Przebudowa drogi gminnej nr 109102E na odcinku Kolonia Lipnik - Delfina
GMINA SIEMKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00623022
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00623022/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-11-28 19:02
- Lokalizacja
- Siemkowice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-55bb7b6f-fe9d-4f5a-9f67-2a5aaeab3747
- Identyfikator
- 5080015198
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00623022 z dnia 2024-11-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 109102E na odcinku
Kolonia Lipnik - Delfina
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIEMKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934720
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Siemkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-354
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gminasiemkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminasiemkowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9816501.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 109102E na odcinkuKolonia Lipnik - Delfina
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55bb7b6f-fe9d-4f5a-9f67-2a5aaeab3747
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00623022
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00006884/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa drogi gminnej nr 109102E na odcinku Kolonia Lipnik - Delfina
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518785
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IRŚ.271.1.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
8.1. Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa drogi gminnej nr 109102E na odcinku Kolonia Lipnik - Delfina w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie wraz z uzyskaniem wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na realizację inwestycji oraz realizacja robót budowlanych.
8.2. Zakres zadania podzielony został na:
Etap I – opracowanie i uzyskanie wszelkich dokumentów zezwalających na prowadzenie robót budowlanych dla przedmiotowego zamierzenia budowlanego tj opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, opiniami, decyzjami administracyjnymi oraz dokonanie zgłoszenia robót budowlanych lub uzyskanie pozwolenia na budowę.
Etap II – wykonanie robót budowlanych wraz z oznakowaniem drogi w oparciu o przyjętą przez Zamawiającego dokumentację techniczną oraz wykonanie dokumentacji i inwentaryzacji powykonawczej.
Długości planowanego do przebudowy odcinka drogi wynosi 1700 m.
Nie przewiduje się robót na terenach zamkniętych.
8.3. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Opracowanie dokumentacji projektowej zgodnej z Programem Funkcjonalno-Użytkowym – PFU (zał. do SWZ) wraz z uzyskaniem wszystkich uzgodnień opinii i decyzji administracyjnych, niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego, oraz skuteczne zgłoszenie robót budowlanych lub uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu Zamawiającego. W ramach realizowanej dokumentacji projektant opracuje również projekt organizacji ruchu na czas robót i projekt stałej organizacji ruchu wraz z ich zatwierdzeniem i wdrożeniem. Ponadto Wykonawca złoży odpowiedni wniosek i uzyska decyzję na usunięcie drzew i krzewów kolidujących z projektowaną inwestycją (w razie konieczności uzyska również zezwolenie na usunięcie gniazd) i opracuje plan nasadzeń zastępczych, stanowiący załącznik do ww. wniosku w uzgodnieniu z Zamawiającym.
b) Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Projektanta wraz ze świadczeniami nie będącymi robotami budowlanymi. W ramach prowadzonej budowy Wykonawca w razie konieczności zapewni:
1) Nadzór archeologiczny i przeprowadzenie ratowniczych badań archeologicznych, w zakresie wynikającym ze stanowiska konserwatora zabytków,
2) Nadzór autorski nad opracowaną dokumentacją projektową.
3) W razie konieczności nadzór przyrodniczy w zakresie wynikającym ze szczególnych przepisów oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia,
4) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenie zakończenia robót budowlanych do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
8.4. Szczegółowy proponowany zakres robót jest przedstawiony w części opisowej PFU i na załączniku graficznym. Pokazaną w koncepcji trasę wraz z elementami drogi należy traktować jako propozycję, jaką można było przedstawić na etapie koncepcji. Wykonawca jest zobowiązany do ostatecznego ustalenia przebiegu drogi oraz technologii jej wykonania na etapie projektu budowlanego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71355000-1 - Usługi pomiarowe
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Cena ofert złożonych w postępowaniu przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, tym samym unieważnia przedmiotowe postępowanie.
| 2024-11-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |