Dostawa dysków, pamięci i akcesoriów do rozbudowy serwera dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie
Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00620832
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00620832/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-11-28 09:23
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dd688d41-1af7-4d9e-b295-6c5cce410093
- Identyfikator
- 6751041971
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00620832 z dnia 2024-11-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa dysków, pamięci i akcesoriów do rozbudowy serwera dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000553621
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ułanów 9a
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-450
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl4@mcoo.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mcoo.krakow.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa dysków, pamięci i akcesoriów do rozbudowy serwera dla Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd688d41-1af7-4d9e-b295-6c5cce410093
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00620832
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048239/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa dysków, pamięci i akcesoriów do rozbudowy serwera dla Miejskiego Centrum Obsługi w Krakowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00584395
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki m.in. w sytuacji, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. Zamawiający przeprowadził w 2024 r. postępowanie w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt. 1 ustawy (numer postępowania: MCOO/ZP/R/11/24), w którym dopuścił możliwość składania ofert częściowych. W części odpowiadającej zamówieniu, którego dotyczy niniejsze ogłoszenie postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 w zw. z art. 259 ustawy, gdyż w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie w tej części nie złożono żadnej oferty. Zamawiający nie zmienia w sposób istotny warunków zamówienia. Reasumując, spełnione są przesłanki uprawniające do udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie z art. 305 pkt. 2 ustawy.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2f87e989-1902-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MCOO/ZP/R/20/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 166724,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 64575,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dysków, pamięci RAM i kieszeni na dyski zwanych dalej „sprzętem” do budynku Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie przy ul. Ułanów 9a w Krakowie wraz z wniesieniem do wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia. Szczegółowy wykaz sprzętu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 4 do ZdN - „Opis przedmioty zamówienia” (OPZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 8 ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.W przedmiotowym postępowaniu, prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki w dniu 22.11.2024 r. pomiędzy Zamawiającym a zaproszonym do negocjacji Wykonawcą: POWER Paweł Gorczyca Sp.J. odbyły się negocjacje, których celem było zawarcia umowy na realizację zamówienia j.w. Wykonawca w toku negocjacji poinformował Zamawiającego, iż nie może zgodzić się na zapisy § 7 załącznika nr 3 do ZdN (Wzór umowy) dot. gwarancji i rękojmi, zrealizuje zamówienie pod warunkiem zmiany tych zapisów.
Z uwagi na to, że zamówienie prowadzone było w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy PZP, pierwotne warunki zamówienia nie mogły zostać w istotny sposób zmienione. Zmiana zapisów dot. gwarancji i rękojmi, o które podnosił Wykonawca, zalicza się jako zmiana istotna, więc Zamawiający nie miał możliwości zmiany tych zapisów w przedmiotowym postępowaniu. Wobec powyższego negocjacje zostały zakończone brakiem możliwości zawarcia umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą (- Strony nie doszły do porozumienia).
| 2024-11-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |