Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji i przebudowy budynku położonego w Białymstoku przy ul. Białej 13/33.

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BIAŁYMSTOKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00625216
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00625216/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-11-29 14:46
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a0fd9dd9-1632-41aa-8b68-eb6634a28a52
Identyfikator
002333177
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjneRoboty konstrukcyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkach

Wykonawcy

1 przyznane

ANATEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 0
5 499 330 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00625216 z dnia 2024-11-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji i przebudowy budynku położonego w Białymstoku przy ul. Białej 13/33.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BIAŁYMSTOKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002333177

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Malmeda Icchoka 8

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-440

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: (85) 879 79 50

1.5.8.) Numer faksu: (85) 879 79 51

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mopr.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bipmopr.um.bialystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://moprbialystok.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji i przebudowy budynku położonego w Białymstoku przy ul. Białej 13/33.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0fd9dd9-1632-41aa-8b68-eb6634a28a52

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00625216

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045629/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Roboty budowlane w zakresie przebudowy budynku położonego w Białymstoku przy ul. Białej 13/33 oraz remont pomieszczeń biurowych w budynku MOPR w Białymstoku, przy ul. Malmeda I. 8 i pomieszczeń ZPS

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00501983

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.14.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 7674093,62 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3875394,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji i przebudowy budynku położonego na działce o nr ewid 1419/3 w Białymstoku przy ul. Białej 13/33 – w zakresie pomieszczeń piwnicy, piętra budynku i dachu.
2. Przedmiot zamówienia stanowi pierwszą część kompleksowego zadania obejmującego modernizację i przebudowę budynku, które w kolejnych etapach dotyczyć będzie robót instalacyjnych w piwnicy oraz robót elewacyjnych.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposób jego realizacji, określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, Projekt budowlany zatwierdzony decyzją o pozwoleniu na budowę – załącznik nr 2, oraz wzór umowy, stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.
4. Pomimo opisu przedmiotu zamówienia zawartego w ww. dokumentacji, Zamawiający informuje o możliwości dokonania przed złożeniem oferty wizji lokalnej terenu, na którym wykonywane będą roboty budowlane, w celu oszacowania przez Wykonawcę, na jego własną odpowiedzialność, kosztów i ryzyk oraz wszelkich danych jakie mogą okazać się niezbędne do prawidłowego przygotowania oferty na wykonanie robót będących przedmiotem niniejszego zamówienia. Dokonanie wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Przeprowadzenie ewentualnej wizji
lokalnej odbywa się na koszt własny Wykonawcy.
5. Realizacja przedmiotu zamówienia nastąpi w następujących etapach:
a) etap I – obejmujący wykonanie przez Wykonawcę kompletnej pełnobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej:
- projekt architektoniczno-budowlany - w 4 egzemplarzach w wersji papierowej oraz 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym (dysku CD lub DVD), w formacie .dwg i .pdf, pliki tekstowe z rozszerzeniem .doc i .pdf,
- projekt techniczny/wykonawczy - w 4 egzemplarzach w wersji papierowej oraz 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym (dysku CD lub DVD), w formacie .dwg i .pdf, pliki tekstowe z rozszerzeniem .doc i .pdf, oraz załączniki do dokumentacji, takie jak pisma i inne niezbędne uzgodnienia w postaci plików z rozszerzeniem .pdf,
- zestawienie kosztów prac projektowych, robót oraz urządzeń/materiałów (na wartość umowy – do celów ewidencyjnych Zamawiającego) - w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym, w postaci pliku tekstowego z rozszerzeniem .doc i .pdf,
- instrukcję bezpieczeństwa pożarowego dla całości budynku - w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym (dysku CD lub DVD),
b) etap II – obejmujący wykonanie przez Wykonawcę robót budowlanych i instalacyjnych w przestrzeni piętra oraz dachu budynku, oraz wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu zakończeń i króćców instalacyjnych
umożliwiających kontynuacje prac w odrębnych etapach - w pomieszczeniu piwnicy- wraz z przebudową tras rozprowadzeń instalacji wewnętrznych budynku (bez ingerencji w układ funkcjonalny i wykończenia parteru), wraz z dokumentacją powykonawczą, na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Wykonawcę oraz dokumentacji projektowej
posiadanej przez Zamawiającego, a także pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót (w oparciu o odebraną w etapie I dokumentację i PFU). W tym etapie projektanci ze strony Wykonawcy (autorzy dokumentacji projektowej z etapu I) będą pełnić nadzór autorski przy realizacji robót.
6. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, przepisami bhp i ppoż., wytycznymi SWZ oraz obowiązującymi przepisami i normami.
7. Wymagania dotyczące dostosowania przedmiotu zamówienia do potrzeb osób niepełno-sprawnych zostały określone w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
8. Warunki rękojmi i gwarancji:
a) Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 24 miesięcznej gwarancji za wady fizyczne i prawne opracowanej dokumentacji projektowej, liczonej od dnia dokonania odbioru końcowego prac projektowych z etapu I,
b) Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 36- miesięcznej gwarancji jakości i 60-miesięcznej rękojmi na wykonane roboty budowlane, licząc od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, potwierdzonego pisemnym protokołem podpisanym bez za-strzeżeń przez strony umowy, a w przypadku usuwania wad ujawnionych podczas odbioru, po podpisaniu protokołu ich usunięcia.
Wydłużenie okresu gwarancji skutkować będzie przyznaniem Wykonawcy dodatkowych punktów w kryterium „Okres gwarancji”, opisanym w pkt 19 SWZ,
c) jeżeli warunki gwarancji udzielonej przez producenta materiałów i urządzeń przewidują dłuższy okres gwarancji niż gwarancja udzielona przez Wykonawcę – obowiązywać będzie gwarancja w wymiarze równym okresowi gwarancji
producenta. Jednocześnie Wykonawca zobowiązany będzie do poinformowania Zamawiającego o tym, czy i na jakie materiały i urządzenia obowiązywać będzie gwarancja producenta i na jaki czas została ona udzielona, ze szczególnym
obowiązkiem Wykonawcy przekazania kart gwarancyjnych,
d) Wykonawca dostarczy, przed końcowym odbiorem przedmiotu zamówienia, odpowiednie karty gwarancyjne producentów, jak i podpisaną Kartę Gwarancyjną, której wzór stanowi za-łącznik do wzoru umowy, będącego załącznikiem nr 11 do SWZ,
e) okresy gwarancji udzielane przez Podwykonawców powinny odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę i liczone będą od daty odbioru bez zastrzeżeń całości za-mówienia.
9. Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) termin płatności: do 21 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury, przelewem na wskazany na fakturze rachunek bankowy Wykonawcy,
b) nie przewiduje się wypłacania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
10. Zasady ogólne dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość zastosowanych materiałów i urządzeń oraz wykonywanych robót i usług,
2) Do wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zakupić, dostarczyć i zamontować urządzenia i materiały nowe, dobre jakościowo, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w dokumentacji projektowej, odpowiadających wymogom ustawy z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021r. poz. 1213) oraz w przepisach wykonawczych do tej ustawy, posiadających dopuszczenie do obrotu oraz dokumenty potwierdzające, w stosunku do użytych materiałów i urządzeń, dopuszczenie do stosowania w budownictwie takie jak: atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości,
3) Wykonawca wykona wszelkie roboty towarzyszące, tymczasowe, porządkowe i zabezpieczające, które są niezbędne dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, a także zorganizuje i utworzy zaplecze wykonywanych robót. Roboty te Wykonawca ujmie w kosztach ogólnych budowy.
4) Z uwagi na to, że prace budowlane będą prowadzone na terenie czynnego obiektu Zamawiającego, Wykonawca przez cały okres realizacji robót, i w każdym obszarze prowadzonych robót zobowiązany jest tak je organizować i prowadzić, aby ograniczyć do minimum uciążliwości i zagrożenia z tym związane,
5) Wykonawca powinien przewidzieć i uwzględnić w kalkulacji ceny wynagrodzenia ofertowego, wykonanie pełnego zakresu usług i robót, który w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wynikać będzie z dokumentacji projektowej, rozwiązań technicznych i materiałowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4837005,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6485000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5499330,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ANATEX Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 200406262

7.3.3) Ulica: ul. Handlowa 6G

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-399

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

- część robót budowlanych, sanitarnych i elektrycznych - podwykonawca nie znany

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5499330,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-11-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane