Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z dokończeniem budowy pasa startowego PS-1 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja infrastruktury na terenie lotniska Muchowiec”
Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00628953
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00628953/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-03 11:02
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-230a3375-4629-40d1-9973-914b113d9145
- Identyfikator
- 9542588939
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00628953 z dnia 2024-12-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z dokończeniem budowy pasa startowego PS-1 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja infrastruktury na terenie lotniska Muchowiec”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240612757
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Porcelanowa 21
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-246
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniainwestycje@kisa.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowickieinwestycje.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kisakatowice.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z dokończeniem budowy pasa startowego PS-1 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja infrastruktury na terenie lotniska Muchowiec”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-230a3375-4629-40d1-9973-914b113d9145
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628953
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031564/18/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.38 Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z dokończeniem budowy pasa startowego PS-1 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja infrastruktury na terenie lotniska Muchowiec”.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00499501
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KISA/DZP/TP/32/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z dokończeniem budowy pasa startowego PS-1 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja infrastruktury na terenie lotniska Muchowiec”.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji wykonawczej oraz dokończenie budowy pasa startowego PS-1 o nawierzchni z betonu asfaltowego na terenie lotniska Muchowiec opisanego w projekcie budowlanym jako „Zakres opracowania - Etap II” (rys. LM-01).
Zakres przedmiotu umowy obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej w pełnym zakresie uwzględniającym zakres podstawowy i opcjonalny oraz wykonanie robót budowlanych związanych z pracami rozbiórkowymi i ziemnymi wraz z warstwą materaca wzmacniającego, stanowiącego zakres podstawowy oraz robót budowlanych objętych prawem opcji, opisanych poniżej oraz w projektowanych postanowienia umowy (załącznik nr 8 do SWZ).
Opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiot zamówienia podstawowego obejmuje wykonanie:
- aktualizacji mapy zasadniczej do celów projektowych,
- opracowanie projektów technicznych/wykonawczych i STWiORB
- wykonanie robót budowlanych w tym: wykonanie rozbiórek, robót ziemnych oraz robót konstrukcyjnych pasa PS-1 z podziałem na podetapy:
Podetap I – obejmuje swym zakresem wykonanie projektu technicznego/wykonawczego, opracowanie STWiORB, wykonanie robót rozbiórkowych, oraz realizację robót ziemnych i materaca wzmacniającego na całości ETAPU II
II. Zakres zamówienia objęty prawem opcji:
Podetap II (Opcja I) – obejmuje swym zakresem wykonanie podbudowy z kruszywa oraz podbudowy z betonu asfaltowego na całości ETAPU II.
Podetap III (Opcja II) – obejmuje wykonanie warstwy wiążącej wraz z oznakowaniem na całym zakresie ETAPU II.
Po zakończeniu każdego z podetapów (podetapy I, II i III) wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania terenu przyległego dowiązującego się do wykonanego zakresu.
Szczegółowy zakres prac określa:
- Program Funkcjonalno – Użytkowy (załącznik nr 10 do SWZ)
- projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 8 do SWZ),
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8478981,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8969775,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8478981,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGOPOL Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9541976237
7.3.3) Ulica: ul. Siemianowicka 52d
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-301
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Dokumentacja projektowa, usługi transportowe, obsługa geodezyjna - na obecnym etapie nazwy podwykonawców nie są znane.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8478981,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie udzielane w imieniu i na rzecz Miasta Katowice (adres: ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice) przez Katowickie Inwestycje S.A.| 2024-12-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |