Dostawa oraz utrzymanie zintegrowanego systemu teleinformatycznego dla potrzeb przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy dla WORD w Kielcach oraz O.T. WORD w Kielcach.

WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W KIELCACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00621914
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00621914/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-11-28 12:46
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-448a94ac-ecff-4774-a827-c1e169ffffee
Identyfikator
6572157579
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania i systemy informatyczneUsługi wdrażania oprogramowaniaUsługi konfiguracji oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
828 931,61 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00621914 z dnia 2024-11-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oraz utrzymanie zintegrowanego systemu teleinformatycznego dla potrzeb przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy dla WORD w Kielcach oraz O.T. WORD w Kielcach.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W KIELCACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 292459373

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Domaszowska 141B

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-420

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@word.kielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.word.kielce.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oraz utrzymanie zintegrowanego systemu teleinformatycznego dla potrzeb przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy dla WORD w Kielcach oraz O.T. WORD w Kielcach.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-448a94ac-ecff-4774-a827-c1e169ffffee

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00621914

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00204911/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie Systemu Teleinformatycznego dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach i Oddziału Terenowego WORD w Kielcach w Ostrowcu Świętokrzyskim.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Za przyczynę techniczną, o której mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy Pzp można uznać posiadanie unikatowego systemu, pozostającego w dyspozycji tylko jednego Wykonawcy – PWPW S.A. ul. Sanguszki 1 00-222 Warszawa. Jej obiektywny charakter (faktycznie istniejący i niezależny od WORD) potwierdza brak zdolności innych podmiotów działających w branży IT, do zapewnienia integracji systemu teleinformatycznego dla WORD ze wszystkimi systemami wymaganymi do wymiany Profili Kandydatów na Kierowców (PKK) i innych informacji, zgodnie z przepisami nałożonymi na ośrodki egzaminowania. Z wiedzy i doświadczenia Zamawiającego oraz innych ośrodków egzaminowania wynika, że nie istnieją żadne racjonalne rozwiązania alternatywne lub zastępcze, co wpływa na brak konkurencji w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ASK.26.16.2024.KG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 673928,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi dostawa dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, jednolitego dla wszystkich ośrodków egzaminowania (tj. wszystkich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego), systemu teleinformatycznego w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U.2024.307 t.j.) zintegrowanego z systemem teleinformatycznym obsługującym centralną ewidencję kierowców.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250001090

7.3.3) Ulica: ul. Sanguszki 1

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-222

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 828931,61 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-11-23 do 2028-10-31
2024-11-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy