„Utrzymanie i konserwacja urządzeń oświetlenia ulic, placów, dróg stanowiących własność Gminy Stalowa Wola oraz sygnalizacji świetlnej”

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00625998
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00625998/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-02 09:19
Lokalizacja
Stalowa Wola, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a92195ff-e9fe-4c3a-9aa5-07c0e0df3db6
Identyfikator
8652572459
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznego

Wykonawcy

1 przyznane

ELEKTROTRAKT S.C., ANDRZEJ KOWALSKI, RYSZARD KOWALSKIStalowa Wola, PL · lot 0
290 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00625998 z dnia 2024-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Utrzymanie i konserwacja urządzeń oświetlenia ulic, placów, dróg
stanowiących własność Gminy Stalowa Wola oraz sygnalizacji świetlnej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384503002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 25A

1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzielinska@stalowawola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a92195ff-e9fe-4c3a-9aa5-07c0e0df3db6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Utrzymanie i konserwacja urządzeń oświetlenia ulic, placów, dróg
stanowiących własność Gminy Stalowa Wola oraz sygnalizacji świetlnej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a92195ff-e9fe-4c3a-9aa5-07c0e0df3db6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00625998

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029606/23/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.25 Utrzymanie i konserwacja ośwetlenia ulic, placów i dróg stanowiących włsność Gminy Stalowa Wola oraz sygnalizacji świetlnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00526853

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP – II.271.177.2024.BZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzanie systematycznej kontroli instalacji oświetleniowych w celu zapewnienia należytego ich stanu technicznego, właściwego i zgodnego z przeznaczeniem wykorzystania, racjonalnego i oszczędnego użytkowania energii elektrycznej, bezpieczeństwa obsługi i otoczenia oraz zachowania wymagań ochrony środowiska.
2. Lokalizacja uszkodzeń w instalacjach oświetleniowych i ich naprawa. W ramach tego obowiązku wykonawca obowiązany jest do:
a. likwidacji zagrożeń zdrowia lub mienia wynikłych z losowych uszkodzeń urządzeń oświetleniowych (np. złamany, pochylony lub rozbity słup, złamany wysięgnik, zwisający klosz lub cała oprawa, rozbita lub skradziona oprawa, wyrwane drzwiczki wnęki słupowej lub skrzynki podziału sieci, zdewastowana wnęka słupowa, otwarta lub rozbita szafa oświetleniowa, itp.) w czasie max. 3 godzin od chwili zgłoszenia zagrożenia,
b. doprowadzenie uszkodzonych urządzeń do prawidłowego stanu technicznego – w ciągu max 3 dni od chwili zgłoszenia
c. wymiana uszkodzonych elementów układu zasilania i sterowania;
d. naprawa lub wymiana odcinków uszkodzonych kabli oświetleniowych.
e. naprawa zerwanych przewodów;
f. wymiana uszkodzonych bezpieczników, źródeł światła, opraw, oprawek dławików i kondensatorów;
g. wymiana lub naprawa niesprawnych opraw oświetleniowych;
h. zabezpieczenie uszkodzonych lub połamanych słupów do czasu zlecenia przez Zamawiającego ich wymiany;
i. wymiana uszkodzonych wysięgników, drzwiczek (dopuszczalne jest prowizoryczne zabezpieczenie otwartych wnęk);
j. likwidację awarii w urządzeniach oświetlenia drogowego.
3. Wymiana źródeł światła w przypadku uszkodzenia źródła lub obniżenia parametrów oświetleniowych na drodze w stosunku do wymagań normy.
4. Naprawa nawierzchni po zakończonych robotach naprawczych..
5. Utrzymanie w należytym stanie technicznym rozdzielni oraz słupów oświetleniowych.
6. Natychmiastowe powiadomienie pogotowia PGE Dystrybucja S.A. ENESTA Sp. z o.o. w celu szybkiego usunięcia awarii urządzeń PGE Dystrybucja S.A. zasilających oświetlenie objęte świadczoną usługą.
7. Powiadamianie Zamawiającego w przypadku podejmowania prac wymagających włączenia oświetlenia poza ustalonym programem świecenia.
8. Udostępnianie własnego transportu do objazdów miasta, celem przeprowadzenia w każdym czasie kontroli realizacji postanowień umowy.
9. Przyjmowanie telefoniczne zgłoszeń o awariach w każdym dniu trwania umowy.
10. Usuwanie zgłoszonych usterek związanych z funkcjonowaniem pojedynczych punktów świetlnych w ciągu max. 3 dni od chwili zgłoszenia.
11. Współpraca z Policją w zakresie usuwania awarii oświetlenia oraz występowania z upoważnienia do ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowań.
12. Na okres utrzymania i konserwacji Wykonawca winien zawrzeć stosowne porozumienia z operatorem sieci dystrybucyjnej dotyczące współpracy przy eksploatacji oświetlenia ulicznego i ponosić wszelkie koszty z tym związane.
13. Wykonawca zapewni estetyczny wygląd urządzeń, t. j.:
a. czyste klosze i odbłyśniki, pozamykane wnęki słupowe i szafy zasilające,
b. w przypadku odtwarzania urządzeń jednolity typ wysięgników, opraw, słupów i źródeł światła w określonym ciągu latarń, o ile geometria drogi nie wymusza innego rozwiązania,
c. systematyczne usuwanie z latarń, szaf oświetleniowych przedmiotów nie stanowiących ich niezbędnego wyposażenia takich jak w szczególności: plakatów, anonsów, nielegalnych reklam i tabliczek informacyjnych, obejm, uchwytów (nie dotyczy flagowych), linek, sznurów itp.,
d. metalowe części urządzeń bez korozji.
14. Z zadeklarowanego czasu naprawy oświetlenia ulicznego będzie wymagał od Wykonawcy dokonywania następujących czynności doprowadzenie uszkodzonych urządzeń do prawidłowego stanu technicznego tj. w szczególności:
a. wymiana uszkodzonych elementów układu zasilania i sterowania;
b. naprawa lub wymiana odcinków uszkodzonych kabli oświetleniowych.
c. naprawa zerwanych przewodów;
d. wymiana uszkodzonych bezpieczników, źródeł światła, opraw, oprawek dławików i kondensatorów;
e. wymiana lub naprawa niesprawnych opraw oświetleniowych;
f. wymianę uszkodzonych lub połamanych słupów
g. wymiana uszkodzonych wysięgników, drzwiczek (dopuszczalne jest prowizoryczne zabezpieczenie otwartych wnęk na czas dostawy nowych);
h. likwidację awarii w urządzeniach oświetlenia drogowego.
15. Szczegółowy wykaz opraw objętych utrzymaniem i konserwacją został zawarty w załączniku nr 9 (zestawienie oświetlenia ulicznego).
16. Zestawienie prac związanych z utrzymaniem urządzeń sygnalizacji świetlnej:
a) Bieżące utrzymanie i konserwację istniejącej sygnalizacji świetlnej oraz przejść aktywnych tj.:
 Systematyczne czyszczenie soczewek na sygnalizatorach – 1 raz na kwartał;
 Konserwację mocowań opraw sygnalizatorów z wysięgnikiem – 1 raz na 6 miesięcy;
 Systematyczne czyszczenie komór sygnalizatorów - 1 raz na kwartał;
 Konserwację układów sterowniczych – 1 raz na kwartał;
 Konserwację sygnalizatorów – 1 raz na kwartał;
 Sprawdzenie poprawności działania detektorów /detektory radarowe, wideo detekcja - 1 raz w miesiącu.
b) Całodobowy nadzór nad sprawnym funkcjonowaniem sygnalizacji świetlnych i dźwiękowych, w tym bezzwłoczne usuwanie występujących podczas przeglądu oraz zgłoszonych przez Zamawiającego, lub państwowe formacje mundurowe usterek i awarii do 6 godzin;
c) Przeglądy kanalizacji kablowej, studzienek, instalacji kablowej, zasilającej, akomodacyjnej, sygnalizacyjnej i sterującej w tym wszystkie przewidziane przepisami i instrukcją pomiary instalacji i urządzeń;
d) Wykonawca będzie zobowiązany do założenia i prowadzenia dziennika eksploatacji sygnalizacji dla każdej sygnalizacji osobno i dokonywania wpisów odnośnie przerw w pracy, ich przyczyn, czasu trwania napraw, wszelkich zmian w oprogramowaniu oraz prowadzonych czynnościach konserwacyjnych. Wykonawca zobowiązany jest również do dokonywania objazdów sygnalizacji potwierdzając to każdorazowo stosownym Wpisem do właściwego dziennika.
17. Szczegółowy wykaz sygnalizacji świetlnej został zawarty w załączniku nr 10 (zestawienie sygnalizacji świetlnej).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 240000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 290000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 240000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ELEKTROTRAKT ANDRZEJ KOWALSKI

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ELEKTROTRAKT RYSZARD KOWALSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8652069039

7.3.3) Ulica: Partyzantów 4/38

7.3.4) Miejscowość: Stalowa Wola

7.3.5) Kod pocztowy: 37-450

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 290000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2024-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi