Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Kurzętnik
GMINA KURZĘTNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00630041
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00630041/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-03 13:48
- Lokalizacja
- Kurzętnik, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-759b0567-a20d-4680-8521-88c43779815b
- Identyfikator
- 8771475550
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00630041 z dnia 2024-12-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Kurzętnik
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KURZĘTNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118916
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Grunwaldzka 39
1.5.2.) Miejscowość: Kurzętnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 13-306
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kurzetnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bipkurzetnik.warmia.mazury.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kurzetnik.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Kurzętnik2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-759b0567-a20d-4680-8521-88c43779815b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00630041
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029705/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Modernizacja istniejcego oświetlenia na terenie Gminy Kurzętnk
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00494889
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ID.271.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1 Przedmiotem zamówienia są dostawy pn. „Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Kurzętnik” zgodnie z opisem z wniosku
Modernizacja istniejącego oświetlenia drogowego w miejscowościach na terenie gminy Ku-rzętnik poprzez wymianę nieenergooszczędnych opraw na nowe oprawy LED. Zainstalowane oprawy oświetleniowe muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie muszą posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+,
ZD4i. Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia kosztów energii elektrycznej oraz do poprawy efektywności energetycznej istniejącej infrastruktury oświetlenia ulicznego. Nowe oświetlenie w postaci opraw LED to nie tylko oszczędność finansowa dla gminy, ale też zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
4.2 Opis techniczny przedmiotu zamówienia modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Kurzętnik. Przedmiotem zamówienia jest wymiana 332 szt. opraw nieenergooszczędnych (sodowych) oświetlenia ulicznego i innych miejsc publicznych na oprawy typu LED na terenie Gminy Kurzętnik - dostawa wraz z montażem.
Instalowane oprawy oświetleniowe muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy.
Dostarczone i zamontowane oprawy oświetleniowe muszą być nowe, nieużywane wcześniej, wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub nowe oprawy dopuszczone do użytku na terenie Unii Europejskiej.
Modernizacja będzie obejmowała:
1) 283 szt. oprawy oświetleniowe stanowiące majątek Energa Oświetlenie Sp. z o.o.;
2) 49 szt. oprawy oświetleniowe stanowiące majątek Gminy Kurzętnik.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia – stanowiący załącznik Nr 1 do SWZ, załącznik Nr 2 do SWZ jest to aktualny audyt oświetlenia ulicznego. W dokumentacji audytowej zawarto szczegółowe wytyczne posadowienia lamp objętych modernizacją.
Uwaga: Zaoferowane przez Wykonawcę oprawy zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia mają posiadać okres gwarancji na oprawę - minimum 120 miesięcy.
Wybrany wykonawca, przed przystąpieniem do prac, ma obowiązek zawarcia porozumienia w sprawie wykonywania prac w technologii ppn do 1 kV z Energa-Operator SA Oddział w Toruniu.
Przedmiot zamówienia szczegółowo został opisany w załącznikach poniżej:
Załącznik Nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia
Załącznik Nr 2 do SWZ – Audyt Energetyczny
Załącznik Nr 3 do SWZ – Przedmiar robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 264960,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 504732,96 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 264960,23 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energa Oświetlenie Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5851232055
7.3.3) Ulica: Ul. Artura Grottgera 7
7.3.4) Miejscowość: Sopot
7.3.5) Kod pocztowy: 81-809
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 264960,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-03-31| 2024-12-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |