"Poprawa jakości infrastruktury drogowej na ul. Gdańskiej i ul. Dębogórskiej w Rumi".

GMINA MIEJSKA RUMIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00620952
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00620952/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-28 09:44
Lokalizacja
Rumia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd78f436-0e7e-4fa5-af3a-c8ecfb391a7a
Identyfikator
5882367750
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychPróbne wykopyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie gazociągówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnychRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie znaków drogowychWyrównywanie terenuInstalowanie infrastruktury okablowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi wycinania drzewUsługi w zakresie trawników

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA BUDOWLANO - DROGOWA MTM SPÓŁKA AKCYJNAGdynia, PL · lot 0
1 980 641,94 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00620952 z dnia 2024-11-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Poprawa jakości infrastruktury drogowej na ul. Gdańskiej i ul. Dębogórskiej w Rumi".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA RUMIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675178

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sobieskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Rumia

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-230

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@um.rumia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.rumia.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Poprawa jakości infrastruktury drogowej na ul. Gdańskiej i ul. Dębogórskiej w Rumi".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd78f436-0e7e-4fa5-af3a-c8ecfb391a7a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00620952

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W dniu 20.02.2024 r., została podpisana umowa z Firmą Budowlano-Drogową MTM Sp. z o.o.z siedzibą w Gdyni (81-061) przy ul. Hutniczej 35.
Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Uzasadnieniem formalnym udzielenia przedmiotowego zamówienia jest:
1. Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych przewidziane zostało w ogłoszeniu o zamówieniu nr 2024/BZP 00023261/01 z dnia 2024-01-10.
2. Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie podstawowym bez negocjacji – postępowanie nr ZP.271.1.2024.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-797b44f1-aed6-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.39.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowalnych polegających na modernizacji ul. Dębogórskiej na odcinku od ronda Marszałka M. Płażyńskiego do wysokości budynku przy ul. Dębogórskiej 82. Roboty budowalne będą polegać na wykonaniu robót brukarskich (rozbiórka i ułożenie nowego krawężnika – 1240 mb), frezowaniu istniejących warstw bitumicznych jezdni oraz ułożeniu warstwy wyrównawczej, siatki przeciwspękaniowej i warstwy ścieralnej na powierzchni ok. 4900m 2 wraz z regulacją urządzeń infrastruktury towarzyszącej oraz dostosowaniem wysokościowym zjazdów. Zakres zamówienia obejmuje również wykonanie oznakowania poziomego, zgodnie z projektem DOR.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45122000-8 - Próbne wykopy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9581323406

7.3.4) Miejscowość: Gdynia

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1980641,94 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-13

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-11-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane