,,Przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Czeremcha”
GMINA CZEREMCHA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00620861
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00620861/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-28 09:27
- Lokalizacja
- Czeremcha, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8163ef2e-5e2b-4dd9-8915-d2bb456e30eb
- Identyfikator
- 6030000203
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00620861 z dnia 2024-11-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Czeremcha”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZEREMCHA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659237
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Duboisa 14
1.5.2.) Miejscowość: Czeremcha
1.5.3.) Kod pocztowy: 17-240
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 856850400
1.5.8.) Numer faksu: 856850400
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@czeremcha.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.czeremcha.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8163ef2e-5e2b-4dd9-8915-d2bb456e30eb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
,,Przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Czeremcha”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8163ef2e-5e2b-4dd9-8915-d2bb456e30eb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00620861
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054832/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Czeremcha
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00573578
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GGiOŚ.271.16.2024.ESP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3532101,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych przy realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pn.: ,,Przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Czeremcha”.
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i przebudowę dróg gminnych:
1) przebudowa z rozbudową drogi gminnej Nr 109217B w miejscowości Kuzawa,
2) przebudowa z rozbudową drogi gminnej Nr 109230B ul. Boczna w miejscowości Czeremcha,
3) przebudowa drogi gminnej na dz. nr 346 w obrębie Stawiszcze, gm. Czeremcha.
Zamówienie należy zaprojektować i wykonać zgodnie z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 7 do SWZ, obejmującą: Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), Opinię geotechniczną wraz z dokumentacją badań podłoża, przedmiarami robót, planami sytuacyjnymi, na zasadach opisanych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
Zamówienie obejmuje:
1) wykonanie części projektowej:
a) projekty budowlane (projekty zagospodarowania terenu, projekty architektoniczno-budowlane, projekty techniczne) – w przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę bądź decyzji na realizację inwestycji drogowej, albo materiały do zgłoszenia robót i projekty techniczne – w przypadku zgłoszenia robót budowlanych,
b) projekty stałej organizacji ruchu,
c) projekty czasowej organizacji ruchu,
d) przedmiary robót,
e) kosztorysy inwestorskie,
f) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
g) inne opracowania tj.: projekty, pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami, konieczne do należytego zrealizowania inwestycji (w tym uzyskanie odpowiedniej zgody wodnoprawnej, jeśli zajdzie konieczność, uzyskanie niezbędnych odstępstw i uzgodnień w zakresie działek należących do PKP).
h) uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót budowlanych wraz z potwierdzeniem braku złożenia sprzeciwu przez właściwy organ lub uzyskanie ostatecznej decyzji na realizację inwestycji drogowej (jeżeli okaże się niezbędna),
i) przekazanie Zamawiającemu całości opracowanej dokumentacji w formatach: *dwg, *doc, jak również w formacie *pdf na nośniku CD;
2) sprawowanie nadzoru autorskiego:
a) wykonywanie czynności nadzoru autorskiego określonych w art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725),
b) wyjaśnianie wątpliwości dotyczących rozwiązań zawartych w dokumentacji projektowej pojawiających się w toku realizacji inwestycji,
c) uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnianie wątpliwości w tym zakresie w toku realizacji inwestycji,
d) ścisła współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego,
e) udział w komisjach odbiorowych i naradach technicznych na budowie,
f) wykonywanie czynności związanych ze sprawowaniem nadzoru autorskiego na każde wezwanie Zamawiającego,
g) bieżące monitorowanie realizowanych robót budowlanych i przybywanie na teren budowy bądź do miejsca wskazanego przez Zamawiającego na każde jego wezwanie, celem rozstrzygnięcia wszelkich pojawiających się w toku realizacji robót wątpliwości związanych z rozwiązaniami przyjętymi w dokumentacji (przyjazd na budowę powinien nastąpić w terminie 2 dni od daty zawiadomienia – e-mail, telefon lub w innym umówionym z Zamawiającym terminie);
3) wykonanie robót budowlanych na podstawie uzgodnionej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej;
4) oddanie dróg do użytkowania wraz z uporządkowaniem terenu przyległego po zakończeniu robót z odtworzeniem trawników i terenów zielonych, przylegających do miejsc prowadzenia robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Termin składania ofert w postępowaniu został wyznaczony na dzień 18.11.2024 r. godz. 12:00, zaś termin otwarcia ofert – na dzień 18.11.2024 r. godz. 12:15. W wyznaczonym terminie zostały złożone dwie oferty przez Wykonawców. Po pobraniu plików zawierających oferty Wykonawców, Zamawiający przy próbie ich otwarcia widzi jedynie puste pliki niezawierające dokumentów. Zgodnie z raportem z przebiegu otwarcia ofert wygenerowanym na platformie e-Zamówienia, na której prowadzone jest postępowanie i przez którą należało składać oferty, terminem rozpoczęcia otwarcia ofert był: 18.11.2024 r. o godz. 12:15:16, zaś terminem zakończenia otwarcia ofert był: 18.11.2024 r. o godz. 14:33:14. W raporcie widnieją informacje dotyczące dwóch złożonych ofert, w tym m.in. dane Wykonawcy, termin złożenia oferty, rozmiar pliku oferty, lista plików w ofercie. Zgodnie z raportem, rozmiary poszczególnych plików w odszyfrowanych ofertach wynoszą 0 B, pomimo że rozmiary scalonych plików ofert wynoszą 2,17 MB w przypadku pierwszego Wykonawcy i 1,51 MB w przypadku drugiego Wykonawcy.
Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na platformie e-Zamówienia, ,,(…) od dnia 17 października 2024 roku występują sporadyczne problemy z dostępem do Platformy e-Zamówienia. Użytkownicy mogą napotkać trudności przejawiające się odmową dostępu do usługi (błędy o numerach 502 oraz 503). Na chwilę obecną nie jest znane czasowe obejście problemu. (…)”.
Wskazać należy, że Zamawiający zwrócił się do operatora platformy poprzez usługę „Zgłoś problem” z prośbą o informację, czy w dniu 18.11.2024 r. na platformie e-Zamówienia wystąpiła awaria powodująca opisaną okoliczność. W odpowiedzi uzyskano następującą informację: „Prawdopodobnie będziemy musieli cofnąć etap otwarcia ofert, aby rozwiązać Państwa problem. Prosimy o wyrażenie zgody na poniższą czynność.”
Zgodnie z art. 222 ust. 1 ustawy Pzp, otwarcie ofert następuje niezwłocznie po upływie terminu składania ofert, nie później niż następnego dnia po dniu, w którym upłynął termin składania ofert., zaś zgodnie z ust. 2 jeżeli otwarcie ofert następuje przy użyciu systemu teleinformatycznego, w przypadku awarii tego systemu, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez zamawiającego, otwarcie ofert następuje niezwłocznie po usunięciu awarii.
W niniejszej sytuacji stwierdzić należy, że zgodnie z raportem z przebiegu otwarcia ofert wygenerowanym na platformie e-Zamówienia, otwarcie ofert rozpoczęło się i zakończyło w dniu 18.11.2024 r. Zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 grudnia 2020 r. sygn. akt: KIO 3204/20, ,,Otwarcie ofert jest czynnością faktyczną, jednorazową i niepowtarzalną. Co za tym idzie, nie otworzenie jednej z ofert nie może być naprawione w ponownej procedurze otwarcia.” Podobnie orzekła KIO w wyroku z dnia 4 lipca 2016 r. (sygn. akt KIO 1096/16): ,,Publiczne otwarcie ofert jest czynnością faktyczną, jednokrotną, która nie może zostać powtórzona w danych postępowaniu, co w konsekwencji oznacza, że brak publicznego otwarcia ofert stanowi wadę tego postępowania, które wywiera istotny wpływ na umowę. (…) Brak podania do publicznej wiadomości – odczytania nazwy, adresu wykonawcy, informacji dotyczących ceny oferty (…) powoduje, że postępowanie obarczone jest wadą niemożliwą do usunięcia, która to wada uniemożliwia zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
Mając powyższe na uwadze uznać należy, że zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania w oparciu o wskazaną podstawę prawną.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-11-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |