Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego przebudowy oraz rozbudowy i nadbudowy budynku Izby Administracji Skarbowej w Łodzi zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Gibalskiego 2/4.
Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00628065
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00628065/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-03 07:12
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-db1b70fd-4901-43c3-9730-3614c6ee73e3
- Identyfikator
- 7251045452
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00628065 z dnia 2024-12-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego przebudowy oraz rozbudowy i nadbudowy budynku Izby Administracji Skarbowej w Łodzi zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Gibalskiego 2/4.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001022890
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Kościuszki 83
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-436
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.7.) Numer telefonu: 422899764
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.lodz@mf.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lodzkie.kas.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego przebudowy oraz rozbudowy i nadbudowy budynku Izby Administracji Skarbowej w Łodzi zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Gibalskiego 2/4.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db1b70fd-4901-43c3-9730-3614c6ee73e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628065
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00104503/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Wykonanie dokumentacji projektowej dla budynku Izby Administracji Skarbowej w Łodzi zlokalizowanego przy ul. Gibalskiego 2/4 i pełnienie nadzoru autorskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 4 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający przeprowadził konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku IAS w Łodzi zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Gibalskiego 2/4, w którym nagrodą było zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki autora wybranej pracy konkursowej. Decyzją Sądu Konkursowego za najlepszą pracę konkursową została uznana praca złożona przez Boom Architekci Goszczyński, Tomczyk spółka partnerska, ul. Piotrkowska 65/3, 90-422 Łódź. Zgodnie z art. 305 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14. Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli przeprowadzono konkurs, o którym mowa w art. 326 pkt 2, w którym nagrodą było zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki autora wybranej pracy konkursowej.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-a6b6fd6e-e775-4f33-8d22-bc0d4f3a5129
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1001-ILZ.260.36.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 606341,46 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie wielobranżowego projektu budowlanego dla zadania inwestycyjnego przebudowy oraz rozbudowy i nadbudowy istniejącego budynku zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Gibalskiego 2/4 wraz z zagospodarowaniem terenu, na potrzeby Izby Administracji Skarbowej w Łodzi i stałym wyposażeniem użytkowym oraz pełnieniem czynności nadzoru autorskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71500000-3 - Usługi związane z budownictwem
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki było nagrodą w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Izby Administracji Skarbowej w Łodzi zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Gibalskiego 2/4. W dniu 22 listopada 2024r. Zamawiający unieważnił konkurs ponieważ skład Sądu Konkursowego został powołany z naruszeniem art. 335 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r. poz. 1320). Unieważnienie konkursu oznacza, że zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki zostało skierowane do Wykonawcy z naruszeniem art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, a naruszenie przepisów ustawy Pzp jest wadą postępowania. Wada ta jest nieusuwalna ponieważ Zamawiający nie może już skorygować wady konkursu a zatem obciąża postępowanie w sposób nieodwracalny. W ocenie Zamawiającego niedopuszczalne jest zawarcie umowy z Wykonawcą na wykonanie projektu na podstawie pracy konkursowej w sytuacji kiedy konkurs został anulowany.| 2024-12-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |