Dokończenie prac instalacyjnych i uruchomienia dostarczonego systemu dozymetrycznego w budynku CERAD

Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00627441
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00627441/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-02 14:07
Lokalizacja
Otwock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-60dbdf6d-9894-4d24-8450-b78f621867fc
Identyfikator
5320100125
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

System dozymetryczny

Wykonawcy

1 przyznane

VF a.s.Cerna Hora, CZ · lot 0
612 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00627441 z dnia 2024-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dokończenie prac instalacyjnych i uruchomienia dostarczonego systemu dozymetrycznego w budynku CERAD

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001024043

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Andrzeja Sołtana 7

1.5.2.) Miejscowość: Otwock

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@polatom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polatom.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytut Badawczy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


prace badawczo-naukowe w zakresie radiofarmaceutyków

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dokończenie prac instalacyjnych i uruchomienia dostarczonego systemu dozymetrycznego w budynku CERAD

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-60dbdf6d-9894-4d24-8450-b78f621867fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00627441

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zaproponowany przez VF Nuclear system dozymetryczny obejmuje monitoring środowiska pracy, głównie dawki promieniowania w pomieszczeniach laboratoryjnych, dawki promieniowania od urządzeń technologicznych, pomiar radioaktywności na wylocie gazów z systemu wentylacji, monitorowanie radioaktywności w odpadach ciekłych oraz pomiar powierzchniowych skażeń personelu. Dobór urządzeń, ich rozlokowanie w budynku oraz sposób komunikacji urządzeń są objęte prawami własności intelektualnej VF Nuclear. Oprogramowanie sterujące tym systemem zostało opracowane przez VF na potrzeby obiektu CERAD i będzie zainstalowane na serwerze dostarczonym do obiektu CERAD przez VF Nuclear. Jedynie VF Nuclear jest w posiadaniu praw do tego oprogramowania. Urządzenia będące elementami systemu dozymetrii mogą być instalowane tylko przez uprawnionych pracowników VF Nuclear. Prace pozostałe do wykonania - polegają na dokończeniu instalacji urządzeń, co pozwoli na sprawdzenie i potwierdzenie sprawności systemu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 45/P/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 612300,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

System dozymetryczny VF Nuclear obejmuje monitoring środowiska pracy, głównie dawki promieniowania w pomieszczeniach laboratoryjnych, dawki promieniowania od urządzeń technologicznych, pomiar radioaktywności na wylocie gazów z systemu wentylacji, monitorowanie radioaktywności w odpadach ciekłych oraz pomiar powierzchniowych skażeń personelu. Dokończenia wymaga instalacja elementów systemu dozymetrii oraz oprogramowanie serwera. Oprogramowanie sterujące tym systemem będzie zainstalowane na serwerze dostarczonym do obiektu CERAD przez VF Nuclear.
Prace pozostałe do wykonania – polegają na dokończeniu instalacji urządzeń, co pozwoli na sprawdzenie i potwierdzenie sprawności systemu, w tym:
- potwierdzenie, że wszystkie elementy systemu są zgodne z aktualnie obowiązującymi normami i wymaganiami prawa, że znajdują się na miejscu i zostały zainstalowane zgodnie z projektem albo że udokumentowane i zatwierdzone zostały wszystkie zmiany (projekt powykonawczy);
- potwierdzenie, że wykonawca dostarczył wszystkie świadectwa, materiały i usługi niezbędne do bezawaryjnej pracy systemu;
- potwierdzenie, że system skutecznie wykrywa wszelkie niezgodności w trybie pracy automatycznej i wskazuje, które elementy systemu pracują wadliwie;
- potwierdzenie poprze symulacje, że system prawidłowo raportuje wszelkie niezgodności;
- potwierdzenie skuteczności systemu zbierania danych, logów, sekwencji zdarzeń i ich archiwizowania oraz comissioning systemu, tj. formalnie przeprowadzone sprawdzenie poprawności i zgodności całego systemu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38547000-1 - System dozymetryczny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 612300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 612300,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 612300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: VF a.s.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: CZ25532219

7.3.3) Ulica: Svitavska 588

7.3.4) Miejscowość: Cerna Hora

7.3.5) Kod pocztowy: 679 21

7.3.7.) Kraj: Republika Czeska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 612300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2024-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy