Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Sawin

Gmina Sawin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00623409
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00623409/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-29 09:01
Lokalizacja
Sawin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ecd84130-a7f5-4746-be29-23b4b50fdf6e
Identyfikator
5632160516
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty rozbiórkoweRoboty izolacyjneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00623409 z dnia 2024-11-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Sawin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sawin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198020

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chutecka

1.5.2.) Miejscowość: Sawin

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-107

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 825673012

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@sawin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sawin.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ecd84130-a7f5-4746-be29-23b4b50fdf6e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Sawin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecd84130-a7f5-4746-be29-23b4b50fdf6e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00623409

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054399/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00408590

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RBO.271.2.2024.APK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3563722,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Sawin”.
2.Opis inwestycji z wniosku o dofinansowanie:
Projekt polegał będzie na przeprowadzeniu modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Sawin w tym. min. Budynku Urzędu Gminy Sawin oraz Zespołu Szkół w Sawinie. W ramach inwestycji zaplanowano min. ocieplenie ścian, zainstalowanie paneli fotowoltaicznych umożliwiających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii co znacznie wpłynie na redukcję zanieczyszczeń, częściową wymianę stolarki okiennej, modernizację systemu grzewczego. Dzięki inwestycji zmniejszeniu ulegną koszty utrzymania budynków poprzez ograniczenie zużycia energii. Zadanie realizowane będzie w formule zaprojektuj i wybuduj.
3.Przedmiot zamówienia obejmuje:
a)opracowanie audytu efektywności energetycznej, uzyskanie wymaganych uzgodnień branżowych, projektu budowlanego i technicznego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę w zakresie koniecznym do wykonania zadania w części: poprawa efektywności energetycznej części budynku Zespołu Szkół w Sawinie w zakresie budynku przedszkola i sali gimnastycznej.
b)opracowanie audytu efektywności energetycznej, wymaganych uzgodnień branżowych, projektu budowlanego oraz uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji (pozwolenie na budowę lub zgłoszenie) w zakresie koniecznym do wykonania zadania w części: poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy w Sawin.
4.Szczegółowy zakres prac do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia:
1) W zakresie budynku Zespołu Szkół w Sawinie, część przedszkolna:
- docieplenie poddasza przedszkola i wymianę poszycia dachu przedszkola wraz z pełnym orynnowaniem, instalacją odgromową, oraz udrożnieniem kanałów wentylacyjnych i odtworzeniem kominków wentylacyjnych na dachu.
- kompleksowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej wraz z naprawą zabytkowych ścian z cegły oraz obróbkę glifów wewnętrznych.
- montaż parapetów zewnętrznych i wewnętrznych.
- odtworzenie opaski wokół budynku, poprawa odwodnienia wód opadowych.
- wykonanie kompleksowej instalacji CO rozprowadzającej ciepło po budynku przedszkola wraz z systemem regulacji .
- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 20kWp oraz kompleksowa przebudowa instalacji elektrycznej budynku.
- termomodernizacja przegród – kompleksowa wymiana i termomodernizacja podłóg na parterze i piętrze budynku.
- inne, niezbędne prace, wynikające ze specyfiki zamówienia.
- dostosowanie części budynku do wymogów PPOŻ wraz z wydzieleniem stref, komunikacji, uzyskanie niezbędnych uzgodnień i ewentualnych zaakceptowanych również przez Zamawiającego odstępstw.

2) W zakresie budynku Zespołu Szkół w Sawinie, część sala gimnastyczna:
- docieplenie ścian zewnętrznych sali gimnastycznej wraz z dociepleniem stropu pod nie ogrzewanym poddaszem oraz wymiana istniejącego pokrycia dachu na dach kryty blachą na rąbek stojący wraz z poprawą deskowania i membrany.
- remont opaski odwadniającej i utwardzeń część budynku.
- kompleksowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej w części budynku: sala gimnastyczna.
- wykonanie płukania instalacji CO rozprowadzającej ciepło po budynku sali gimnastycznej oraz napełnienie jej nowym czynnikiem.

3) W zakresie budynku Urzędu Gminy Sawin
- modernizacja systemu grzewczego - kotłowni CO wraz z systemem sterowania i instalacją grzewczą, częściowa modernizacja kotłowni oraz pomieszczenia na opał poprzez odpowiednie wygrodzenia PPOŻ, kotłownia z piecem na biomasę (pellet) wraz z kompleksowym systemem sterowania oraz rozprowadzeniem ciepła po budynku nowymi przewodami wraz z montażem nowych grzejników.
- wykonanie analizy kamerą termowizyjną poddasza, a następnie poprawę ocieplenia dachu mansardowo naczółkowego, trzecia kondygnacja (poddasze) – docieplenie należy wykonać w taki sposób aby zachować zarówno poszycie zewnętrzne dachu jak i nie demontować wewnętrznej zabudowy poddasza (płyta GK na stelażu).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6477558,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6477558,84 PLN

2024-11-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane