Dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych budynku przedszkola w Parku Miejskim w Kaliszu – Etap II

MIASTO KALISZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00617655
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00617655/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-27 08:04
Lokalizacja
Kalisz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3aca072f-a817-44e1-8ecb-51f2c9fd9111
Identyfikator
6180015933
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie stolarki budowlanejKładzenie wykładzin elastycznychWykonywanie pokryć dachowychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00617655 z dnia 2024-11-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych budynku przedszkola w Parku Miejskim w Kaliszu – Etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO KALISZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855877

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główny Rynek 20

1.5.2.) Miejscowość: Kalisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wrmi@um.kalisz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.kalisz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych budynku przedszkola w Parku Miejskim w Kaliszu – Etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3aca072f-a817-44e1-8ecb-51f2c9fd9111

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00617655

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00060102/24/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych budynku przedszkola w Parku Miejskim w Kaliszu – Etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00564898

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRM.2711.31.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na dostosowaniu do wymogów przeciwpożarowych budynku przedszkola w Parku Miejskim w Kaliszu – Etap II, na podstawie dokumentów określonych w pkt 4.6 SWZ.

2. Zakres rzeczowy objęty niniejszym postępowaniem obejmuje roboty budowlane związane z przebudową budynku przedszkola w Parku Miejskim w Kaliszu w celu jego dostosowania do wymogów przeciwpożarowych, m. in:
1) roboty rozbiórkowe i demontażowe,
2) wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej,
3) wykonanie wydzielenia pożarowego magazynu oleju,
4) wymianę sufitu podwieszanego na korytarzu,
5) dostosowanie klatki schodowej do wymogów przeciwpożarowych,
6) przebudowę schodów wewnętrznych i zewnętrznych do piwnicy,
7) wymianę wykładzin pcv na drogach ewakuacyjnych,
8) zabezpieczenie przejść instalacji przez elementy oddzielenia pożarowego do klasy tego elementu,
9) impregnację konstrukcji drewnianej dachu, strychu i drewnianej mansardy preparatem ogniochronnym,
10) wymianę pokrycia dachowego, podbitki okapów i szczytów dachu, rynien, rur spustowych, obróbek oraz renowację kominów,
11) dostawę i montaż osłon na grzejniki,
12) wymianę instalacji odgromowej,
13) dostawę i montaż przeciwpożarowego wyłącznika prądu i rozdzielnicy wyłączenia pożarowego,
14) wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego, oddymiania klatki schodowej, systemu sygnalizacji pożaru, instalacji uziemienia i połączeń wyrównawczych, instalacji ochrony przeciwporażeniowej, instalacji ochrony przed przepięciami,
15) przebudowę bramy wjazdowej na dziedziniec przedszkola oraz furtki,
16) wykonanie drogi pożarowej i chodnika,
17) wykonanie oznakowania budynku znakami bezpieczeństwa wraz z dostawą i montażem gaśnic zgodnie z instrukcją pożarową,
18) malowanie ścian i sufitów po przeprowadzonych pracach
oraz roboty towarzyszące niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do niej.

4. Wykonawca przystąpi do realizacji zamówienia niezwłocznie po zawarciu umowy z Zamawiającym, a wykonanie robót budowlanych zakończy w ciągu 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy, ponieważ cena jedynej złożonej oferty (1.164.810,00 PLN) przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (970.000,00 PLN), a Zamawiający nie mógł zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty.
2024-11-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane