Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Opolu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00619852
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00619852/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-11-27 14:31
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6a8ef2e0-e4f6-4ebb-b1d8-433ae5976254
- Identyfikator
- 5213017228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00619852 z dnia 2024-11-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych -
Oddział w Opolu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600252
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wrocławska 24
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-701
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ZAP_OPOLE@zus.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Ubezpieczenia społeczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych -Oddział w Opolu
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a8ef2e0-e4f6-4ebb-b1d8-433ae5976254
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619852
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00463702/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Opolu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Ze względu na wyjątkową sytuację, której nie można było przewidzieć oraz ze względu na brak możliwości zachowania terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia w trybie z wolnej ręki (art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych).
Za wykonaniem zamówienia, którego przedmiotem jest usługa polegająca na przeprowadzeniu prac porządkowych w budynku C, mających na celu usunięcie skutków pożaru na SOK O/ZUS Opole w dniu 15.09.2024 r., w powyżej wskazanym trybie, przemawiają następujące okoliczności:
1) możliwie najszybsze (natychmiastowe) przywrócenie funkcjonalności SOK w jednym miejscu po to aby oddział mógł w optymalnym stopniu realizować zadania związane z obsługą klientów; do chwili obecnej podjęcie prac porządkowych nie było możliwe z uwagi na czynności dokonywane w miejscu zdarzenia przez policję, a następnie przez brokera i ekspertów ubezpieczyciela
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 240000.271.15.2024-ZAP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa czyszczenia po incydencie pożarowym na Sali Obsługi Klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Opolu
4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
90400000-1 - Usługi utylizacji nieczystości
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3N Solutions Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5213388077
7.3.3) Ulica: Szeligowska 40a
7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA
7.3.5) Kod pocztowy: 01-320
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 250000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
c.d uzasadnienia:2) do chwili zajęcia stanowiska przez ubezpieczyciela podejmowanie działań zmierzających do usunięcia skutków pożaru na SOK mogłoby grozić niepowetowaną stratą po stronie Zakładu w razie zaistnienia sporu co do zakresu powstałych szkód/odszkodowania i trudnościami dowodowymi, które wynikałyby z uprzedniego usunięcia skutków pożaru;3) przeprowadzenie czynności opisanych w pkt 1 było niezbędne nie tylko w celu oszacowania zaistniałej szkody ale także oszacowania kosztów niezbędnych do przywrócenia stanu poprzedniego (sprzed pożaru) co było niezbędne w celu pozyskania środków na realizację niniejszego zamówienia; środki zostały pozyskane w dniu 2.10.2024 r.;
4) niezwłocznie po otrzymaniu środków, tj. 3.10.2024 r. uruchomiono wniosek zakupowy na udzielenie zamówienia w powyższym trybie;
5) możliwie najszybsze:
a) usunięcie skutków pożaru jest konieczne także w celu zatrzymania procesu dalszej degradacji pomieszczeń, przenikania do innych części obiektu i utrwalania się zapachu oraz zabrudzeń związanych z pożarem;
b) przywrócenie możliwości ponownego korzystania z pomieszczeń, które bezpośrednio nie ucierpiały wskutek pożaru, lecz musiały zostać wyłączone są z użytkowania ze względu na rozprzestrzenianie się zapachu i zanieczyszczeń pożarowych;
c) zapewnienie normalnych warunków funkcjonowania wszystkich pracowników realizujących statutowe zadania Zakładu, gdyż zadania realizowane przez pracowników świadczących pracę w budynku C mają ścisły związek z zadaniami realizowanymi przez pracowników świadczących pracę w budynku głównym
Należy także mieć na uwadze, że pomimo natychmiastowego podjęcia działań poprzez zorganizowanie wizji lokalnej dla potencjalnych wykonawców, czasu wymagało samo ustalenie zakresu działań niezbędnych do usunięcia skutków pożaru, w tym specyfiki oczyszczania pogorzeliska jak również określenia zagrożeń mających wpływ na jego realizację.
Wobec powyższego udzielenie zamówienia jest w tym przypadku realizowane bez zbędnej zwłoki i w możliwie najkrótszym czasie, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2024-11-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |