Budowa przyłącza sieci ciepłowniczej do budynku przy ul. Poniatowskiego 10 w Pyskowicach

Gmina Pyskowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00628114
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00628114/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-03 07:46
Lokalizacja
Pyskowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8e6d8ddb-349e-4ba5-a9d2-a1aede63bb20
Identyfikator
9691573512
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczychRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychInstalacja rurociągów

Wykonawcy

1 przyznane

PIBEX SPÓŁKA JAWNA PAWEŁ CHYBOWSKI, PAWEŁ SZOŁTYSIKGliwice, PL · lot 0
257 193 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00628114 z dnia 2024-12-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przyłącza sieci ciepłowniczej do budynku przy ul. Poniatowskiego 10 w Pyskowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pyskowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 3

1.5.2.) Miejscowość: Pyskowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-120

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmpyskowice@pyskowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pyskowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.pyskowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa przyłącza sieci ciepłowniczej do budynku przy ul. Poniatowskiego 10 w Pyskowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8e6d8ddb-349e-4ba5-a9d2-a1aede63bb20

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628114

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00011379/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Budowa przyłącza sieci ciepłowniczej do budynku przy ul. Poniatowskiego 10 w Pyskowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00556044

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.027.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu przyłącza ciepłowniczego z rur preizolowanych oraz elementów i armatury preizolowanej o średnicy 2xDN65/140. Przyłącze zasilane będzie z istniejącego ciepłociągu kanałowego 2xDN65 zlokalizowanego w terenie zielonym przy budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach nr 2 na dz. ewid. nr 445/1.
W miejscu włączenia do istniejącego ciepłociągu kanałowego i w budynku przyłącze zostanie wykonane z rur stalowych czarnych z izolacją.
Przyłącze ciepłownicze będzie zasilało w czynnik grzewczy istniejący budynek przy ul. Poniatowskiego 10 i zostanie wprowadzone do pomieszczenia technicznego na poziomie -1 przez ścianę fundamentową.
Pomieszczenie techniczne zlokalizowane jest bezpośrednio za ścianą frontową (zewnętrzną) budynku.
Rurociągi zostaną zakończone w pomieszczeniu technicznym zaworami odcinającymi, spinką technologiczną i układem pomiarowym.
Zakres prac:
a) roboty przygotowawcze w terenie: pomiary geodezyjne; trasowanie przebiegu sieci; ustalanie miejsca składowania materiałów, ustalenie miejsca składowania ziemi urodzajnej i urobku; zdjęcie istniejącego umocnienia wykopów; zdjęcie humusu na odcinkach przebiegających przez tereny zielone; wykonanie przekopów kontrolnych sprawdzających usytuowanie istniejącego uzbrojenia podziemnego; wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu drogowego; rozbiórkę nawierzchni wraz z podbudową; wykonanie obejść, objazdów i ogrodzeń na czas robót; spuszczenie czynnika grzewczego z sieci ciepłowniczej,
b) roboty ziemne: wykonanie wykopów wąskoprzestrzennych o ścianach pionowych umocnionych lub nieumocnionych; wykopy należy odwadniać w miarę potrzeb za pomocą igłofiltrów lub bezpośrednio z wykopów pompą zatapialną po wcześniejszym wykonaniu studzienki zbiorczej i drenażu w dnie wykopu (w przypadku stwierdzenia wody gruntowej).
c) zabezpieczenie obcego uzbrojenia na trasie przyłącza cieplnego
d) roboty montażowe: wykonanie zagęszczonej podsypki piaskowej w dnie wykopu, motaż rurociągów, montaż pozostałego uzbrojenia i armatury, wykonanie przejść szczelnych przez ściany, próby szczelności wykonanych odcinków, wykonanie obsypki piaskowej zagęszczonej ponad wierzchnią powierzchnię rur.
e) zasypka wykopów: zasypka wykopów gruntem rodzimym, warstwami z jednoczesnym zagęszczaniem urządzeniami wibracyjnymi poszczególnych warstw; rozbiórka obudowy wykopów i komór roboczych
f) odtworzenie stanu pierwotnego: niwelacja i plantowanie terenu; odtworzenie podbudowy i nawierzchni; odtworzenie terenów zielonych, ogrodzeń itp.
Niniejsze prace są elementem zadania pn. „Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Pyskowicach”, która uzyskała w 2024 r. pomoc finansową w formie dotacji celowej w ramach Funduszu Odporności z Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Fundusz Odporności.

Szczegółowy zakres robót określają:
• projekty budowlano - techniczne stanowiące załącznik nr 5
• przedmiary robót stanowiące załącznik nr 6
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik nr 7

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231112-3 - Instalacja rurociągów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 3

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 257193,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 396429,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 257193,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PIBEX spólka jawna Paweł Chybowski, Paweł Szołtysik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6310215169

7.3.3) Ulica: Kozielska

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-100

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 257193,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-20

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane