Zakup taboru niskoemisyjnego dla transportu publicznego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności

Powiat Nyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00628261
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00628261/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-03 08:32
Lokalizacja
Nysa, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-588ec46c-e300-4bb1-9611-ee6c2f9ea742
Identyfikator
7532132088
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Autobusy transportu publicznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00628261 z dnia 2024-12-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup taboru niskoemisyjnego dla transportu publicznego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Nysie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412579

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastowska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nysa

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spnysa.nv.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-nysa.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup taboru niskoemisyjnego dla transportu publicznego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-588ec46c-e300-4bb1-9611-ee6c2f9ea742

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628261

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00012186/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup taboru niskoemisyjnego dla transportu publicznego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiekszenia Odporności

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest dofinansowywane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) – Nabór nr KPOD.09.05-IW.02-001/23.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00593473

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.2.18.2024.KM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 975609,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Zakup taboru niskoemisyjnego dla transportu publicznego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności”
Przedmiotem zamówienia jest dostawa do miejsca wskazanego przez Zamawiającego
1 szt., fabrycznie nowego, niskoemisyjnego autobusu międzymiastowego z napędem Diesla zgodnie z formularzem ofertowym, opisem przedmiotu zamówienia – zestawienie parametrów technicznych (załącznik nr 1 do oferty) oraz wymaganiami zawartymi w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Podstawa unieważnienia z art. 255 pkt. 3
„Art. 255. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;

Uzasadnienie faktyczne
W terminie 22.11.2024r. do godziny 10.00 złożono jedną ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia na zakup taboru niskoemisyjnego dla transportu publicznego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Cena z oferty wynosi 1.913.880,00 zł.
Kwota przeznaczona na realizację zamówienia w postępowaniu wynosi 1.200.000,00 zł.
Cena oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1913880,00 PLN

2024-12-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy