Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Ujsoły

Gmina Ujsoły

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00627962
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00627962/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-02 18:31
Lokalizacja
Ujsoły, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-14de0041-c55c-45f5-ba03-a0fd52af74ac
Identyfikator
5532510951
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Wykonawcy

3 przyznane

PIOTR HUTYRAUjsoły, PL · lot 0
122 471 PLN
PIOTR HUTYRAUjsoły, PL · lot 1
47 142 PLN
PIOTR HUTYRAUjsoły, PL · lot 2
68 364 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00627962 z dnia 2024-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Ujsoły

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ujsoły

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000552099

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gminna 1

1.5.2.) Miejscowość: Ujsoły

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-371

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 (033) 8647-350

1.5.8.) Numer faksu: +48 (033) 8647-354

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugujsoly@ujsoly.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.ujsoly.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-14de0041-c55c-45f5-ba03-a0fd52af74ac

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Ujsoły

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14de0041-c55c-45f5-ba03-a0fd52af74ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00627962

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00087226/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Ujsoły

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00524328

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PN/14/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część zamówienia nr 1 – „Zimowe utrzymanie drogi powiatowej: S-1439 Kamesznica – Milówka – Rajcza – Ujsoły - gr. Państwa na odcinku od granicy z miejscowością Rajcza do granicy Państwa w m. Glinka”

1. Część zamówienia nr 1:
1) zakres zamówienia obejmuje zimowe utrzymanie drogi powiatowej S-1439 Kamesznica – Milówka – Rajcza – Ujsoły gr. państwa, na odcinku od granicy z miejscowością Rajcza do granicy Państwa w m. Glinka Km 0+000 do km 11 + 161 w następujących standardach:
a) odcinek I – długość 3 200 mb - od granicy z gminą Rajcza do skrzyżowania drogi S-1439 z ul. Gminną, gmina Ujsoły, w standardzie III,
b) odcinek II – długość 7 961 mb – od do skrzyżowania drogi S-1439 z ul. Gminną, gmina Ujsoły, do przejścia granicznego w Glince, w standardzie III,
dodatkowo w ciągu tej drogi:
c) pętla autobusowa w Glince – powierzchnia 550 m2 w standardzie III,
d) parking obok przejścia granicznego wraz z pętlą – powierzchnia 900 m2 w standardzie III,
e) chodnik wzdłuż drogi powiatowej na odcinku km 0+500 do km 6,550 łączna długość chodnika 6,775 km ( na odcinku 150 m odśnieżanie z dwóch stron drogi)
f) zatoczki autobusowe
Droga utrzymana „na czarno”.
Wytyczne dotyczące standardu III stanowią załącznik nr 1 do Szczegółowej Specyfikacji Technicznej - Standardy Odśnieżania Dróg Powiatowych.
2) w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązny będzie do:
a) odśnieżania drogi na całej szerokości, usuwania śliskości zimowej drogi przez posypywanie materiałami (piaskiem, kruszywo niesortowane o uziarnieniu do 4 mm, sól drogowa),
b) odśnieżenia chodnika na całej szerokości, usuwania śliskości zimowej chodnika przez posypywanie materiałem uszorstniającym (piasek);
3) średnia prędkość poruszania się pługu i piaskarki – 25 km/godzinę;
4) długość drogi i normatywny czas jednorazowego jej objazdu (tam i z powrotem) w średnich warunkach zimowych wynosi:

Długość drogi w km (tam i z powrotem) Normatywny czas (w min.) jednorazowego objazdu

22,322
+ pętla autobusowa
+ parking obok przejścia granicznego wraz z petlą
54
36

SUMA 90

Czas odśnieżania przystanku i placu ustalony został w oparciu o średni czas odśnieżania tych miejsc w latach ubiegłych.

2. Szczegóły zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje załącznik nr 4 do SWZ – Projekt umowy oraz załącznik nr 5 do SWZ – Szczegółowe Specyfikacje Techniczne.
3. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia książki raportów dziennych, w której każdorazowy wpis musi być potwierdzony przez Koordynatora wyznaczonego przez Zamawiającego.
4. Po sezonie zimowym tj. po zakończeniu świadczenia usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia materiałów które służyły do posypywania dróg i chodników w terminie wskazanym przez zamawiającego.
5. Wykonawca w trakcie przygotowywania oferty, powinien wziąć pod uwagę, iż na drogach powiatowych mogą wystąpić utrudnienia związane z wykonywaniem robót budowlanych.
6. Zamawiający do wykonania powyższego zamówienia nie wskazuje czynności w zakresie realizacji zamówienia, w stosunku do których wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 245187,41 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część zamówienia nr 2 – „Zimowe utrzymanie drogi powiatowej:S-1442 Ujsoły – Soblówka”

1. Część zamówienia nr 2:
1) zakres zamówienia obejmuje zimowe utrzymanie drogi powiatowej S-1441 Ujsoły – Złatna, Gm. Ujsoły. Km 0+000 do km 07 + 200 w standardzie III. Dodatkowo w ciągu tej drogi:
a) przystanek Kuflówka – powierzchnia 430 m2 w standardzie III,
b) plac Złatna Huta – powierzchnia 1400 m2 w standardzie III,
c) plac przy szkole – powierzchnia 140 mn2 w standardzie III,
d) zatoczki autobusowe
Droga utrzymana „na czarno”.
Wytyczne dotyczące standardu III stanowią załącznik nr 1 do Szczegółowej Specyfikacji Technicznej - Standardy Odśnieżania Dróg Powiatowych;
2) w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązny będzie doodśnieżania drogi na całej szerokości, usuwania śliskości zimowej drogi przez posypywanie materiałami (piaskiem, kruszywo niesortowane o uziarnieniu do 4 mm, sól drogowa);
3) średnia prędkość poruszania się pługu i piaskarki – 25 km/godzinę;
4) długość drogi i normatywny czas jednorazowego jej objazdu (tam i z powrotem) w średnich warunkach zimowych wynosi:

Długość drogi w km (tam i z powrotem) Normatywny czas (w min.) jednorazowego objazdu

14,400
+ przystanek Kuflówka
+ plac Złatna Huta
34
31

SUMA 65

Czas odśnieżania parkingu ustalony został w oparciu o średni czas odśnieżania tego miejsca latach ubiegłych.

2. Szczegóły zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje załącznik nr 4 do SWZ – Projekt umowy oraz załącznik nr 5 do SWZ – Szczegółowe Specyfikacje Techniczne.
3. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia książki raportów dziennych, w której każdorazowy wpis musi być potwierdzony przez Koordynatora wyznaczonego przez Zamawiającego.
4. Po sezonie zimowym tj. po zakończeniu świadczenia usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia materiałów które służyły do posypywania dróg i chodników w terminie wskazanym przez zamawiającego.
5. Wykonawca w trakcie przygotowywania oferty, powinien wziąć pod uwagę, iż na drogach powiatowych mogą wystąpić utrudnienia związane z wykonywaniem robót budowlanych.
6. Zamawiający do wykonania powyższego zamówienia nie wskazuje czynności w zakresie realizacji zamówienia, w stosunku do których wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.) Wartość części: 78141,80 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część zamówienia nr 3 – „Zimowe utrzymanie drogi powiatowej: S-1441 Ujsoły – Złatna”

1. Część zamówienia nr 3:
1) zakres zamówienia obejmuje zimowe utrzymanie drogi powiatowej S-1441 Ujsoły – Złatna, Gm. Ujsoły. Km 0+000 do km 07 + 200 w standardzie III. Dodatkowo w ciągu tej drogi:
a) przystanek Kuflówka – powierzchnia 200 m2 w standardzie III,
b) plac Złatna Huta – powierzchnia 1300 m2 w standardzie III,
Droga utrzymana „na czarno”.
Wytyczne dotyczące standardu III stanowią załącznik nr 1 do Szczegółowej Specyfikacji Technicznej - Standardy Odśnieżania Dróg Powiatowych;
2) w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązny będzie doodśnieżania drogi na całej szerokości, usuwania śliskości zimowej drogi przez posypywanie materiałami (piaskiem, kruszywo niesortowane o uziarnieniu do 4 mm, sól drogowa);
3) średnia prędkość poruszania się pługu i piaskarki – 25 km/godzinę;
4) długość drogi i normatywny czas jednorazowego jej objazdu (tam i z powrotem) w średnich warunkach zimowych wynosi:

Długość drogi w km (tam i z powrotem) Normatywny czas (w min.) jednorazowego objazdu

14,400
+ przystanek Kuflówka
+ plac Złatna Huta
34
26

SUMA 60

Czas odśnieżania przystanku i placu ustalony został w oparciu o średni czas odśnieżania tych miejsc w latach ubiegłych.

2. Szczegóły zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje załącznik nr 4 do SWZ – Projekt umowy oraz załącznik nr 5 do SWZ – Szczegółowe Specyfikacje Techniczne.
3. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia książki raportów dziennych, w której każdorazowy wpis musi być potwierdzony przez Koordynatora wyznaczonego przez Zamawiającego.
4. Po sezonie zimowym tj. po zakończeniu świadczenia usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia materiałów które służyły do posypywania dróg i chodników w terminie wskazanym przez zamawiającego.
5. Wykonawca w trakcie przygotowywania oferty, powinien wziąć pod uwagę, iż na drogach powiatowych mogą wystąpić utrudnienia związane z wykonywaniem robót budowlanych.
6. Zamawiający do wykonania powyższego zamówienia nie wskazuje czynności w zakresie realizacji zamówienia, w stosunku do których wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 138954,85 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 122471,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 205210,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 122471,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Hutyra Piotr

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070606350

7.3.3) Ulica: Stolarka 7

7.3.4) Miejscowość: Ujsoły

7.3.5) Kod pocztowy: 34-371

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 122471,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-04-30

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 47142,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 67122,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 47142,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Hutyra Piotr

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070606350

7.3.3) Ulica: Stolarka 7

7.3.4) Miejscowość: Ujsoły

7.3.5) Kod pocztowy: 34-371

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 47142,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-04-30

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 68364,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 94500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 68364,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Hutyra Piotr

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070606350

7.3.3) Ulica: Stolarka 7

7.3.4) Miejscowość: Ujsoły

7.3.5) Kod pocztowy: 34-371

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 68364,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-04-30
2024-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi