksu do umowy.
m) Wykonawca wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do przedłużenia Zamawiającemu projektu umowy w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. Po akceptacji projektu umowy przez zamawiającego umowa zostanie zawarta w terminie ustalonym przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 253027,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 258775,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 253027,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BANK SPÓŁDZIELCZY W RÓŻANIE
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7570002005
7.3.3) Ulica: UL.WILEŃSKA 2
7.3.4) Miejscowość: RÓŻAN
7.3.5) Kod pocztowy: 06-230
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 253027,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 72 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-11-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |