Dostawa jednego elektrycznego samochodu osobowego na potrzeby WUP
Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00624533
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00624533/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-11-29 12:46
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb96df25-4868-4349-8952-8191497508a4
- Identyfikator
- 8512680829
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00624533 z dnia 2024-11-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa jednego elektrycznego samochodu osobowego na potrzeby WUP
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810144462
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 41
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-383
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wup.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wup.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bb96df25-4868-4349-8952-8191497508a41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa jednego elektrycznego samochodu osobowego na potrzeby WUP2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb96df25-4868-4349-8952-8191497508a4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00624533
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045906/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.11 Dostawa samochodu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00599523
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WUP.XV.262.129.2024.MBi
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa jednego elektrycznego samochodu osobowego. W zakresie wymogów formalnych oraz parametrów technicznych przedmiotu zakupu:
1) samochód sprawny technicznie, rok produkcji – nie starszy niż rok 2023, z liczbą przejechanych kilometrów nie większą niż 1000 km na dzień przekazania pojazdu Zamawiającemu,
2) wyposażony w centralny zamek oraz co najmniej 2 komplety kluczyków (zamiennie fabrycznych urządzeń niezbędnych do otwarcia i uruchomienia samochodu),
3) komplet opon zimowych o parametrach nie gorszych niż: indeks prędkości W; indeks nośności 103; indeks oporu toczenia (efektywności paliwowej) klasa C; indeks przyczepności na mokrej nawierzchni klasa C; indeks hałasu zewnętrznego 72 dB; rok produkcji nie starszy niż 2023.
4) min. 4, max. 5 drzwiowy, do przewozu 5 osób podróżujących z bagażem, ilość osób wynika
z homologacji,
6) silnik elektryczny o mocy nie mniejszej niż 180 KM i akumulatorze o pojemności nie mniejszej niż 64 kWh brutto.
7) pojemność bagażnika nie mniej niż 350 l,
8) kolor nadwozia: preferowany czarny lub ciemny; jednokolorowy; stonowany; nie dopuszcza się kolorów jaskrawych np. żółty, pomarańczowy, seledynowy, różowy, czerwony itp.; metalik; nie oznaczony przez Wykonawcę przez np. naklejki, napisy, folia,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany jest w załączniku nr 6 .Sposób realizacji opisany jest w projekcie umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144900-7 - Pojazdy elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 260 ust. 1 i 2 w zw. z art. 255 pkt. 6) ustawy z dnia 11 września 2019 – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1320) zwanej dalej ustawa Pzp, Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonegow trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1) ustawy Pzp na „Dostawę jednego elektrycznego samochodu osobowego na potrzeby WUP”.
Uzasadnienie prawne i faktyczne:
W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego do upływu terminu składania ofert wyznaczonego przez Zamawiającego t. j.: do dnia 26/11/2024 r. do godz. 10:00 złożono 2 oferty. Zgodnie z art. 255 pkt. 6) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający zawarł zapis w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, t. j. pkt I. w zakresie wymogów formalnych oraz parametrów technicznych przedmiotu zakupu ppkt 3) komplet opon zimowych o parametrach nie gorszych niż: indeks prędkości W; indeks nośności 103; indeks oporu toczenia (efektywności paliwowej) klasa C; indeks przyczepności na mokrej nawierzchni klasa C; indeks hałasu zewnętrznego 72 dB; rok produkcji nie starszy niż 2023. Należy zwrócić uwagę, iż opony o parametrach wskazanych przez Zamawiającego, wg wytycznych producentów pojazdów nie mają zastosowania do aut elektrycznych zgodnie ze specyfikacją Zamawiającego. Wykonawcy, którzy złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu zaoferowali pojazdy, które w swojej homologacji zawierają opony o odrębnych parametrach. Zestawienie wszystkich parametrów technicznych opon wprowadziły niemożliwy do osiągnięcia efekt w postaci poprawnie dobranej opony, do pojazdu elektrycznego. Wobec powyższego uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
| 2024-11-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |