ZP/1/MZGO/2024 Wywóz nieczystości ciekłych – ścieków przemysłowych składowisk odpadów zlokalizowanych przy ul. Koksowniczej 4 i ul. Głównej 144 A w Dąbrowie Górniczej

Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00619687
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00619687/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-11-27 14:06
Lokalizacja
Dąbrowa Górnicza, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a36a63cb-5bde-44ac-b4dc-9e09650dd46f
Identyfikator
6292462689
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczneUsługi analizy

Wykonawcy

1 przyznane

ALBA MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄDąbrowa Górnicza, PL · lot 0
925 925,93 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00619687 z dnia 2024-11-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
ZP/1/MZGO/2024 Wywóz nieczystości ciekłych – ścieków przemysłowych składowisk odpadów zlokalizowanych przy ul. Koksowniczej 4 i ul. Głównej 144 A w Dąbrowie Górniczej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami

1.3.) Oddział zamawiającego: MZGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255312

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 34 C

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 264 46 23

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzgodg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzgodg.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a36a63cb-5bde-44ac-b4dc-9e09650dd46f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Prowadzenie kompleksowego systemu gospodarowania odpadami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP/1/MZGO/2024 Wywóz nieczystości ciekłych – ścieków przemysłowych składowisk odpadów zlokalizowanych przy ul. Koksowniczej 4 i ul. Głównej 144 A w Dąbrowie Górniczej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a36a63cb-5bde-44ac-b4dc-9e09650dd46f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619687

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00068667/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wywóz nieczystości ciekłych – ścieków przemysłowych ze zbiorników bezodpływowych składowisk odpadów zlokalizowanych przy ul. Koksowniczej 4 oraz przy ul. Głównej 144 A należącymi do MZGO w DG

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00571675

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/1/MZGO/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 925925,93 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Usługa polegająca na odbiorze, transporcie, unieszkodliwianiu i analizie ścieków przemysłowych ze zbiorników bezodpływowych składowisk odpadów.
2. Wykaz niezbędnego sprzętu do realizacji przedmiotu zamówienia (minimalne wymagania sprzętowe):
- samochód asenizacyjny o pojemności beczki min. 16m3 ze sprawnym urządzeniem do napełniania i opróżniania beczki oraz aktualnym przeglądem technicznym,
- samochód asenizacyjny o pojemności beczki min. 10m3 ze sprawnym urządzeniem do napełniania i opróżniania beczki oraz aktualnym przeglądem technicznym.
3. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania usługi zgodnie z potrzebami Zamawiającego.
4. Odbiór ścieków będzie następował w ilości do 100 m3 dziennie z obu składowisk maksymalnie przez pięć dni w tygodniu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 14:00. W przypadku niskiego poziomu ścieków Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę o ograniczeniu ilości wywozów lub wstrzymaniu realizacji usługi. Wznowienie wywozu ścieków nastąpi po pisemnym poinformowaniu Wykonawcy.
5. W przypadku awaryjnego telefonicznego wezwania do opróżnienie zbiornika pod numer wskazany przez Wykonawcę czas wykonania usługi odbioru ścieków przemysłowych ze zbiorników bezodpływowych składowisk nie może przekroczyć 4 godzin przez 7 dni w tygodniu bez wyłączenia dni ustawowo wolnych od pracy.
6. Poprzez czas reakcji na telefoniczne wezwania do opróżnienie zbiornika Zamawiający rozumie, że w w/w czasie Wykonawca zjawi się w miejscu świadczenia usługi pojazdem asenizacyjnym i rozpocznie czynności mające na celu opróżnienie zbiornika.
7. Wykonawca na własny koszt każdorazowo wykona ważenie pojazdu przed odebraniem ścieków oraz po ich odbiorze.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli ilości odebranych ścieków przez ważenie pojazdu.
9. Przedmiot zamówienia realizowany będzie od dnia podpisania umowy do wyczerpania środków przeznaczonych na realizacje powyższego zadania.
10. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość opadów atmosferycznych ilość ścieków określona w pkt. 1 i terminy realizacji zadania określone w pkt. 4 mogą ulec zmianie.
11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania umowy w całości.
12. Wykonawca raz w miesiącu dokona podstawowej, a raz na kwartał rozszerzonej analizy próbek ścieków przemysłowych dla każdego miejsca poboru zgodnie z wytycznymi opisanymi w załączniku nr 7 do SWZ.
13. Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo pobierać z Oczyszczalni Ścieków potwierdzenie ilości dostarczonych ścieków i dostarczyć je Zamawiającemu najpóźniej do 5 - tego dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71620000-0 - Usługi analizy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 925925,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 925925,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 925925,93 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALBA MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271588322

7.3.3) Ulica: Starocmentarna 2

7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

7.3.5) Kod pocztowy: 41-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 925925,93 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-11-29 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2024-11-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi