Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy stropu hali garażowej budynku „A” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego – postępowanie IV

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00627883
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00627883/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-02 16:02
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-88052135-ac57-4d26-84bc-f0c6a3e8dd3d
Identyfikator
7781012911
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00627883 z dnia 2024-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy stropu hali garażowej budynku „A” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego – postępowanie IV

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514331

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Niepodległości 16/18

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-713

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: skop@poznan.uw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.poznan.uw.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://poznan-uw.logintrade.net/zapytania_email,177930,66ddbed94fa0e16db598e641a8ba33e0.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy stropu hali garażowej budynku „A” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego – postępowanie IV

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88052135-ac57-4d26-84bc-f0c6a3e8dd3d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00627883

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00088436/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.9 Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy stropu hali garażowej budynku „A” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 16/18

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00539631

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OA-VII.272.5.30.2024.4

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

III. Opis przedmiotu zamówienia i oznaczenie CPV
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy stropu hali garażowej budynku „A” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
2. Zakres dokumentacji projektowej obejmuje:
1) wykonanie inwentaryzacji budynku i koncepcji projektu budowlanego w zakresie niezbędnym do projektowania;
Prace będą wykonywane w obiekcie czynnym, w związku z powyższym Wykonawca winien zapewnić ciągły dostęp (dojścia) do budynku podczas wykonania inwentaryzacji budynku. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć teren prac w taki sposób, nie ograniczać ruchu osób oraz aby teren ten nie stanowił zagrożenia dla pracowników i klientów Zamawiającego zgodnie z art. 6 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz.2240, z późn. zm.).
2) uzyskanie akceptacji Zamawiającego opracowanej koncepcji proponowanych rozwiązań;
3) opracowanie kompletu dokumentacji projektowej w zakresie zgodnym z przepisami ustawy Prawo budowlane: projekt budowlany (PZT, PAB, projekt techniczny) – 1 egz. w formie papierowej;
4) wykonanie projektów wykonawczych branżowych – 1 egz. w formie papierowej;
5) wykonanie kosztorysów i przedmiarów dla robót wszystkich branż – 1 egz. w formie papierowej;
6) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (STWiOR) – 1 egz. w formie papierowej;
7) opracowanie informacji do sporządzenia planu BIOZ – 1 egz. w formie papierowej;
8) opracowanie niezbędnych ekspertyz i ich zatwierdzeń – jeśli dotyczy – 1 egz. w formie papierowej;
9) uzyskanie w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa wszelkich warunków i decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji zadania wraz z opracowaniem dokumentów niezbędnych do ich uzyskania, z wyjątkiem uzyskania pozwolenia na budowę lub braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych – jeśli dotyczy.
Uwaga: Dokumenty, o których mowa w pkt 3-8, należy złożyć również w 1 egzemplarzu w formie elektronicznej (w formacie właściwym dla oprogramowania, w którym zostały wykonane oraz w pliku PDF oraz DWG). Dokumentacja powinna być dostarczona również na pamięci USB (pendrive).
3. Zakres pełnienia nadzoru autorskiego obejmuje:
1) udzielanie Zamawiającemu wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania złożone w prowadzonych postępowaniach przetargowych na prace budowlane;
2) sprawowanie nadzoru autorskiego podczas każdego z etapów realizacji inwestycji na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej tj.:
a) kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa i normami;
b) wyjaśnianie wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań oraz jej ewentualne uzupełnienie w terminach wyznaczonych przez Zamawiającego;
c) uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej, w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych w terminach wyznaczonych przez Zamawiającego;
d) ewentualna korekta dokumentacji projektowej w przypadku jej wad, braków, konieczności wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do projektu, które wynikną z przyczyn technicznych ujawnionych w trakcie prowadzenia robót w terminie 7 dni kalendarzowych licząc od dnia pisemnego zgłoszenia ich Wykonawcy przez Zamawiającego;
e) nadzorowanie, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu;
f) udział w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego, uczestnictwo w odbiorach robót zanikających oraz w odbiorach końcowych robót, w terminach wyznaczonych przez Zamawiającego.
3) w razie konieczności weryfikację złożonych ofert w zakresie przedmiotu zamówienia;
4) dwukrotną aktualizację kosztorysów inwestorskich na wniosek Zamawiającego w terminie 10 dni kalendarzowych od dnia złożenia mailowo lub pisemnie wniosku przez Zamawiającego.
4. Szczegółowe wytyczne, wiążące dla Wykonawcy, zawarte są w załączniku nr 4 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia
5. W celu zachowania poufności informacji zawartych w załączniku nr 4 do SWZ – załącznikach do opisu przedmiotu zamówienia – Zamawiający na podstawie przepisu art. 280 ust. 3 ustawy, nie udostępnia ich na stronie internetowej. Odbiór dokumentów następuje po podpisaniu umowy o zachowaniu poufności – załącznik nr 7 do SWZ, po zgłoszeniu przez Wykonawcę danych do ww. umowy.
6. Zamawiający przewiduje, że koszt wykonywania nadzoru autorskiego stanowić będzie min. 8% wartości przedmiotu zamówienia dotyczącego wykonania dokumentacji projektowej. Wynagrodzenie to zostanie podzielone proporcjonalnie do ilości etapów prac i wypłacone po realizacji poszczególnych etapów robót budowlanych.
7. Zamawiający informuje o możliwości dokonania wizji lokalnej w miejscu planowania robót, przed złożeniem oferty. Wizję można przeprowadzić od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.00, po uprzednim uzgodnieniu terminu z pracownikiem Biura Obsługi i Informatyki Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, tel. (61) 854 17 40, (61) 854 16 86.
8. Dokumentacja projektowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, tj.: jako podstawa uzyskania pozwolenia na budowę lub braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych, jako opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w oparciu o ustawę, jako podstawa do realizacji pełnego zakresu robót budowlanych.
9. W dokumentacji należy uwzględnić możliwość realizacji robót budowlanych w dwóch etapach, tj. etap I: prace naprawcze które należy wykonać na spodzie konstrukcji stropu od strony hali garażowej; etap II: prace remontowe, które należy wykonać na nawierzchni parkingu nad halą garażową.
10. Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana z zachowaniem staranności oraz zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami prawa i Polskimi Normami.
11. Dokumentacja projektowa musi być sporządzona z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
12. Zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający wymaga, aby osoba posiadająca uprawnienia budowlane projektowe w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń była zatrudniona na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę;

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi