Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu” - wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych (...)
POWIAT RACIBORSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00629767
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00629767/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-03 13:10
- Lokalizacja
- Racibórz, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-71073d7b-5322-4255-8343-fca492e59269
- Identyfikator
- 6391982788
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00629767 z dnia 2024-12-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu” - wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT RACIBORSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Powiat Raciborski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255111
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Stefana Okrzei 4
1.5.2.) Miejscowość: Racibórz
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 45 97 385
1.5.8.) Numer faksu: 32 45 97 410
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatraciborski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatraciborski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71073d7b-5322-4255-8343-fca492e592691.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu” - wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71073d7b-5322-4255-8343-fca492e59269
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00629767
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00044783/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 „Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu” - (zaprojektuj wybuduj)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00401705
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.VII.272.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie polega na:
1) wykonaniu dokumentacji projektowej w oparciu o Program funkcjonalno – użytkowy pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu” z września 2024 r. oraz pozostałe dokumenty dołączone do SWZ;
2) uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii i zgód oraz uzyskanie zezwoleń na realizację robót budowlanych (pozwolenie na rozbiórkę, pozwolenia na budowę) od organu administracji architektoniczno-budowlanej;
3) wykonaniu robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu” na podstawie dokumentacji projektowej, w zakresie i ilościach zgodnych z Programem funkcjonalno-użytkowym oraz pozostałymi dokumentami dołączonymi do SWZ.
Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu obejmuje głównie:
1) budowę:
• sali gimnastycznej o pow. zabudowy ok. 361,10 m2 wraz z podpiwniczeniem, w tym: dwie salki gimnastyczne z demontowaną/ruchomą ścianką pomiędzy nimi, pomieszczenie socjalne dla nauczycieli, pomieszczenia gospodarczego/magazynku na sprzęt sportowy, sanitariatów, szatni dla uczniów, magazynu w części piwnicznej,
• łącznika ze szkoły do nowego budynku o pow. zabudowy ok. 22,92 m2,
• boiska do piłki nożnej o wymiarach ok. 57,8 m x 27,2 m, o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z niezbędnymi urządzeniami, drenażem i odwodnieniem liniowym,
• 2 torowej bieżni do biegu na 60 m, o wymiarach ok. 70 m x 2,9 m i nawierzchni poliuretanowej,
• rozbiegu do skoku w dal o wymiarach ok. 43,7 m x 1,5 m i nawierzchni poliuretanowej wraz z ze skocznią do skoku w dal i piaskownicą o wymiarach ok. 8,2 m x 3,0 m,
• boiska wielofunkcyjnego do gry w siatkówkę oraz koszykówkę o wymiarach ok. 33,5 m x 20,0-21,3 m o nawierzchni polipropylenowej na nasypie oraz konstrukcji żelbetowej wraz z niezbędnymi urządzeniami,
• przy boisku wielofunkcyjnym:
- tunelu żelbetowego prowadzącego do istniejącego wejścia do schronu o długości 9,7 m i szerokości 1,4 m z posadzką betonową na gruncie wraz ze schodami,
- schodów terenowych żelbetowych o szerokości 15,5 m, prowadzących z poziomu terenu na poziom tego boiska,
- dźwigu osobowego umożliwiającego przemieszczanie się z poziomu terenu na poziom tego boiska,
- trybun wraz z siedziskami, barierkami i schodami,
• piłkochwytów z siatki polipropylenowej PP o gr. min. 4 mm o oczku 100x100mm
i wysokościach 4 m i 2,5m,
• strefy street workout o wymiarach placu ok. 7,6 x 6,2 m wraz z zestawem urządzeń
o nawierzchni bezpiecznej z gum mat przerostowych,
• szachów terenowych o wymiarach placu ok. 3,6 x 3,6 m (polu gry 3,2 x 3,2 m),
• murowanej wiaty śmietnikowej o wymiarach ok. 6,6 x 5,1 m i wysokości 2,6 m,
• obiektów i miejsc rekreacyjnych dla uczniów w formie dwóch pergoli z siedziskami
i stołami stałymi przy budynku szkoły, pozostałych stołów i siedzisk oraz montaż ławek, koszy i drewnianych donic,
• wykonania pozostałego zagospodarowania przy nowej infrastrukturze o nawierzchni:
- poliuretanowej o łącznej nawierzchni ok. 165,7 m2,
- asfaltowej o łącznej powierzchni ok. 393,5 m2,
- z kostki betonowej o łącznej powierzchni ok. 190,8 m2,
- z płyty chodnikowej 200 x100 cm o łącznej powierzchni ok. 431,3 m2,
• ogrodzenia szkoły:
- od ulicy Szczęśliwej murowanego z bloczków betonowych oraz palisady pionowej
o wysokości 150 cm wraz z 2 bramami wjazdowymi,
- od strony ulicy Radosnej i działki nr 450/78 w formie ekranów dźwiękochłonnych pełnych, prefabrykowanych z płyt wiórowych lub poliuretanowych o wysokości 250 cm,
- od ul. Wyszyńskiego murowanego z bloczków betonowych oraz palisady pionowej
o wysokości 150 cm wraz z 2 bramami wjazdowymi,
• oświetlenia infrastruktury sportowej i terenu,
2) roboty w zakresie kanalizacji deszczowej w celu odprowadzenia wód opadowych i roztopowych oraz roboty w zakresie przyłączenia kanalizacji sanitarnej,
3) roboty rozbiórkowe istniejącego budynku technicznego, wiaty śmietnikowej, kanału samochodowego, boiska betonowego, kortów tenisowych, drogi z płyt betonowych,
4) roboty rozbiórkowe ogrodzenia szkoły od strony ul. Szczęśliwej, Radosnej i Wyszyńskiego,
5) wykonanie prac towarzyszących m.in. w zakresie drzew i zieleńców.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie funkcjonalno – użytkowym pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz
z zagospodarowaniem terenu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza
w Raciborzu” z września 2024 r. wraz z opinią geotechniczną określającą warunki gruntowo-wodne dla potrzeb tej inwestycji.”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 2 Dokumentacja techniczna, ujętą w pliku o nazwie „OR.VII.272.13.2024_SWZ Zał.2 Dokumentacja techniczna - ZMIANA” oraz załączniku nr 1 wzór umowy do SWZ, zapisany w pliku o nazwie „OR.VII.272.13.2024_SWZ_zał 1_ Wzór umowy - ZMIANA”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45214220-8 - Roboty budowlane w zakresie szkół średnich
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45236100-1 - Wyrównywanie terenu obiektów sportowych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7992761,09 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9970000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7992761,09 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowe "BORBUD" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 639-000-56-22
7.3.4) Miejscowość: Racibórz
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7992761,09 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 430 dni
| 2024-12-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |