Roboty budowlane realizowane w wyniku sytuacji wyjątkowej - w budynku Sanatorium „Jan” w miejscowości Lądek– Zdrój.

Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00623008
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00623008/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-28 18:37
Lokalizacja
Lądek-Zdrój, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-55bb2fa8-9872-45a7-8e0f-a069911bc729
Identyfikator
8810002259
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie uzdrowiskRoboty rozbiórkowe

Wykonawcy

1 przyznane

DANIEL SADLIŃSKILądek-Zdrój, PL · lot 0
178 751,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00623008 z dnia 2024-11-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane realizowane w wyniku sytuacji wyjątkowej
- w budynku Sanatorium „Jan” w miejscowości Lądek– Zdrój.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288283

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 4

1.5.2.) Miejscowość: Lądek-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-540

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: elzbieta.kinal@uzdrowisko-ladek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uzdrowisko-ladek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane realizowane w wyniku sytuacji wyjątkowej
- w budynku Sanatorium „Jan” w miejscowości Lądek– Zdrój.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55bb2fa8-9872-45a7-8e0f-a069911bc729

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00623008

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00534548

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W wyniku intensywnych opadów, w tym spiętrzenia wód m.in. na rzece Biała Lądecka, które zaistniały we wrześniu br. na terenie m.in. miejscowości Lądek Zdrój doszło do zalania. Fala powodziowa wdarła się m.in. do budynku Sanatorium „Jan” i zdewastowała pomieszczenia piwnic i parteru. Prace objęte zamówieniem dotyczą skucia tynków oraz zabezpieczenia stropów. W/w prace są niezbędne i konieczne do prawidłowej ochrony obiektu przed nadchodzącą zimą. Przeprowadzenie postępowania konkurencyjnego zgodnego z ustawą Pzp. nie jest możliwe, gdyż średni czas przeprowadzenia procedury konkurencyjnej to min. 1 miesiąc, średnio 1,5 miesiąca. Natomiast prace wskazane w przedmiarach robót wymagają natychmiastowego wykonania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.21.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 145326,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z dyspozycją art. 305 pkt. 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 5) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 tj. ze zm.) pn. „Roboty budowlane realizowane w wyniku sytuacji wyjątkowej - w budynku Sanatorium „Jan” w miejscowości Lądek– Zdrój”.

Kod/-y CPV:
Główny kod CPV:
45000000-7 Roboty budowlane

Kody CPV dodatkowe, pomocnicze:
45215110-1 Roboty budowlane w zakresie uzdrowisk
45111300-1 Roboty rozbiórkowe

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na skuciu tynków oraz zabezpieczeniu stropów w budynku Sanatorium „Jan” w miejscowości Lądek– Zdrój.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w przedmiarach robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215110-1 - Roboty budowlane w zakresie uzdrowisk

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 178751,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 178751,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 178751,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Ogólnobudowlano-Transportowy "OLIMARD" Daniel Sadliński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8811475149

7.3.3) Ulica: ul. Gerberów nr 9

7.3.4) Miejscowość: Lądek-Zdrój

7.3.5) Kod pocztowy: 57-540

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 178751,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-10-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-11-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane