Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych pn.: „Rewitalizacja zabytkowej rezydencji dworkowej Harasiewiczówki z początku XIX wieku w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie” – II postępowanie
Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00629871
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00629871/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-03 13:25
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e1dbfdfa-49c0-49a5-8a32-4ffaef7b4669
- Identyfikator
- 7121933378
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00629871 z dnia 2024-12-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych pn.: „Rewitalizacja zabytkowej rezydencji dworkowej Harasiewiczówki z początku XIX wieku w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie” – II postępowanie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000277173
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Warszawska 96
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-824
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: skansen@skansen.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skansen.lublin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://skansen-lublin.ezamawiajacy.pl/pn/skansen-lublin/demand/175776/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych pn.: „Rewitalizacja zabytkowej rezydencji dworkowej Harasiewiczówki z początku XIX wieku w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie” – II postępowanie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1dbfdfa-49c0-49a5-8a32-4ffaef7b4669
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00629871
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00226544/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Rewitalizacja zabytkowej rezydencji dworkowej Harasiewiczówki z początku XIX wieku w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00515484
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DA.232-4/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest: Rewitalizacja zabytkowej rezydencji dworkowej Harasiewiczówki z początku XIX wieku w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie - w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
4.2. Obiekt objęty przedmiotem zamówienia znajduje się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, al. Warszawska 96, położonego poza sektorami Muzeum, wzdłuż ul. Wodnej w Lublinie.
4.3. Muzeum jest wpisane do rejestru zabytków nieruchomych Województwa Lubelskiego pod nr A/813 jako "obszar zespołu krajobrazowo-architektonicznego skansenu Muzeum Wsi Lubelskiej przy Alei Warszawskiej w Lublinie" na podstawie decyzji KL.IV.5349/1/81 z dnia 31 marca 1981 r. wydanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie.
4.4. Harasiewiczówka wpisana jest do Księgi Wpływów Muzealiów pod nr MWL/8437 - wpis z 1981 r.
4.5. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w szczególności:
4.5.1. Opracowanie Dokumentacji Technicznej (w tym uzyskanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych), składającej się w szczególności z:
a) projekt budowlany (w tym: projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno – budowlany, projekt techniczny),
b) projekty wykonawcze,
c) przedmiary robót,
d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
e) kosztorys inwestorski,
f) inne opracowania i dokumenty niezbędne do należytego wykonania przedmiotowego zamówienia.
4.5.2. Wykonanie robót budowanych. Opis inwestycji: Dwór wpisany do rejestru inwentarza MWL pod nr 8437, o konstrukcji sumikowo-łątkowej, szerokofrontowy, symetryczny, dwutraktowy z sienią w osi budynku trafił do Muzeum w 1980 r. z ul. Narutowicza 33 w Lublinie. Ulegał stopniowej degradacji do chwili, gdy przed pandemią rozpoczęto prace zabezpieczające poprzez położenie nowego dachu. Okazałej rezydencji nie zmieszczono w programie budowy ekspozycji, posadowiona więc została od strony ul. Wodnej. Bezwzględnie wymaga podjęcia kolejnych pilnych działań, które ten jeden z najciekawszych tego typu obiektów, posiadający rozwiązania konstrukcyjne o cechach reliktu, nie tylko go zabezpieczą, ale pozwolą nadać mu ważne funkcje w Muzeum. Kontynuowanie prac w celu zahamowania procesu degradacji obiektu nie było możliwe ze względu na trudną sytuację finansową w Muzeum związaną z COVID-19. W ramach niezbędnych prac konieczne jest: usunięcie zniszczonych elementów budynku na zewnątrz i wewnątrz oraz zastąpienie ich nowymi – w tym ganku i schodów zewnętrznych, utwardzenie i odwodnienie, zagospodarowanie i ogrodzenie terenu wokół obiektu, ocieplenie ścian i stropów, wykonanie tynków wewnętrznych i zewnętrznych, podłóg, instalacji grzewczej, sanitarnej, przeciwpożarowej, antywłamaniowej, systemu monitorowania, instalacji elektrycznej, dostosowanie przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, adaptacja pomieszczeń na parterze na cele edukacyjne i wystawiennicze, wyposażenie w specjalistyczny sprzęt ekspozycyjny i wystawowy zapewniający bezpieczeństwo zbiorów, sanitariaty, zagospodarowanie poddasza wraz z budową klatki schodowej, wykonanie podziałów wewnętrznych na pomieszczenia studyjne, wyposażenie w urządzenia do konserwacji zbiorów i niezbędne zaplecze techniczne. Wyremontowany dwór mieszczący w sobie funkcję nowoczesnego magazynu studyjnego na unikalne obiekty i atrakcyjne nowoczesne zaplecze edukacyjne wspierać będzie nauczycieli w prowadzeniu „żywej edukacji”, pozwoli na prowadzenie prac konserwatorskich z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń spełniających współczesne standardy, zabezpieczających dobra kultury materialnej znajdujące się w zbiorach MWL. Zrewitalizowany zostanie obiekt o kubaturze 1180 m3, powierzchni zabudowy 245 m2 i powierzchni użytkowej 302 m2 oraz teren na powierzchni 990 m2 wraz z drogą łączącą z obecnym zapleczem konserwatorskim i magazynowym. Remont budynku znajdującego się przy nowo powstałym magazynie zbiorów muzealnych dokończy etap zagospodarowania przestrzeni należącej do MWL od strony ul. Wodnej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.| 2024-12-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |