Dostawa sprzętu IT podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa Gminy Grabica wraz z usługami z zakresu cyberbezpieczeństwa
Gmina Grabica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00628420
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00628420/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-03 09:05
- Lokalizacja
- Grabica, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7402a9f9-e159-4d14-997f-6a5987e93a52
- Identyfikator
- 7711733841
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00628420 z dnia 2024-12-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu IT podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa Gminy Grabica wraz z usługami z zakresu cyberbezpieczeństwa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grabica
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy w Grabicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647865
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grabica 66
1.5.2.) Miejscowość: Grabica
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-306
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44/616-11-25
1.5.8.) Numer faksu: 44/616-11-88
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@grabica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://grabica.biuletyn.net/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7402a9f9-e159-4d14-997f-6a5987e93a521.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa sprzętu IT podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa Gminy Grabica wraz z usługami z zakresu cyberbezpieczeństwa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7402a9f9-e159-4d14-997f-6a5987e93a52
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628420
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00038221/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa sprzętu IT podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa Gminy Grabica wraz z usługami z zakresu cyberbezpieczeństwa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia jest częścią projektu Cyberbezpieczna Gmina Grabica dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00579180
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 360000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot obejmuje kompleksowe rozwiązanie:
1) System zabezpieczeń danych - Backup środowiska wraz z oprogramowaniem i usługą składającą się z: wdrożenia, troubleshooting, wsparcia DR w przypadku konieczności odtwarzania środowiska po ataku oraz 1 szt. urządzenia Appliance łączące funkcję repozytorium, serwerów zarządzających i zabezpieczających dane, wraz z licencjami dla infrastruktury rozproszonej w kilku lokalizacjach;
2) System redundancji danych w chmurze - Kopia danych w chmurze do 5 TB;
3) Serwer fizyczny –1 szt.;
4) Macierze dyskowe – 1 szt.;
5) Serwerowe systemy operacyjne i oprogramowanie bezpieczeństwa – 10 szt. licencja CAL użytkownika;
6) Zasilanie awaryjne – 1 szt. agregat prądotwórczy;
7) Zasilanie awaryjne - 1 szt. UPS 10 kW;
8) Rozwiązanie zapewniające ochronę stacji i serwerów z XDR– 35 szt. stacji.
2. Zamawiający wymaga dostarczenia produktów fabrycznie nowych pochodzących z legalnego źródła.
3. Zamawiający w ramach przedmiotu zamówienia wymaga przeprowadzenia na miejscu szkolenia pracownika z wdrażanego rozwiązania wskazanego w pkt. III.1 ppkt. 1, 4, 7 w zakresie obsługi urządzeń i oprogramowania.
4. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na przedmiot zamówienia na okres wskazany w ofercie (nie mniej niż 24 miesiące).
5. Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ - OPZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48821000-9 - Serwery sieciowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31120000-3 - Generatory
48761000-0 - Pakiety oprogramowania antywirusowego
48822000-6 - Serwery komputerowe
30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.W dniu 15.11.2024r. przed otwarciem ofert Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie niniejszego zamówienia w wysokości 455 860,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert zostały złożone 2 oferty
1. TRECOM ŁÓDŹ Sp. z o.o. ul. Czyżewska 10; 02-908 Warszawa - cena 455 616,60 zł brutto
2. LIMITLESS TECHNOLOGIES Sp. z. o.o. ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa - cena 560 665,00 zł brutto
Oferta nr 1 złożona przez TRECOM Łódź Sp. z o.o. z siedzibą ul. Czyżewska 10, 02-908 Warszawa została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt. 5 ustawy Pzp z uwagi na to, że jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
W toku badania ofert Zamawiający stwierdził, że zaproponowane przez w.w. Wykonawcę w ofercie niektóre rozwiązania i sprzęt IT jest niezgodny z Opisem przedmiotu zamówienia w przedmiotowym postępowaniu, a niezgodność ta jest nieusuwalna. Natomiast oferta nr 2 przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.
W konsekwencji odrzucenia oferty Wykonawcy TRECOM Łódź sp. z o.o. oraz faktu, iż cena następnej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny tej oferty, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 560665,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 560665,00 PLN
| 2024-12-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |