Utworzenie 50 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowej instytucji żłobka pod adresem: Stryszawa 278F 34-205 Stryszawa w ramach Programu Aktywny Maluch 2022–2029

Gmina Stryszawa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00621626
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00621626/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-28 11:59
Lokalizacja
Stryszawa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-039e2601-1414-433b-a98c-861546a99c88
Identyfikator
5521707153
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniamiRoboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

MACIEJ SIKORANowy Targ, PL · lot 0
3 946 294,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00621626 z dnia 2024-11-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie 50 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowej instytucji żłobka pod adresem: Stryszawa 278F 34-205 Stryszawa w ramach Programu Aktywny Maluch 2022–2029

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stryszawa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181965

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stryszawa 17

1.5.2.) Miejscowość: Stryszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-205

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@stryszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.stryszawa.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/987205

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie 50 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowej instytucji żłobka pod adresem: Stryszawa 278F 34-205 Stryszawa w ramach Programu Aktywny Maluch 2022–2029

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-039e2601-1414-433b-a98c-861546a99c88

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00621626

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021600/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Utworzenie 50 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowej instytucji żłobka pod adresem: Stryszawa 278F 34-205 Stryszawa w ramach Programu Aktywny Maluch 2022–2029

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

5. Przedmiotowe zadanie będzie realizowane w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Aktywny Maluch” 2022–2029 (poprzednia nazwa: MALUCH+ 2022-2029), zadanie współfinansowane z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A 4.2.1. oraz z budżetu Państwa.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00548462

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IPP.271.32.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest utworzenie 50 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowej instytucji żłobka pod adresem: Stryszawa 278F 34-205 Stryszawa w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022–2029 poprzez budowę żłobka w miejscowości Stryszawa.
2. Zakres robót obejmuje w szczególności :
1) Roboty ziemne.
2) Roboty fundamentowe.
3) Roboty murowe i żelbetowe.
4) Izolacje i drenaż.
5) Wykonanie konstrukcji dachowej i pokrycia.
6) Dostawę i montaż stolarki i ślusarki okiennej oraz drzwiowej.
7) Roboty tynkarskie, malarskie, okładziny ścian, wykończeniowe.
8) Biały montaż.
9) Wykonanie instalacji wodociągowej wewnętrznej i zewnętrznej oraz hydrantowej.
10) Wykonanie kanalizacji sanitarnej wewnętrznej i zewnętrznej.
11) Wykonanie kanalizacji deszczowej zewnętrznej.
12) Wykonanie instalacji C.O.
13) Wykonanie instalacji gazowej oraz kotłowni gazowej.
14) Wykonanie instalacji elektrycznej, ewakuacyjnej, odgromowej.
15) Wykonanie instalacji niskoprądowych ( sieć LAN, wideodomofon, monitoring, alarm).
16) Wykonanie instalacji fotowoltaicznej.
17) Wykonanie centrali wentylacyjnej wraz z instalacjami i urządzeniami.
18) Wykonanie pętli indukcyjnej.
19) Wykonanie elewacji.
20) Dostawę i montaż wyposażenia kuchni (ze stali nierdzewnej).
21) Wykonanie placu zabaw.
22) Przekładkę istniejącej sieci teletechnicznej.
23) Wykonanie terenów utwardzonych.
Dodatkowe uwagi zamawiającego do realizacji przedmiotu zamówienia:
- Wyposażenie budynku ujęte w poz. 2 przedmiaru robót na roboty budowlane nie jest objęte przetargiem.
- W złożonej wycenie przedmiotu zamówienia należy uwzględnić wszystkie elementy w okresie realizacji przedmiotu umowy (w tym obsługę geodezyjną z wykonaniem inwentaryzacji powykonawczej włącznie) oraz ująć wszystkie prace i czynności niezbędne do należytego wykonania umowy zgodnie z dokumentacją techniczną, dokumentami przetargowymi (w tym SWZ, opisy, wszelkie zmiany SWZ, SST, pozwolenia na budowę),
- Do obowiązku Wykonawcy należy uzyskanie ostatecznego prawomocnego pozwolenia na użytkowanie budynku w imieniu Zamawiającego.
- Wykonawca odtworzy na własny koszt wszelkie powstałe w trakcie prowadzenia robót uszkodzenia terenu dróg, sieci technicznych, uzbrojenia itp.,
- Zamawiający zapewni miejsce poboru wody- opomiarowanie oraz podłączenie leży po stronie Wykonawcy.
- Wykonawca musi zabezpieczyć we własnym zakresie zasilanie w energię elektryczną na czas budowy.
- Wszystkie prace winny być realizowane zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej i przepisami BHP i pod nadzorem osoby do tego uprawnionej, przy użyciu wyrobów budowlanych dopuszczonych do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
- Teren robót należy szczególnie dokładnie oznakować i zabezpieczyć.
- Grunt z wykopu należy przewieźć we wskazane przez inwestora miejsce na odległość do 6 km.
- Po protokolarnym przekazaniu miejsca wykonywania robót Wykonawca będzie odpowiadał za front robót na zasadzie ryzyka za przekazany budynek. Wymaga się bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa, bieżącego usuwania odpadów i dostaw materiałów w ilości niezbędnej do prawidłowego wykonania robót.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, obmiar oraz zakres prac znajduje się w „dokumentacji technicznej” stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
4. Prace budowlane muszą być wykonane zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną (załącznik nr 7 do SWZ), poleceniami Zamawiającego oraz sztuką budowlaną i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
5. Przedmiotowe zadanie będzie realizowane w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Aktywny Maluch” 2022–2029 (poprzednia nazwa: MALUCH+ 2022-2029), zadanie współfinansowane z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A 4.2.1. oraz z budżetu Państwa.
Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
6. Rozwiązania równoważne:
6.1. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - opisowi takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
6.2. Jeżeli przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w pkt 5.1, zamawiający wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności.
Jeżeli w dokumentach zamówienia znajduje się wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (nazwy własne), a Zamawiający nie określił kryteriów równoważności, o których mowa w art. 99 ust. 6 ustawy PZP, to należy traktować je jako niebyłe. W związku z powyższym Zamawiający nie wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany z użyciem wskazanych z nazwy materiałów i produktów. Tym samym Wykonawca, który zaoferuje wykonanie zamówienia przy użyciu innych materiałów i produktów nie jest zobowiązany do składania opisu materiałów i produktów równoważnych.
6.3. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy ,,lub równoważne''.
6.4. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, a oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zamawiający nie odrzuci oferty pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
6.5. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp, zamawiający nie odrzuci oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Pzp, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez zamawiającego.
6.6. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
7. Przedmiotowe środki dowodowe:
W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie takich dokumentów, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i rozwiązania o parametrach nie niższych niż zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3946294,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5378010,82 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3946294,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Budowlana Sikora Maciej Sikora

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 490759320

7.3.3) Ulica: Os. Niwa 103A,

7.3.4) Miejscowość: Nowy Targ

7.3.5) Kod pocztowy: 34-400

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3946294,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-11-28 do 2026-04-30
2024-11-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane