Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.

Miasto i Gmina Piotrków Kujawski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00618125
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00618125/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-27 09:44
Lokalizacja
Piotrków Kujawski, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c823afb9-b44c-4c42-844a-d0a32d45c094
Identyfikator
8891461384
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Lampy i oprawy oświetlenioweInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Wykonawcy

1 przyznane

ENERGA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSopot, PL · lot 0
694 241,28 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00618125 z dnia 2024-11-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Piotrków Kujawski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866666

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościelna 1

1.5.2.) Miejscowość: Piotrków Kujawski

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-230

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpos@piotrkowkujawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.piotrkowkujawski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://piotrkowkujawski.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c823afb9-b44c-4c42-844a-d0a32d45c094

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00618125

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00036593/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00495004

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2024.TC

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pod nazwą: Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Miasta i Gminy Piotrków Kujawski obejmującej swym zakresem niżej wymieniony zakres:
a) Modernizacja oświetlenia będącego własnością Gminy Piotrków Kujawski
W zakres zamówienia wchodzi modernizacja oświetlenia ulicznego oraz miejsc publicznych na terenie miasta i gminy Piotrków Kujawski będącego własnością Gminy Piotrków Kujawski.
Zamówienie obejmuje: wymianę 171 szt. starych opraw sodowych wraz z osprzętem na nowe, energooszczędne oprawy typu LED.
W ramach powyższego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania we własnym zakresie zdemontowanych opraw sodowych wraz z osprzętem.
b) Modernizacja oświetlenia będącego własnością Energa Oświetlenie.
W zakres zadania wchodzi modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Piotrków Kujawski będącego własnością ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o (EO).
Zamówienie obejmuje: wymianę 633 szt. starych opraw sodowych wraz z osprzętem na nowe, energooszczędne oprawy typu LED.
W ramach powyższego zamówienia Wykonawca istniejące oprawy oraz osprzęt oświetleniowy podlegający demontażowi podczas prowadzenia wymiany opraw powinien zabezpieczyć demontowane elementy oraz po zakończeniu rozliczyć z ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. - Dział Realizacji Usług we Włocławku z siedzibą w Radziejowie przy ul. Brzeskiej 19.
Modernizacja poprzedzona będzie wykonaniem przez wykonawcę audytu efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Audyt powinien zostać sporządzony w formie raportu. Każdy wariant modernizacji oświetlenia musi zakładać redukcję mocy opraw oświetleniowych o co najmniej 50%. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu audytu efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego do 60 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.
Instalowane oprawy oświetleniowe muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i.
Wymagany okres gwarancji na wykonane prace montażowe wynosi co najmniej 60 miesięcy.
Wymagany okres gwarancji okres gwarancji na montowane oprawy - minimum 10 lat.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z SWZ oraz załączonymi do niej dokumentami, złożona ofertą, obowiązującymi normami i przepisami prawa.
Zamówienie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja dziewiąta „Rozświetlamy Polskę”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia załącznik nr 9 do SWZ – OPZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 694241,28 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1318168,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 694241,28 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 585-12-32-055

7.3.3) Ulica: Ul. Artura Grottgera 7

7.3.4) Miejscowość: Sopot

7.3.5) Kod pocztowy: 81-809

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 694241,28 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

2024-11-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi